Jakość / Czystość / Komunikaty IJHARS

klingenburg-uvOchrona przed zagrożeniami mikrobiologicznymi w procesach produkcji, pakowania, transportu i przechowywania produktów spożywczych, dzięki modułom dezynfekującym UV-C firmy Klingenburg

Obowiązek wdrażania systemu HACCP a także coraz wyższe wymogi dotyczące jakości wytwarzanych produktów spożywczych, wymuszają na producentach stosowanie coraz to skuteczniejszych metod ochrony. Na bezpieczeństwo zdrowotne produktów największy wpływ mają zagrożenia mikrobiologiczne, zarówno te występujące w powietrzu jak i te rozwijające się na powierzchni. Skutki zanieczyszczenia produktów przez mikroorganizmy takie jak bakterie, wirusy, pleśnie czy drożdże mogą być bardzo kosztowne dla firmy i narazić ją na znaczne straty finansowe, a co gorsza utratę renomy u Klientów.


Wychodząc naprzeciw problemom związanym w właściwą ochroną przed mikroorganizmami, firma Klingenburg, producent modułów dezynfekujących przeznaczonych dla systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, wprowadziła do swojej oferty moduły UV-C dla zastosowań przemysłowych. Oferowane moduły emitując biobójcze promieniowanie ultrafioletowe zapewniają skuteczną ochronę powierzchni jak i najbliższego otoczenia produktu przed rozwojem drobnoustrojów takich jak pleśń, grzyby, bakterie, czy wirusy. Jest to bardzo skuteczny sposób na walkę z zagrożeniami mikrobiologicznymi, który z powodzeniem wykorzystywany jest na całym świecie, również w Polsce.

 

 

Nasze moduły można stosować do takich aplikacji jak:

 • dezynfekcja taśmociągów,
 • dezynfekcja dozowników,
 • dezynfekcja różnorodnego typu opakowań (kubków, pojemników, wieczek, folii, taśm, puszek),
 • dezynfekcja maszyn produkcyjnych,
 • ogólna dezynfekcja powierzchni,
 • a także w szeroko pojęta dezynfekcja powietrza,

Oferta firmy Klingenburg przeznaczona jest dla wszystkich firm z branży spożywczej, którym zależy na zwiększeniu czystości mikrobiologicznej, lub zapewnieniu  odpowiedniej ochrony przed zagrożeniami mikrobiologicznymi.


Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego zagadnienia, firma Klingenburg oferuje Klientom najbardziej optymalne rozwiązania dające najlepszy efekt dezynfekcyjny.  Zajmujemy się kompleksową obsługą Klienta, od projektu po montaż oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

Posiadamy w swojej ofercie moduły o wysokim stopniu ochrony IP55, które doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach (kontakt z kroplami wody oraz zapylenie). Moduły wyposażone są w cyfrowe liczniki pełniące funkcję rejestratora godzin pracy modułów.


Główne zalety przemawiające za stosowaniem modułów UV-C firmy Klingenburg  :

 • dezynfekcja odbywa się bez użycia środków chemicznych i wysokiej temperatury
 • praca ciągła lub okresowa,
 • niskie koszty eksploatacyjne,
 • bardzo prosta obsługa,
 • łatwa adaptacja do istniejącej infrastruktury.

Jeżeli Państwa firma zwraca szczególną uwagę na aspekt higieniczności przy produkcji, pakowaniu, czy też składowaniu produktów spożywczych, warto zastanowić się nad zmodernizowaniem istniejących rozwiązań poprzez zastosowanie modułów dezynfekujących UV-C firmy Klingenburg.

 

więcej :

klingenburg-uv.pl