Zdrowa żywnośc, Żywność funkjcjonalna, Diety

fotolia.com, 230212003 | Autor: vaaseenaa

Żyjemy w czasach, w których zdrowe odżywianie nie jest łatwą sprawą. Z każdej strony kuszą nas restauracje typu fast-food, słodkości, gazowane napoje… Do tego dochodzi brak czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków. Wszystko to może doprowadzić do rozwoju złych nawyków żywieniowych. Z tego powodu na rynku pojawiło się proste rozwiązanie: diety pudełkowe.

Tym, co przysporzyło cateringowi dietetycznemu wielu zwolenników, jest przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Najczęściej korzystają z niego ludzie zapracowani, spędzający większość swojego dnia w biurze i mający problem z obmyślaniem zdrowego jadłospisu na każdy dzień. Warto wiedzieć, że z diety pudełkowej nie trzeba korzystać codziennie. W wielu firmach, np. Pure&Fresh, mamy opcję wyboru określonych dni, w których otrzymujemy posiłki. Możemy więc wybrać opcję dostarczania pudełek z jedzeniem np. tylko przez 5 dni w tygodniu, a więc z pominięciem dni wolnych od pracy, lub przez cały tydzień. Co więcej, dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wykupienia różnych rodzajów diet. Nie chodzi tutaj wyłącznie o redukcję wagi, choć oczywiście wiele osób decyduje się właśnie na posiłki o niskiej zawartości kalorycznej, aby szybko poprawić wygląd sylwetki. Potrzeba schudnięcia jest jedną z najczęstszych przyczyn, dla której decydujemy się na catering dietetyczny. Mimo to, wśród dostępnych diet znajdziemy też inne opcje.

Jadłospis jest opracowywany zgodnie z zaleceniami dietetyka, trenera, oraz z wykluczeniami od naszego lekarza. W ten sposób codzienne menu jest układane zgodnie z naszymi potrzebami, stanem zdrowia i oczekiwaniami. Możemy skorzystać np. z diety wegetariańskiej, dla sportowców, czy opracowywanej indywidualnie. Gdy już zdecydujemy się na konkretny sposób odżywiania, każdego dnia otrzymujemy pudełka zawierające zdrowe posiłki, np. śniadanie, koktajl, obiad, zupę i sałatkę. Na każdym daniu znajdziemy jego kaloryczność i dokładny opis makroskładników, które się w nim znajdują. Częstotliwość jedzenia (zazwyczaj 5 posiłków dziennie) ma tutaj kluczowe znaczenie: dzięki takiej regularności istnieje mniejsze ryzyko, że będziemy podjadać w ciągu dnia i skusimy się na coś niezdrowego.

Dla kogo dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zadbać o siebie i jednocześnie nie mogą poświęcić na to zbyt wiele czasu. Diety pudełkowe pozwalają na wprowadzenie niezbędnych składników odżywczych do codziennego menu, wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych (np. jedzenia regularnie, o określonych porach), a także na wypróbowanie zupełnie nowych smaków i dań. Pomagają w osiągnięciu pozytywnych efektów dla naszego zdrowia i samopoczucia, a w połączeniu z minimalną aktywnością fizyczną, mogą szybko poprawić wygląd naszej sylwetki.

Dieta może być dostosowana również do potrzeb osób cierpiących na różne schorzenia i dolegliwości, np. cukrzycę, alergię, podwyższony cholesterol. Osoby te mogą w pełni poświęcić się codziennym zadaniom i pracy, bez obawy, że pogorszą w ten sposób swój stan zdrowia. Każdego dnia dostarczają swojemu organizmowi cenne, pełnowartościowe „paliwo”, zyskując w ten sposób możliwość szybkiej poprawy stanu zdrowia i ogólnego samopoczucia.