Wiadomości i Artykuły na temat Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Spożywczego, Produkcja żywności w Polsce

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

czujnik temperatury

Temperatura to jedna z wielu zmiennych procesowych występujących w przemyśle. Dokładny jej pomiar umożliwia przeprowadzenie procesów technologicznych w sposób precyzyjny, dając na wyjściu produkt wysokiej jakości. Temperatura, w szczególności w branży spożywczej, to kluczowy parametr, która podlega dokładnej kontroli i musi spełniać wysokie oczekiwania w zakresie jakości. Praca w zakresie temperatur przekraczających wartość zadaną nawet o 1-2°C może doprowadzić do dużych strat finansowych, spadku wydajności i jakości produktu. Szybki czas reakcji czujników zapobiega stratom energii oraz zapewnia, że produkt jest poddany danej temperaturze nie dłużej niż zadany czas.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

zbiorniki ciśnieniowe

Zbiorniki ciśnieniowe to pojemniki przeznaczone do przechowywania gazów, jak również i cieczy, których ciśnienie zasadniczo różni się od ciśnienia otoczenia. Należy pamiętać, że tego typu zbiorniki mogą być niebezpieczne, z tego względu podczas ich produkcji zachowana jest szczególna ostrożność. Ponadto wykonywanie zbiorników ciśnieniowych objęte jest regulacjami prawnymi nadzorowanymi przez instytucje dozoru technicznego.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Urządzenia chłodnicze najwyższej klasy dają gwarancję, że przechowywane w nich produkty przez długi czas zachowają świeżość i będą się nienagannie prezentować. Dystrybutory lodów, lady chłodnicze i o wiele więcej sprawdzonych rozwiązań znajdziesz teraz w jednym miejscu, któremu zaufały już miliony zadowolonych klientów.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Detektory metali elektronik system

Niemalże każda pakowana żywność narażona jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia, w tym pojawianie się metali. Fragmenty metalu są wykrywane w cukrowych posypkach, cukrach stosowanych do produkcji sosów azjatyckich, w ciasteczkach, a naw opiłki mogą pojawiać się w cieście. To zagrożenie nie tylko dla konsumentów, ale i dla maszyn użytkowanych w procesach produkcyjnych. W celu eliminowania tego typu zagrożeń, w przemyśle spożywczym wykorzystywane są detektory metalu. Jak działają i jaka jest ich skuteczność?

 

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

W dobie rozwoju, gdzie inżynierowie z każdej gałęzi przemysłu myślą nad ulepszeniem i unowocześnieniem linii produkcyjnych, technologia próżniowa doskonale wpisuje się w nową myśl technologiczną. Przez wiele lat próżnia nie była do końca zrozumiała, bo jak wytłumaczyć coś, czego nie ma?

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Systemy inspekcji X-ray oraz waga kontrolna z Ishida Europe wspomagają utrzymanie najwyższych standardów jakości dla nowej luksusowej odmiany lodów. Kontrola X-ray stanowi zabezpieczenie przed ciałami obcymi, a waga kontrolna zapewnia poprawną wagę.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Postępująca industrializacja nieustannie prowadzi do zagęszczenia zabudowy i wzrostu liczby mieszkańców rozwijających się miast. Jednocześnie zamieszkujemy coraz bliżej obiektów przemysłowych, które generują uciążliwe dla nas zapachy. Oczyszczalnie ścieków, śmietniki komunalne i osiedlowe, wysypiska, zakłady przetwórstwa spożywczego i chemicznego, a także restauracje, to obiekty, które szczególnie dają nam się we znaki. A jak z uciążliwymi zapachami walczyć?

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Przemysł spożywczy jest jednym z największych przemysłów na rynku globalnym. Funkcjonuje on zarówno w formie wielkich firm międzynarodowych, jak i małych przedsiębiorstw lokalnych, jednak jakkolwiek by na to nie patrzeć, bardzo istotną rolę odgrywają tu maszyny, bez których wielu produktów spożywczych nie uświadczylibyśmy na pólkach sklepowych. Kto je produkuje? Oto lista największych firm!

Więcej…

Technologie przemysłu spożywczego

Filtry

Współczesny przemysł spożywczy pełnymi garściami czerpie z dobrodziejstw technologii, bez których poziom zaawansowania wytwórczości nie wzniósłby się na obecny poziom. Wciąż ulepszane hale produkcyjne wyposażone w taśmociągi, mieszalniki, chłodziarki czy maszyny tnące i inne – wszystko to sprawia, że proces produkcji w branży spożywczej ulega systematycznej mechanizacji.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Instalacje w przemyśle spożywczym

Pojęcie instalacji przemysłowych jest jednym z najszerszych i najbardziej pojemnych pojęć związanych z wytwórczością i przemysłem, zawiera ono w sobie bowiem nie tylko urządzenia, maszyny i aparaturę najróżniejszego rodzaju, ale też linie przesyłowe różnego rodzaju mediów, począwszy od gazów, poprzez ciecze, aż do ciał stałych.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Warszawa, 18 września 2014 – Roboty Universal Robots znajdują zastosowanie w różnych sektorach przemysłu. Przedsiębiorcy z branży spożywczej również postawili na lekkie, elastyczne roboty UR.

Słodka robota – UR 5 w cukrowni Nordic Sugar AB

Szwedzka Cukrownia Nordic Sugar AB, jedna z największych w Europie, zainstalowała w swojej fabryce 3 roboty Universal Robots.

 

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Sprawdzony dostawca, Tubes International powraca z kolejnym niezawodnym wężem dla branży spożywczej. Foodstar/SD, bo o nim mowa, to wysokiej jakości wąż ssawno-tłoczny przeznaczony do transportu żywności, a w szczególności mleka. Bezkonkurencyjny w swojej klasie nie tylko za sprawą konstrukcji, ale także bezpieczeństwa.

FOODSTAR Z BLISKA


Ze względu na swoje zastosowanie, wąż wykonany jest z gumy NBR, pozbawionej jakiegokolwiek zapachu oraz smaku.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Wyposażenie naszego zakładu zostało rozszerzone o nowoczesne urządzenie do cięcia strumieniem wody ECKERT OPAL WCS.
Cięcie strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem jest stosowane w przemyśle od około 40 lat. Polega ona na wykorzystaniu skoncentrowanej energii strugi wody lub wody z dodatkiem ścierniwa. Elastyczność procesu pozwala na zastosowanie go w przedsiębiorstwach gdzie wykonywane są duże ilości detali jak i w miejscach gdzie wymagana jest produkcja jednostkowa.
Metoda jest bardzo uniwersalna i znajduje zastosowanie praktycznie przy cięciu każdego typu materiałów.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Zdjecie DaiTec-Conti-TDS firmy YSTRAL

ystral DaiTec-Conti-TDS dla zasysania i dyspergowania proszków w płynach bez aglomeratów i bez powstawania zapylenia na produkcji...

 

O urządzeniu:

Maszyna ta została zaprojektowana specjalnie dla branży spożywczej. Niewątpliwymi jej atutami są :higieniczne wykonanie oraz specjalny stół zasypowy ze zintegrowanym podajnikiem, położonym na standardowej wysokości pracy.

Więcej…