Logistyka / Transport w przemyśle spożywczym

Informacje - Logistyka i Transport

magazyn - regały

Regały metalowe są wszechstronnym rozwiązaniem, które można wykorzystać w wielu miejscach. Znajdziesz je w garażach, warsztatach, piwnicach, magazynach, sklepach, a nawet w domowych pomieszczeniach. Wybierając odpowiedni model regału metalowego, należy wziąć pod uwagę jego wielkość, wytrzymałość, wygląd, a także inne czynniki, takie jak bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Artykuł ten pomoże Ci wybrać najlepszy model regału metalowego, który spełni Twoje potrzeby!

Więcej…

Informacje - Logistyka i Transport

Firmy logistyczne, transportowe, korporacje taksówkarskie… to firmy tego typu kojarzą się z dużymi flotami pojazdów. Ale to nie koniec listy. Samochód jest dziś, tak naprawdę, podstawowym narzędziem pracy zdecydowanej większości firm dostępnych na rynku. Generuje więc zarówno zyski, jak i koszty. Te drugie można ograniczyć.

Więcej…

Informacje - Logistyka i Transport

Kontenery chłodnicze  (źródło: polkont.pl)

Kontenery chłodnicze są niezbędne wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie właściwej temperatury przechowywania towarów. Wbrew swojej nazwie kontenery tego typu służą nie tylko do mrożenia, ale również do utrzymania żądanych temperatur dodatnich, jeśli to konieczne.

Zalety kontenerów

W każdym magazynie musi być utrzymana temperatura odpowiednia dla danego rodzaju towaru (http://www.ciop.pl/6079.html). Ten wymóg dotyczy niemal wszystkich rodzajów produktów, w tym żywności, której jakość ma szczególne znaczenie dla odbiorców.

Więcej…

Informacje - Logistyka i Transport

kontener chłodniczy - źródło grafiki:http://www.polkont.pl

Sposób magazynowania towarów decyduje o tym, czy zachowają one swoją świeżość i inne ważne właściwości. Szczególną opieką otoczona powinna być żywność, która musi spełniać określone normy jakości – te zaś łatwo naruszyć, przechowując produkty spożywcze w nieodpowiednim miejscu.

Magazynowanie żywności

Jedzenie jest towarem szybko się psującym, stąd tak surowe wymagania dotyczące jego właściwego przechowywania. Niewłaściwie magazynowana nie tylko straci świeżość, lecz także stanie się siedliskiem drobnoustrojów groźnych dla zdrowia i życia człowieka.

Więcej…

Informacje - Logistyka i Transport

W branży dystrybucji artykułów spożywczych, gdzie sprzedaż w dużym stopniu zależna jest od działalności promocyjnej, nie ma wiele miejsca na błędne prognozowanie popytu. Firma Argosy Trading Company LTD, największy dostawca do sektora detalicznego na Cyprze, kontroluje sześć procent biznesu spożywczego w kraju.

Więcej…

Informacje - Logistyka i Transport

Cysterny, Szafy kontrolno-pomiarowe i wiele innych.

Cysterny do przewozu mleka i innych płynnych mediów spożywczych o pojemności do 5tyś.-25tyś. litrów.

Więcej…