Kulinaria, Gotowanie, Produkty, Wyposażenie

Margaryna Benecol® ma w Polsce nowego dystrybutora. Jest nim Raisio Sp. z o.o., która należy do fińskiego koncernu Raisio Group będącego jednocześnie właścicielem marki Benecol®. Margaryna Benecol® jest dostępna na polskim rynku od 2002 roku i w chwili obecnej Raisio Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem produktów tej marki w Polsce.
Od października 2012 roku Raisio Sp. z o.o. jest w Polsce nowym i wyłącznym dystrybutorem margaryny Benecol® zajmującej miejsce lidera na polskim rynku w segmencie margaryn obniżających poziom cholesterolu. Obecnie w portfolio Raisio Sp. z o.o. znajdują się wszystkie produkty tej marki: margaryny, jogurty oraz desery jogurtowe.

Benecol® to grupa produktów przeznaczona dla osób z podwyższonym poziomem złego cholesterolu. Głównym produktem w portfolio marki Benecol® na naszym rynku jest margaryna Benecol®. Wyróżnikiem produktu jest zawartość stanoli roślinnych, opatentowanych przez Raisio Group. Odkrycie stanoli roślinnych zostało uznane w 2009 roku przez „European Journal of Clinical Nutrition” za jedno z największych osiągnięć w dziedzinie nauk o żywieniu w ciągu ostatnich 30 lat.