Jakość / Czystość / Komunikaty IJHARS

Czystość w łazience

Jesteś lub wkrótce zostaniesz właścicielem hotelu? Pamiętaj, że na Twój sukces składa się wiele czynników. Jednym z nich jest dbanie o bezpieczeństwo i idealnie czyste powierzchnie.

Z uwagi na to, że hotel to miejsce publiczne i nieustannie korzysta z niego bardzo wielu klientów, a także pracowników, wszystkie pomieszczenia powinny być zawsze czyste i lśniące. Gość, który korzysta z usług Twojego hotelu oczekuje czystości na najwyższym poziomie. Wobec tego odpowiedzialni za sprzątanie pracownicy powinni dysponować skutecznymi i bezpiecznymi produktami, tak, aby nawet najsilniejsze zabrudzenia mogły zostać natychmiast usunięte. Jakie typy zanieczyszczeń są najbardziej problematyczne i jednocześnie niebezpieczne dla gości i personelu w hotelach?

Przede wszystkim to hotelowe łazienki zawierają najwięcej powierzchni, na których łatwo o zabrudzenia, a także o bakterie i wirusy. To najczęściej w toaletach - na ścianach, silikonach czy fugach będą osadzać się pleśń i grzyb. Jakie są najczęstsze przyczyny ich występowania?

  • Duża wilgotność;
  • Niedostateczna wentylacja i brak ogrzewania;
  • Brak izolacji termicznej;
  • Usterki i wady konstrukcyjne budynku, np. nieszczelne rynny.

Czym wyczyścić silikony i fugi w łazience?

Na pewno wszyscy kojarzymy jak wygląda zabrudzony, pożółkły czy spleśniały silikon pod prysznicem. Ma charakterystyczne czarne kropeczki. Najczęściej występuje on w dolnych częściach kabiny, w których zbiera się najwięcej wody. Silikon w hotelowej łazience powinien być dokładnie wyczyszczony, dzięki czemu Twój gość będzie wiedział, że dbasz o czystość w hotelu.

Pleśń i grzyb bardzo często spotykamy także na fugach i ścianach. Podobnie jak silikony, to powierzchnie, które często trudno wyczyścić. Kiedy Twoi goście będą zwalniać pokój, obsługa sprzątająca będzie musiała jak najszybciej przygotować i dokładnie posprzątać pokoje dla nowych gości. Nikt z nich po męczącej podróży nie chciałby zastać pleśni na suficie czy rosnącego grzyba pod prysznicem. Wobec tego, jako właściciel musisz zapewnić swojemu personelowi najskuteczniejsze preparaty do zwalczania pleśni i grzybów oraz innego rodzaju zanieczyszczeń. Jedno jest pewne – środki muszą z łatwością radzić sobie z usunięciem zabrudzenia oraz oczyszczenia powierzchni z groźnych bakterii.

Takimi środkami są preparaty na bazie chloru, które działają także przeciwbakteryjnie. Niestety często w hotelowych łazienkach spotyka się niedoczyszczone fugi czy silikony. Drobna, rozwijająca się pleśń czy grzyb mogą być dla zdrowia ludzi bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla osób z alergią. Przykładem skutecznego środka zwalczającego pleśń i inne zanieczyszczenia jest Domestos Grout Cleaner. Dzięki żelowej konsystencji jest w stanie wyczyścić szybko i skutecznie pleśń i innego rodzaju zanieczyszczenie. Dodatkowo, obecny w nim chlor oczyści z bakterii czyszczoną powierzchnię.

Jak widać, preparatów na usunięcie groźnych pleśni czy grzybów nie brakuje. Wystarczy wybrać odpowiedni, przede wszystkim bakteriobójczy, czyli na bazie chloru środek chemiczny oraz wykorzystać właściwy sprzęt i narzędzia do czyszczenia. Pamiętaj, aby stan hotelowych łazienek był na najwyższym poziomie. Zadbaj o higienę i zdrowie swoich gości.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Pro Formula By Diversey