Wiadomości i Artykuły na temat Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Spożywczego, Produkcja żywności w Polsce

Technologie przemysłu spożywczego

W artykule przedstawiono problematykę dotyczącą wytwarzania i eksploatacji wymienników ciepła w zbiornikach procesowych, pracujących w liniach technologicznych stosowanych w przemyśle spożywczym. Dotychczas powszechne wytwarzane płaszczowe wymienniki ciepła z uwagi na zastosowanie punktowych spoin montażowych, wykonanych ręcznie metodą TIG są podatne na procesy korozyjne i osadzanie się kamienia kotłowego oraz zjawisko implozji. Ponadto są wrażliwe na podwyższone poziomy ciśnienia medium grzewczo-chłodzącego. Wymienniki ciepła w postaci wężownicy wykonanej z ceownika zamontowanego na powierzchni zewnętrznej płaszcza wewnętrznego są rozwiązaniem charakteryzującym się mniejszą podatnością do korozji, większą odpornością na ciśnienie medium i osadzaniem się kamienia kotłowego.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

czekolada proces pakowania

Czekolady z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać - tym smakołykiem zajadają się bowiem tak młodzi jak i osoby nieco starsze, pragnące podarować sobie odrobinę przyjemności, jednocześnie mając gwarancję, że wraz z pożywieniem dostarczają one swojemu organizmowi magnez oraz wiele składników odżywczych niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

przechowywanie żywnosci

Dynamiczny rozwój technologiczny ma wpływ na niemal wszystkie branże. Przemysł spożywczy nie stoi w miejscu – regularnie pojawiają się kolejne usprawnienia, dzięki którym przechowywanie produktów spożywczych staje się jeszcze efektywniejsze. Na specjalną uwagę zasługują mroźnie oraz chłodnie, bez których trudno jest sobie wyobrazić przechowywanie artykułów wrażliwych na temperaturę. Popyt na mrożonki jest duży i nic nie wskazuje na to, aby w kolejnych latach miało się to zmienić.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

czujnik temperatury

Temperatura to jedna z wielu zmiennych procesowych występujących w przemyśle. Dokładny jej pomiar umożliwia przeprowadzenie procesów technologicznych w sposób precyzyjny, dając na wyjściu produkt wysokiej jakości. Temperatura, w szczególności w branży spożywczej, to kluczowy parametr, która podlega dokładnej kontroli i musi spełniać wysokie oczekiwania w zakresie jakości. Praca w zakresie temperatur przekraczających wartość zadaną nawet o 1-2°C może doprowadzić do dużych strat finansowych, spadku wydajności i jakości produktu. Szybki czas reakcji czujników zapobiega stratom energii oraz zapewnia, że produkt jest poddany danej temperaturze nie dłużej niż zadany czas.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

zbiorniki ciśnieniowe

Zbiorniki ciśnieniowe to pojemniki przeznaczone do przechowywania gazów, jak również i cieczy, których ciśnienie zasadniczo różni się od ciśnienia otoczenia. Należy pamiętać, że tego typu zbiorniki mogą być niebezpieczne, z tego względu podczas ich produkcji zachowana jest szczególna ostrożność. Ponadto wykonywanie zbiorników ciśnieniowych objęte jest regulacjami prawnymi nadzorowanymi przez instytucje dozoru technicznego.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Urządzenia chłodnicze najwyższej klasy dają gwarancję, że przechowywane w nich produkty przez długi czas zachowają świeżość i będą się nienagannie prezentować. Dystrybutory lodów, lady chłodnicze i o wiele więcej sprawdzonych rozwiązań znajdziesz teraz w jednym miejscu, któremu zaufały już miliony zadowolonych klientów.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Detektory metali elektronik system

Niemalże każda pakowana żywność narażona jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia, w tym pojawianie się metali. Fragmenty metalu są wykrywane w cukrowych posypkach, cukrach stosowanych do produkcji sosów azjatyckich, w ciasteczkach, a naw opiłki mogą pojawiać się w cieście. To zagrożenie nie tylko dla konsumentów, ale i dla maszyn użytkowanych w procesach produkcyjnych. W celu eliminowania tego typu zagrożeń, w przemyśle spożywczym wykorzystywane są detektory metalu. Jak działają i jaka jest ich skuteczność?

 

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

W dobie rozwoju, gdzie inżynierowie z każdej gałęzi przemysłu myślą nad ulepszeniem i unowocześnieniem linii produkcyjnych, technologia próżniowa doskonale wpisuje się w nową myśl technologiczną. Przez wiele lat próżnia nie była do końca zrozumiała, bo jak wytłumaczyć coś, czego nie ma?

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Systemy inspekcji X-ray oraz waga kontrolna z Ishida Europe wspomagają utrzymanie najwyższych standardów jakości dla nowej luksusowej odmiany lodów. Kontrola X-ray stanowi zabezpieczenie przed ciałami obcymi, a waga kontrolna zapewnia poprawną wagę.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Postępująca industrializacja nieustannie prowadzi do zagęszczenia zabudowy i wzrostu liczby mieszkańców rozwijających się miast. Jednocześnie zamieszkujemy coraz bliżej obiektów przemysłowych, które generują uciążliwe dla nas zapachy. Oczyszczalnie ścieków, śmietniki komunalne i osiedlowe, wysypiska, zakłady przetwórstwa spożywczego i chemicznego, a także restauracje, to obiekty, które szczególnie dają nam się we znaki. A jak z uciążliwymi zapachami walczyć?

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Przemysł spożywczy jest jednym z największych przemysłów na rynku globalnym. Funkcjonuje on zarówno w formie wielkich firm międzynarodowych, jak i małych przedsiębiorstw lokalnych, jednak jakkolwiek by na to nie patrzeć, bardzo istotną rolę odgrywają tu maszyny, bez których wielu produktów spożywczych nie uświadczylibyśmy na pólkach sklepowych. Kto je produkuje? Oto lista największych firm!

Więcej…

Technologie przemysłu spożywczego

Filtry

Współczesny przemysł spożywczy pełnymi garściami czerpie z dobrodziejstw technologii, bez których poziom zaawansowania wytwórczości nie wzniósłby się na obecny poziom. Wciąż ulepszane hale produkcyjne wyposażone w taśmociągi, mieszalniki, chłodziarki czy maszyny tnące i inne – wszystko to sprawia, że proces produkcji w branży spożywczej ulega systematycznej mechanizacji.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Instalacje w przemyśle spożywczym

Pojęcie instalacji przemysłowych jest jednym z najszerszych i najbardziej pojemnych pojęć związanych z wytwórczością i przemysłem, zawiera ono w sobie bowiem nie tylko urządzenia, maszyny i aparaturę najróżniejszego rodzaju, ale też linie przesyłowe różnego rodzaju mediów, począwszy od gazów, poprzez ciecze, aż do ciał stałych.

Więcej…

Informacje - Urządzenia przemysłu spożywczego

Warszawa, 18 września 2014 – Roboty Universal Robots znajdują zastosowanie w różnych sektorach przemysłu. Przedsiębiorcy z branży spożywczej również postawili na lekkie, elastyczne roboty UR.

Słodka robota – UR 5 w cukrowni Nordic Sugar AB

Szwedzka Cukrownia Nordic Sugar AB, jedna z największych w Europie, zainstalowała w swojej fabryce 3 roboty Universal Robots.

 

Więcej…