Kulinaria, Gotowanie, Produkty, Wyposażenie

Garnki ze stali nierdzewnej

Praktyczne i satysfakcjonujące gotowanie to nie tylko niepowtarzalny smak potraw, lecz także ekonomia, oszczędność i mniej spędzonego czasu w kuchni. Na rynku dostępny jest różnorodny wybór artykułów tego typu. Nie wszystkie jednak spełniają wyżej wymienione standardy. Philipiak garnki stanowią odpowiedź na poszukiwanie idealnych naczyń kuchennych. Poznaj ich sekret.

Nowoczesne gotowanie

Nowoczesne gotowanie to przede wszystkim gotowanie w oparciu o stosowanie zasad racjonalnego i zdrowego żywienia. Coraz więcej osób decyduje się na ekologiczny tryb życia. Większość z nas dąży do tego, by gotować bez soli i tłuszczu. Jeśli wybór padnie na produkt gorszej jakości, wówczas po jakimś czasie będzie on na tyle wyeksploatowany, że będzie trzeba dokonać jego wymiany. Garnki zaś to produkt, który powinien służyć przez dobrych kilkadziesiąt lat.

Tajemnica sztuki gotowania tkwi głównie w technologii. Philipiak garnki umożliwiają obróbkę termiczną na wielu poziomach: od gotowania, pieczenia do gotowania na parze. Dlaczego można zaprzestać używania soli? Gotujemy w mniejszej ilości wody. Dzięki temu przyrządzone danie nie traci swych walorów smakowych oraz aromatu. Jednocześnie przygotowana żywność nadal bogata jest w składniki odżywcze i mineralne. Materiał, z którego wykonane są produkty Philipiak to stal szlachetna. Stop stali szlachetnej odporny jest na działanie wysokich temperatur, a także na szkodliwe działanie mikroorganizmów, kwasów i zasad. Dodatkowo składniki żywnościowe nie przywierają do jej powłoki. Stal szlachetna jest nierdzewna i łatwa w utrzymaniu czystości. Warto podkreślić, że garnki wykonane z takiego budulca nie pochłaniają zapachu potraw.

Cechy garnków Philipiak

Funkcjonalne dno

Przy zakupie garnków większość z nas nie zwraca uwagi na to, jaka jest specyfika dna garnka. A jest to jedna z jego najważniejszych cech. Marka Philipak proponuje wielowarstwowe dno akutermiczne. Dzięki temu stal szlachetna nagrzewa się szybko i równomiernie. Ciepło rozchodzi się jednostajnie po wnętrzach naczynia. Użycie tłuszczu jest zbędne. Jednocześnie skraca się czas przyrządzania posiłków.

Wyprofilowane krawędzie

Wymodelowane i odpowiednio ukształtowane krawędzie to sfera praktycznego użytkowania. Dlatego też o wiele precyzyjniej przelejemy zawartość garnka do innego naczynia.

Ekonomiczna pokrywka

Pokrywa „skraplacz pary” pozwala na efektywne gotowanie przy użyciu precyzyjnej techniki skraplania i parowania wody. Dodatkowo element chroni przed uciekaniem ciepła. Podczas obróbki termicznej wykorzystywana jest również woda zawarta w produktach. Tym sposobem można zmniejszyć zużycie wody dwukrotnie. Szczególnie, że będą zachowane wszystkie niezbędne składniki odżywcze i mineralne.

W uchwycie pokrywy umieszczony został termometr. Rozwiązanie to pozwala kontrolować temperaturę procesu termicznego. Kwestia ta również podnosi ekonomiczność garnków Philipiak. Poprzez ciągłą kontrolę temperatury i utrzymywanie jej na najbardziej optymalnym poziomie można skutecznie oszczędzać energię.

Termoizolacyjne uchwyty

Garnki posiadają termoizolacyjne uchwyty. Dzięki nim rączka nie nagrzeje się podczas procesu gotowania. Dodatkowo garnek bardzo łatwo jest przenieść z miejsca na miejsce.

Więcej o naczyniach marki Philipiak można dowiedzieć się klikając w link: http://gotujmy.pl/forum/garnki-philipiak-warto,wyposazenie-kuchni-posty,269885.html.

Oprócz funkcjonalności, walorów użytkowych i ekonomicznych, warto zwrócić uwagę na nowoczesny design. Klient otrzymuje produkt nowoczesny, spełniający wszystkie standardy bezpieczeństwa. Dodatkowo jego wygląd podkreśli niepowtarzalność i stylowość domowej kuchni.

Tagi: