Kulinaria, Gotowanie, Produkty, Wyposażenie

Pieczenie to prawdziwa przyjemność. Może być też niezwykle łatwe, dzięki silikonowym akcesoriom.

Silikon w kuchni - bezwonny i higieniczny

Dlaczego warto postawić na silikonowe akcesoria - szpatułki, trzepaczki czy pędzelki? Jest on bezwonny i higieniczny. Nie mamy do czynienia z brzydko odpryskującą emalią, która może znaleźć się w cieście, nie ma także problemu jak w przypadku akcesoriów drewnianych, które niestety przesiąkają kuchennymi zapachami. Silikon dlatego jest wygodny i praktyczny.

 

Ciasto dobrze zamieszane: silikonowe szpatułki i trzepaczki

Duża elastyczność i wytrzymałość silikonowych akcesoriów pozwala na dokładne wymieszanie ciasta trzepaczką a następnie zebranie go w całości do blachy i równomierne rozprowadzenie szpatułką, nawet jeśli mamy do czynienia z gęstą i ciężką masą. Dzięki temu, wszystkie składniki połączone są idealnie, co ma oczywiście bezpośredni wpływ na konsystencję i smak ciasta. Ponadto, elastyczna szpatułka pozwala dotrzeć nawet w zagłębienia naczynia, w którym wyrabiamy ciasto, dzięki czemu nie marnujemy składników. Przyda się także do wygładzenia lżejszych mas i polew, które będą wyglądały znacznie ładniej, niż gdybyśmy próbowali rozprowadzać je na przykład łyżką. Piękny wygląd ciast jest istotny, nie bez przyczyny mówi się, że oczy by jadły.

 

Łatwe dekorowanie z silikonowym pędzelkiem

Przydatnym akcesorium kuchennym jest również silikonowy pędzelek, który umożliwia wykonywanie nawet skomplikowanych dekoracji na tortach i ciastach. Dzięki niemu dekorowanie jest łatwe i przyjemne. Pędzelek pozwala "wymalować" na cieście wzory, żłobienia, fantazyjne esy-floresy. Nadaje się też do smarowania ciasta francuskiego białkiem i rozprowadzania rzadkich w konsystencji polew.

Stylowe i wygodne akcesoria kuchenne

Pędzelki, trzepaczki i szpatułki z silikonu to wygodne akcesoria kuchenne, które przydają się w procesie pieczenia, a poza tym są bardzo łatwe w czyszczeniu. Poza tym, warto zauważyć, że obecnie tego typu przedmioty są nowoczesne w designie, stylowe i będą dobrze wyglądać w kuchni.