Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

PAGO to największa w Polsce sieć chłodni składowo-dystrybucyjnych.

Asseco Business Solutions, firma dostarczająca nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw, podpisała umowę z firmą PAGO Sp. z o.o. na wdrożenie systemu Asseco SOFTLAB ERP w nowej chłodni w Dąbrowie Górniczej. Finalizacja projektu zaplanowana jest na drugą połowę tego roku.

Umowa pomiędzy Asseco Business Solutions i PAGO obejmuje uruchomienie rozwiązania wspierającego kompleksowe zarządzanie firmą opartego na systemie Asseco SOFTLAB ERP w nowej chłodni składowo - dystrybucyjnej. Obszary, które obejmie wdrożenie to między innymi: logistyka i sprzedaż, zarządzanie magazynem wysokiego składowania, finanse i księgowość, kadry i płace, środki trwałe. Wdrożone zostanie również rozwiązanie B2B autorstwa Asseco BS. W biurze i 3 pozostałych chłodniach PAGO rozwiązania dostarczone przez Asseco BS wykorzystywane są na ponad 60 stanowiskach.


Wdrożenie systemu Asseco SOFTLAB ERP w kolejnym obiekcie magazynowym należącym do PAGO jest elementem realizacji strategii firmy - ma na celu integrację oraz usprawnienie obsługi całości procesów biznesowych, związanych z logistyką powierzonych towarów oraz automatyzację fakturowania i rozliczania usług w zakresie składowania i dystrybucji.


PAGO to największa w Polsce sieć chłodni składowo-dystrybucyjnych z pełną obsługą logistyczną produktów mrożonych. Firma powstała w 2007 roku. Od samego początku jest wierna zasadzie: gwarantuj standardy, jakich sam oczekiwałbyś będąc klientem. Inwestuje w nowoczesne technologie i kapitał ludzki. Oferuje pełen zakres usług związanych z obsługą łańcucha dostaw: od odbioru, poprzez składowanie, konfekcjonowanie, przepakowywanie, etykietowanie, kompletację, aż po transport i dostawę do końcowego odbiorcy. Aktualnie posiada 3 nowoczesne obiekty w strategicznych lokalizacjach: Poznań, Warszawa i Gdańsk. Ich łączny potencjał składowania to 85 000 miejsc paletowych. Wszystkie pracują w systemie 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.