Kulinaria, Gotowanie, Produkty, Wyposażenie

przepis na pierogi z truskawkami z sosem miodowym i kokosemSezon truskawkowy niebawem się rozpocznie. W sklepach i na lokalnych straganach pojawiły się pierwsze truskawki. Podczas letnich miesięcy warto pełnymi garściami korzystać z darów natury i uczynić z tych krótko dostępnych sezonowych owoców podstawę naszej kuchni.

Truskawki świetnie smakują w każdej postaci. Gdy brakuje już na sklepowych półkach tych zerwanych prosto z krzaczka, albo nie starcza nam czasu lub chęci na przygotowanie pysznego truskawkowego posiłku zawsze możemy sięgnąć po ręcznie robione pierogi z truskawkami Jawo. Marka Jawo, częstochowski producent ręcznie robionych specjałów podpowiada, jak tradycyjne pierogi z truskawkami przemienić w wyrafinowane danie gwarantujące zaskakujące doznania smakowe.

Proponujemy pierogi z truskawkami z sosem miodowym i kokosem.

 

Do przygotowania sosu potrzebować będziemy:

- 50 g wiórek kokosowych

- 100 g miodu

- 350 g soku jabłkowego

- 30 g orzechów włoskich

Podczas gotowania pierogów, zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu, możemy zająć się przygotowaniem sosu. Zajmie to nam tylko chwilkę: miód z dodatkiem orzechów włoskich i wiórek kokosu należy podgrzać w rondelku i delikatnie mieszać, by połączyć wszystkie składniki. Następnie należy dodać sok jabłkowy i cierpliwie odczekać kilka minut, aż odparuje ok. ¼ objętości sosu. Gotowy sos musimy już tylko schłodzić do temperatury pokojowej, a następnie polać nim ugotowane pierogi.

Na zakończenie całość posypujemy jeszcze odrobiną wiórków kokosowych i nowe oryginalne danie z truskawkami w roli głównej gotowe.

Smacznego!