Kulinaria - Kulinaria, Gotowanie, Produkty, Wyposażenie

Pesto alla Genovese Develey

Sezon letni to doskonały czas na kuchenne inspiracje, wie o tym dobrze firma Develey, która specjalnie na ten czas przygotowała produkt rodem z Włoch Pesto alla Genovese.  Pesto to wyjątkowa nowość w palecie produktów marki, znanej z produkcji dressingów, musztard oraz sosów delikatesowych.


Pesto alla Genovese to wyjątkowo aromatyczny zielony sos pochodzący z włoskiej Genui. Mieszkańcy Italii wytwarzają je z oliwy z oliwek, listków bazylii, czosnku, parmezanu oraz orzechów piniowych, cierpliwie i starannie ugniatając wszystko drewnianym tłuczkiem w marmurowych moździerzach. Pesto alla Genovese Develey to produkt, który powstał według owej tradycyjnej receptury. Swój smak zawdzięcza trzem podstawowym składnikom: świeżej bazylii, orzechom oraz doskonałej mieszance serów.

Ten gęsty i doskonały w smaku sos można serwować do makaronów, grzanek, ryb, warzyw, różnych rodzajów mięsa, na zimno do sałatek, a nawet jako dodatek do polskich kopytek. We włoszek pesto sprzedawane jest głównie w postaci świeżej, na wagę. W Polsce produkt dostępny jest małym słoiczku o pojemności 190g.

Gramatura: 190g

Cena: ok. 7 zł