Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

system komunikacji z kuchnią

Prowadzenie lokalu gastronomicznego to nie lada wyzwanie. Kawiarnie, bistro, restauracje, knajpy mają za zadanie odpowiednio ugościć swoich gości, tak aby byli oni w pełni zadowoleni. W ramach tego zadowolenia nie tylko mieszczą się przepyszne dania, drinki i kawy z różnych rejonów świata, ale również i sprawna obsługa. Goście nie lubią bowiem długo czekać na zamówienie, a tym bardziej nie lubią jak zamówienie nie jest zgodne z tym co zamawiali.

 

Niestety, pomieszane zamówienia były zmorą wielu lokali. W okresach, gdzie w lokalu przebywało naprawdę dużo osób, kelnerzy trudzili się, aby każda osoba dostała to, co dokładnie zamówiła. Dla usprawnienia pracy barów, restauracji, bistro, kawiarni stworzono system komunikacji z kuchnią KDS. Dzięki temu systemowi lokal gastronomiczny z pewnością zyska i stanie się bardziej nowoczesny oraz zautomatyzowany, dzięki czemu pomyłki zostaną całkowicie wyeliminowane.

 

KDS czyli system komunikacji z kuchnią (z angielskiego Kitchen Display System) to idealne narzędzie i rozwiązanie dla nowoczesnej i wymagającej kuchni. Dzięki systemowi KDS zamówienia drukowane na drukarce bonowej są zastąpione ekranem, który będzie zawierał wszystkie zamówienia - oczekujące lub w trakcie realizacji. Co ciekawe, osoby pracujące w kuchni mają możliwość zmiany statusu zamówienia, dzięki czemu kelnerzy będą mogli od razu poinformować klienta na jakim etapie przygotowań jest dany posiłek.

System KDS to nic innego jak wbudowany, interaktywny system wraz z ekranem dotykowym mający na celu ułatwienie i usprawnienie pracy restauracjom, kawiarniom i nie tylko. Na ekranie dotykowego monitora zostają wyświetlane dania, dzięki czemu osoby pracujące w kuchni natychmiast widzą złożone zamówienie przez klienta. System ten posiada opcję informowania kelnera o etapach przygotowania potraw.

System komunikacji z kuchnią KDS pozwala przede wszystkim

  1. Poinformowanie kelnera poprzez krótką wiadomość sms o możliwości odebrania zamówienia.
  2. Wykonanie połączeń telefonicznych do kelnera celem odebrania zamówienia lub usprawnienia pracy w kuchni.
  3. Określenie statusów dań, które zostają przygotowane.
  4. Poinformowanie kucharza, które dania są najpilniejsze.
  5. Poinformowanie personelu, które dania się skończyły.
  6. Informowanie, które zamówienia zbyt długo czekają na realizację.

Warto podkreślić, że kucharze w systemie mają dostęp do receptur każdego dania. A to wszystko za pomocą jednego kliknięcia! Opcja ta jest szczególnie przydatna dla nowego personelu, który nie zna jeszcze wszystkich składników potraw. System naprawdę jest łatwy w obsłudze, zatem nie powinien on sprawić większych trudności pracownikom lokali, a jedynie poprawi komunikację między obsługą sali, a kuchnią.

System komunikacji z kuchnią KDS to idealne rozwiązanie dl każdego typu lokalu, który świadczy usługi na wysokim poziomie. Taki typ rozwiązania pozwala na kontrolę poszczególnych etapów zamówienia. Więcej szczegółów dotyczących systemu KDS i okresu próbnego jest na stronie internetowej https://gopos.pl/kds