Kulinaria, Gotowanie, Produkty, Wyposażenie

Olitalia, oliwa z oliwek, smak, extra verigne, oliwki, oliwa, pstrąg z piekarnika, przepis, pstrąg, warzywa

Trudno wyobrazić sobie prawdziwą włoską kuchnię bez złocistej oliwy z oliwek – to ona jest podstawą i nieodzownym elementem każdej śródziemnomorskiej potrawy. Gałązka oliwna znajduje się nawet w godle Włoch, będąc niejako symbolem kraju Dantego.

Przedstawiamy włoski przepis na niezwykle widowiskowe, uwodzące aromatem, łatwe w przygotowaniu danie. O pozytywnych właściwościach ryb nie trzeba nikomu przypominać – warto więc jak najczęściej wprowadzać je do swojego jadłospisu. Zgodnie z tą zasadą oraz ze względu na niezwykły bukiet smakowy przedstawiamy: Pstrąga z piekarnika z warzywami Olitalia.

 

 

 

Przygotuj:

- Pstrąg
- Pomidory koktajlowe
- Słoik szparagów
- Oliwki
- Oliwa z oliwek extra vergine
- Sól
- Pieprz

Sposób przygotowania:

Pstrąga wypatroszonego opłukać I osuszyć ręcznikiem. Natrzeć oliwą z oliwek połączoną z solą I pieprzem. Na dno żaroodpornego wlać odrobinę oliwy z oliwek extra vergine, ułożyć rybę. Dookoła położyć pomidorki koktajlowe pobawione szypułek oraz szparagi (mogą to być szparagi ze słoika) i oliwki. Całość piec w piekarniku ok 45 min.

Dzięki oliwie z oliwek extra vergine Olitalia danie ma lekko egzotyczny i wyrazisty smak.

Warto wiedzieć: Oliwa z oliwek extra vergine Olitalia - Złocista barwa, głęboki, przepełniony słońcem bukiet smakowy. Ciemnozielona butelka z grubego szkła chroni najlepsze właściwości oliwy przez niepożądanym światłem dziennym. Oliwa uzyskana wyłącznie z oliwek z pierwszego tłoczenia, w niezastąpiony sposób uszlachetnia zwłaszcza smak sałatek i świeżych warzyw.

SMACZNEGO!