Zdrowa żywnośc, Żywność funkjcjonalna, Diety

Czy wiesz, że śniadanie powinno pokrywać aż 30% całkowitego zapotrzebowania energetycznego w ciągu dnia? Zdrowe, dietetyczne śniadanie pobudza metabolizm i wzmacnia organizm. Sprawia, że układ trawienny wrzuca wyższy bieg. Pożywne śniadanie to architekt smukłej sylwetki. Hamuje napady głodu, więc nie najdzie Cię ochota na tuczące grzeszki z samego rana.

Superfoods. Sekret znany od pokoleń

Cofnij się na chwilę do czasów swojego dzieciństwa. Daj się ponieść wspomnieniom. „Bez pożywnego śniadania nawet nie wychodź z domu!”. Pamiętasz te słowa? Przypomnij sobie zapach pysznej owsianki z chrupiącymi płatkami musli, rozpływającymi się w ustach kawałkami owoców i zawsze świeżymi dodatkami. To niebywałe, że superfoods już od najmłodszych lat stanowiło element Twojej diety. Babcia wiedziała jak zrobić zdrowe śniadanie, by dostarczyć Ci sił na cały poranek. Tak naprawdę to nasze babcie stosowały superfoods zanim jeszcze stało się to modne!

Czy zdrowe przekąski są tak naprawdę zdrowe?

Prowadzisz aktywny i zdrowy styl życia. O niskokalorycznej diecie wiesz już niemal wszystko. Na rynku co chwila pojawiają się rozmaite propozycje produktów „fit”, jak i przepisy na zdrowe śniadanie. Od ich ilości może rozboleć głowa. Ile tak naprawdę jest zdrowia w „fit”? W rzeczywistości większość produktów prozdrowotnych ma niewiele wspólnego ze zdrową dietą. To cukrowe i tłuszczowe bomby z opóźnionym zapłonem. Dodajmy do tego wysoką zawartość konserwantów, sztucznych barwników, polepszaczy smaku oraz szereg innych modyfikowanych dodatków. Włos się jeży na głowie!

W takim razie co zjeść na śniadanie?

Połączenie idealne. Superfoods z musli

Przepis na zdrowe śniadanie jest dziecinnie prosty. Zastąp pseudozdrowotne produkty wartościowym superfoods. Superjedzenie, czyli w pełni naturalne produkty o wysokiej wartości odżywczej to doskonały sposób na dostarczenie do organizmu solidnej dawki niezbędnej energii. Superfoods idealnie łączy się z chrupiącym musli. Superjedzenie z dodatkiem musli to prawdziwa kumulacja prozdrowotnych związków i zarazem świetny pomysł na śniadanie dla entuzjastów niezapomnianych wrażeń smakowych.

Superfoods. Zdrowa dieta bez ściemy

Poznaj właściwości i wartości odżywcze superfoods

Pożywne, lecz zapomniane produkty regionalne wchodząc do zaszczytnego grona superfoods zostały odkryte na nowo. Stały się tym samym antidotum na różne problemy ze zdrowiem i samopoczuciem. Lista superjedzenia jest długa i stale się powiększa. Najbardziej rozpoznawalne produkty superfoods to, m.in. jagody goji, czarna porzeczka, borówka amerykańska, morwa biała, nasiona chia, siemię lniane, pestki dyni i orzechy włoskie oraz nasiona amarantusa (w tym amarantus ekspandowany) i płatki teff.

Związki bioaktywne konieczne do funkcjonowania organizmu, m.in. błonnik pokarmowy, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (w tym omega-3 oraz omega-6), fosfolipidy, peptydy, probiotyki oraz witaminy i składniki mineralne, spotyka się w wielu produktach żywieniowych, lecz tylko superfoods zapewnia ich skoncentrowaną dawkę i gwarantuje doskonałą przyswajalność. Dlatego właściwości oraz wartości odżywcze superjedzenia mogą wywołać pozytywne zdziwienie na Twojej twarzy i odżywić Twój organizm na nowo.

Antyoksydanty zawarte w superfoods neutralizują negatywny wpływ wolnych rodników na organizm. Nadmiar wolnych rodników może doprowadzić do uszkodzeń błon komórkowych oraz przyczynia się do mutacji DNA. Regularne spożywanie superjedzenia, dzięki zawartości błonnika pokarmowego i probiotyków, wspomaga regulację pracy układu pokarmowego oraz pobudza metabolizm. Superfoods przyczynia się ponadto do spalania tłuszczu brzusznego, który w skrajnych przypadkach wpływa na zwiększenie libido i tym samym może doprowadzić do zaburzeń płodności.

Superfoods uznawane są za naturalne preparaty lecznicze. Nie tylko regenerują organizm, ale także zwiększają jego odporność i oczyszczają z toksyn. To polisa zdrowotna, która redukuje prawdopodobieństwo rozwoju miażdżycy, demencji starczej i cukrzycy – jednych z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Superżywność jest także w stanie powstrzymać rozwój komórek rakowych oraz zahamować proces starzenia
się organizmu. To idealny sposób na poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci.

Produkty superfoods warto włączyć do dziecięcej diety ze względu na właściwości wspomagające ich prawidłowy rozwój. Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w superjedzeniu korzystnie wpływają na strukturę błon lipidowych, szczególnie mózgu, co przekłada się prawidłowy rozwój intelektualny dzieci. Co więcej, superjedzenie wzmacnia koncentracje i pamięć. To szczególnie ważne u młodzieży wczesnoszkolnej.

Nasiona amarantusa i płatki teff posiadają niezwykłe właściwości. Oprócz bogatej zawartości aminokwasów egzogennych, są wolne od glutenu, więc stanowią świetną alternatywę na zdrowe śniadanie dla osób cierpiących na celiakię.

Superjedzenie. Superszybki pomysł na śniadanie

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić musli, mnóstwo dietetycznych i zdrowych pomysłów znajdziesz w www.mojemusli.pl – sklepie dla smakoszy oraz entuzjastów zdrowego stylu życia. Odkryj propozycje na szybkie śniadanie jakie tylko dusza zapragnie.

Superfoods to doskonała i ceniona od pokoleń recepta na zdrowy, witalny organizm. Przepis na zdrowe śniadanie jest prostszy niż myślisz. Skomponuj musli z dodatkiem superfoods tak jak chcesz, wedle indywidualnych potrzeb dietetycznych, a przekonasz się, że naprawdę warto.

I jak, chrupiesz zdrowie?