Zdrowa żywnośc, Żywność funkjcjonalna, Diety

Każdy rodzic chce, aby ich dziecko odżywiało się prawidłowo, a w konsekwencji było zdrowe. Jednym z głównych miejsc, w którym dzieci zaopatrują się w jedzenie, są sklepiki szkolne oraz maszyny vendingowe zlokalizowane w placówkach szkolnych. Produkty, które tam trafiają, nie mogą być przypadkowe. Przede wszystkim powinny być zdrowe i spełniać wymogi określone w przepisach prawnych.

Przepisy regulujące przekąski w sklepikach szkolnych

Kwestię jakości i rodzaju przekąsek dla dzieci, które dostępne są w sklepach, regulują odpowiednie artykuły prawne. Warto wiedzieć, że z dniem 1 września 2016 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 roku w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016r. poz. 1154). Moc prawną utraciło wówczas wcześniejsze Rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące tych kwestii.

Co zawarto w treści rozporządzenia? Jakie powinny być przekąski dla dzieci?

W treści ustawy wymienione zostały grupy produktów, które mogą być sprzedawane dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty. Znalazły się tam między innymi: produkty mleczne (np. jogurt, kefir, serek homogenizowany), warzywa, owoce, a także suszone warzywa i owoce oraz ziarna. Dopuszczalne są ponadto zbożowe produkty śniadaniowe.

Liczy się rodzaj produktów, a także ich skład!

Oprócz tego określone zostały kwestie zawartości poszczególnych składników w tych produktach. Jedzenie dla dzieci i młodzieży sprzedawane w sklepikach szkolnych nie może mieć w swoim składzie zbyt dużo cukru, tłuszczu, soli. Są to konkretne wymogi procentowe, które nie przez wszystkie z pozoru zdrowe i dobrej jakości produkty są spełniane.

Znalezienie takich produktów jest nie lada wyzwaniem dla dostawców tego rodzaju towarów. Powodem może być trudność związana ze znalezieniem w jednym miejscu takich przekąsek. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ wpływa nie tylko na czas dostawy, ale także na jej koszt.

Przekąski do sklepików szkolnych – gdzie zamówić?

Gdzie można znaleźć przekąski, które spełniają wymogi ustalone w ustawie? Jednym z takich miejsc jest specjalna platforma ebakalland.pl W ofercie znalazły się produkty, które spełniają wyśrubowane wymogi rozporządzenia regulującego rodzaj i skład przekąsek dostarczanych do sklepików szkolnych.

Oprócz tego bardzo cenna dla wszystkich dostawców jest także łatwość zamawiania towarów online oraz szybka realizacja zamówienia. Prosta ścieżka zakupowa, możliwość śledzenia paczki, a także efaktury to kolejne, cenne zalety zamawiania przez ebakalland.pl.