Jakość / Czystość / Komunikaty IJHARS

zdalne orzeczenie sanepid

Branża spożywcza charakteryzuje się zmienną dynamiką zatrudnienia. Nowo zatrudnieni pracownicy i pracodawcy bardzo często szukają możliwości uzyskania tzw. książeczki sanepidu od ręki. Chociaż termin “książeczka sanepidowska” jest wciąż popularny, obecnie jego właściwa nazwa to orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych.

Jak zdalnie uzyskać orzeczenie? Oto przewodnik krok po kroku.

Rozwijająca się telemedycyna oraz powszechny dostęp do smartfonów i laptopów pozwalają obecnie na odbywanie szybkich wizyt lekarskich online.

Umówienie wizyty online

Wejdź na e-Sanepid.pl i umów wizytę z lekarzem specjalizującym się w medycynie pracy. Wizyta odbywa się zdalnie, co eliminuje potrzebę osobistego udania się do gabinetu lekarskiego.

Wykonanie badania próbek

Niezbędne w przebiegu wizyty jest posiadanie wyników badania próbek kału na nosicielstwo m. in. Salmonella-Shigella. Jeśli nie posiadasz wyników badania próbek - Pamiętaj aby uzyskać i dostarczyć wyniki badań przed umówionym terminem wizyty.

Raz uzyskane wyniki są ważne bezterminowo.W celu wykonania niezbędnego laboratoryjnego badania na nosicielstwo należy pobrać 3 próbki kału przez 3 kolejne dni. Próbki wymazów z kału dostarczyć do punktu przyjęcia max. do 96 godzin od momentu pobrania I próbki.

Badaniami próbek zajmują się Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Do znalezienia najbliższej stacji Sanepidu możesz skorzystać z bazy laboratoriów na stronie https://e-sanepid.pl/baza-laboratoriow-sanepid/

Przygotowanie do wizyty

Uzupełnij formularz wywiadu oraz wgraj wyniki badań z laboratorium.

Przebieg badania

Wizytę można odbywać z dowolnego miejsca, zarówno poprzez komputer jak i smartfon. Nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji. Podczas wizyty online lekarz przeprowadzi niezbędny wywiad dotyczący stanu zdrowia, warunków pracy oraz zapozna się z wynikami badań laboratoryjnych. Na podstawie zebranych informacji lekarz dokona orzeczenia.

Otrzymanie orzeczenia

Po zakończeniu wizyty, w ciągu 24 godzin orzeczenie zostanie przesłane na podany adres e-mail. Dokument ten jest ważny i zgodny z obowiązującymi przepisami prawa.

Korzyści zdalnego uzyskiwania orzeczenia

Dla pracodawcy:

  • Oszczędność czasu i pieniędzy dzięki eliminacji dojazdów i oczekiwania w kolejkach.
  • Możliwość wykonania wizyty bez opuszczania miejsca pracy. Wystarczy zapewnić pracownikowi ustronne miejsce na czas wizyty, która zajmie kilka minut.
  • Pewność, że wszystkie badania są przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Budowanie pozytywnego wizerunku firmy poprzez dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

Dla pracownika:

  • Wygoda uzyskania orzeczenia bez wychodzenia z domu.
  • Pewność, że orzeczenie jest legalne i zgodne z przepisami.
  • Wsparcie dla zdrowia publicznego poprzez przestrzeganie norm sanitarnych.

Jeśli jesteś pracodawcą lub pracownikiem w branży spożywczej i potrzebujesz orzeczenia do celów sanitarno-epidemiologicznych, e-Sanepid.pl to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Tagi: