IT, Nowe technologie i rozwiązania w przemyśle spożywczym - Informacje, Artykuły, Porady

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

unimos

Fundacja UNIMOS opracowała nowe usługi klastrowe wspierające członków klastra AgroBioCluster w transformacji cyfrowej.

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

Identyfikowalność produktów (ang. traceability ) to rozwiązanie, które składa się z systemu informatycznego oraz procedur, które opisują zasady rejestrowania przepływu produktów i materiałów w procesie produkcyjnym. System umożliwia śledzenie każdego półproduktu i wyrobu w całym procesie produkcyjnym, od momentu wprowadzenia surowców do fabryki, aż do momentu wysyłki produktów końcowych do odbiorców. Identyfikowalność pozwala na uzyskanie szczegółowych informacji o każdym półprodukcie i wyrobie, w tym wyników kontroli jakości, szczegółów montażu oraz czasu każdej operacji technologicznej.

 

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

Unimos

Fundacja UNIMOS zaprojektowała trzy nowe usługi w zakresie transformacji cyfrowej, Przemysłu 4.0 oraz Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ)

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

system komunikacji z kuchnią

Prowadzenie lokalu gastronomicznego to nie lada wyzwanie. Kawiarnie, bistro, restauracje, knajpy mają za zadanie odpowiednio ugościć swoich gości, tak aby byli oni w pełni zadowoleni. W ramach tego zadowolenia nie tylko mieszczą się przepyszne dania, drinki i kawy z różnych rejonów świata, ale również i sprawna obsługa. Goście nie lubią bowiem długo czekać na zamówienie, a tym bardziej nie lubią jak zamówienie nie jest zgodne z tym co zamawiali.

 

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

pizza delivery

Obecnie wiele restauracji prężnie działa na portalach społecznościowych. Dodatkowo promują się na portalach zapewniających możliwość zamówień online.

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

Do ponad 50 tysięcy punktów detalicznych i gastronomicznych od Helu po Tatry, mrożonki dystrybuowane i produkowane przez Grupę Iglotex, trafiają na czas i w doskonałym stanie, między innymi dzięki zaimplementowanym systemom klasy Business Intelligence: Targit i Prophix. Wzrosła dzięki nim sprawność i elastyczność zarządzania ogromną infrastrukturą produkcyjną i logistyczną całej Grupy Iglotex. Wzrosła również konkurencyjność firmy na rynku.

Implementacji systemów dokonała gdyńska firma Solemis Group, przedstawiciel producentów systemów Prophix i Targit w Polsce.

„Implementacja systemów Business Intelligence pozwoliła nam płynnie przejść ogromne zmiany organizacyjne i finansowe bez obniżenia jakości obsługi naszych klientów. Co więcej, jesteśmy teraz bardziej elastyczni i możemy szybciej reagować na zmieniające się potrzeby naszych odbiorców.” – mówi Jerzy Kuncicki, Dyrektor Produkcji i Inwestycji Grupy Iglotex, inicjator
i sponsor projektu.

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

Oprogramowanie Eternia Trend usprawniające proces prognozowania sprzedaży dostępne w modelu SaaS (Software as a Service), informuje dostawca rozwiązania firma Synergia Pro Sp. z o.o.

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

Czołowy polski producent wędlin JBB, aby usprawnić pracę oraz poprawić komunikację w swoich zakładach zainwestował w nowoczesne rozwiązania Polycom.

Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB, lider na polskim rynku wędlin, podjął szeroką współpracę z firmą Polycom, światowym liderem w dziedzinie ujednoliconej komunikacji, wdrażając rozwiązania, które nie tylko poprawiają komfort pracy i komunikację w zakładach produkcyjnych, ale przede wszystkim przynoszą wymierne korzyści w postaci niższych kosztów i zwiększonej wydajności pracowników.

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

Hicron Spółka HICRON podpisała umowę na dostawę i wdrożenie systemu SAP ERP i SAP HICRON POS w firmie „Piekarnia Pod Telegrafem”, specjalizującej się w wypieku i dystrybucji pieczywa. Jest to największe wdrożenie SAP ERP ze wszystkich przeprowadzonych do tej pory projektów tego typu w branży piekarniczej w Polsce.

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

Jak poznać zapotrzebowanie i aktualne zużycie energii w firmie? Jak obniżyć rachunki za energię?

Jak opomiarować wiele mediów (wodę, gaz, ciepło, powietrze) - Jak w prosty sposób archiwizować interesujące nas dane- Jak scentralizować pomiary z całej firmy za pomocą jednego systemu kontrolno-pomiarowego

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

Firmy z sektora MSP mogą zwiększyć swe szanse na dotowanie inwestycji w system do zarządzania, jeśli wybiorą System Symfonia 2012 firmy Sage. Dotacje mogą sięgnąć 70 proc. inwestycji.

System Symfonia 2012, oferowany przez Sage sp. z o.o., otrzymał certyfikat: Opinię dotyczącą Innowacyjności od Instytutu Maszyn Matematycznych, który potwierdza m.in., że system ten jest produktem innowacyjnym, w myśl ust. 2 art. 18b. ustawy z dn. 15 lutego 1992 o podatku dochodowym od osób prawnych.

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

Bez CRM nie da rady egzystować żadna większa firma. Dlatego w dobie kryzysu, kiedy cały biznes stawia na doskonalenie sprzedaży, rynek CRM ma przed sobą dobre perspektywy. Zdaniem firm analitycznych sprzedaż tych rozwiązań urośnie w ciągu roku o 20 - 30 proc.

O ile firmom generalnie trudno utrzymać klienta, to bez systemowego podejścia do zarządzania relacjami staje się to praktycznie niemożliwe.

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

Wdrożenie rozwiązań Emigo, Integra i Ipocrates w Polfie Łódź pozwoli lepiej zarządzać działem sprzedaży, gospodarką magazynową i zaoszczędzić znaczne kwoty.

Założona w 1933 roku Polfa Łódź S.A. dostarcza leki, kosmetyki i ponad 50 suplementów diety. Każdego roku do klientów trafia ponad 5 mln opakowań leków. Z końcem 2010 firma wdrożyła system Emigo, którego dostawcą jest Sagra Technology. Wdrożenie objęło dwie dywizje pionu sprzedaży: medyczną i apteczną, obejmując wszystkich reprezentantów wizytujących apteki i lekarzy.

 

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

PAGO to największa w Polsce sieć chłodni składowo-dystrybucyjnych.

Asseco Business Solutions, firma dostarczająca nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw, podpisała umowę z firmą PAGO Sp. z o.o. na wdrożenie systemu Asseco SOFTLAB ERP w nowej chłodni w Dąbrowie Górniczej. Finalizacja projektu zaplanowana jest na drugą połowę tego roku.

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

Przez ostatnie 75 lat, producent lodów Friendly’s zachwyca konsumentów swoimi lodami, oferując je w każdym możliwym rozmiarze, kształcie i smaku, zachowując przez lata niezmieniającą się jakość. Oczywistą sprawą jest, że firma o tak bogatej przeszłości i tradycji używa oprogramowanie do planowania, które jest jednym z najbardziej przetestowanym w czasie rozwiązaniem na rynku.


Fiendly’s – firma sprzedająca lody w ponad 500 własnych restauracjach i dystrybująca niezliczoną ilość lodów do konsumentów poprzez tysiące detalistów w Stanach Zjednoczonych – używa Demand Solutions Forecast Management i Demand Solutions Requirements Planning do planowania gotowych produktów i surowców dla zakładu produkcyjnego znajdującego się w Wilbraham, Mass.

Więcej…

Wiadomości IT w Przemyśle Spożywczym

Obecnie termin „harmonogramowanie produkcji” staje się coraz bardziej popularny, szczególnie wśród firm dbających o wysokie standardy wyrobów oraz o dobre relacje z klientem. Zarządzanie procesem produkcyjnym jest szczególnie ważne dla branży spożywczej, gdzie dbałość o świeżość produktu ma pierwszorzędne znaczenie. Usprawnienie tego procesu wspierają nowoczesne systemy informatyczne, które znacznie ułatwiają prowadzenie magazynów, czy zarządzanie zasobami firmy.

Produkt kontrolowany

Kontrola jakości to szereg działań, które muszą być spełnione, aby produkt został dopuszczony do sprzedaży. Dopuszczenie do obrotu rynkowego odbywa się po badaniu laboratoryjnym i akceptacji wszystkich właściwości. Zwykle kontrolę przeprowadza pracownik, co jest czasochłonne i zwiększa prawdopodobieństwo popełnienia błędu. Wdrożone oprogramowanie informatyczne pomaga zarządzać systemem kontroli w przedsiębiorstwie. Wszystkie działania, które składają się na proces kontrolingu, wykonuje za nas system, który eliminuje błędy, jakie mógłby popełnić człowiek. Drobiazgowo porównuje właściwości i cechy wyprodukowanej partii z wymaganymi normami, zapisanymi w systemie.

Więcej…