Opakowania - Informacje i Wiadomości

worki termokurczliwe pakowanie póżniowe mięsa

Przedłużenie trwałości, łatwiejszy, bardziej higieniczny transport i magazynowanie, atrakcyjniejsza prezentacja produktów – to wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych do konkretnego towaru worków termokurczliwych. Jak wygląda proces pakowania próżniowego mięsa? W czym tkwi fenomen opakowań do żywności z tworzyw sztucznych? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule!

 

Opakowania Vacuum – funkcjonalność i prostota procesu pakowania.

Niepodważalnym atutem próżniowego pakowania mięsa jest to, iż cały proces jest niezwykle prosty i nie wymaga wielkich inwestycji w skomplikowany park maszynowy oraz kosztowne akcesoria. Gotowy produkt należy umieścić w worku Vacuum, a następnie w pakowarce próżniowej. W przemyśle zwykle stosowane są nawet wielkogabarytowe pakowarki kabinowe, jednak i poręczniejsze pakowarki zgrzewające zyskują coraz większą popularność, jako urządzenia stosowane zwłaszcza do użytku domowego. Proces pakowania polega na zmniejszaniu panującego w szczelnej folii ciśnienia, poprzez redukcję zawartego w niej tlenu, a następnie jej hermetycznym zamknięciu.

Worki Vacuum – odpowiedź na potrzeby współczesnego świata

Polityka zero waste to ogólnoświatowy trend, który ma na celu między innymi ograniczenie ogromnych ilości marnowanego i wyrzucanego jedzenia. Złe gospodarowanie żywnością to poważny problem dotykający nie tylko kwestii ekologicznych, ale i ekonomicznych. Czy cieszący się niezbyt dobrą sławą plastik może pomóc w dbałości o planetę Ziemię? Jak najbardziej, a doskonałym tego przykładem są opakowania do żywności z tworzyw sztucznych. Innowacyjne worki Vacuum są tworzone w oparciu o najnowocześniejsze technologie, zgodnie z polityką prośrodowiskową, ograniczającą ilość zużywanej energii i surowców pierwotnych, a przy tym cechują się niezwykłą wręcz trwałością i uniwersalnością zastosowania.

Cięte i zgrzewane na miarę potrzeb, funkcjonalne opakowania termokurczliwe

Dostępny obecnie asortyment worków do pakowania próżniowego jest na tyle bogaty, iż bez trudu można znaleźć wysokiej klasy opakowania termokurczliwe, odpowiednio dostosowane do specyfikacji konkretnego produktu i oczekiwań danego przedsiębiorstwa. Warto jednak pamiętać, iż zakup nawet najlepszej jakości folii to nie wszystko. Istotne jest poprawne przeprowadzanie procesu pakowania, dlatego w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, warto skorzystać z profesjonalnego serwisu posprzedażowego, jaki oferuje producent opakowań z tworzyw sztucznych Bydgoszcz.

Worki do pakowania próżniowego – skuteczna broń w walce z czasem

Głównym celem, dla jakiego stosuje się worki Vacuum, jest przedłużenie okresu przydatności do spożycia, a także zachowanie oryginalnego smaku, aromatu i formy. W przypadku próżniowego pakowania mięs podaje się, iż czas ten można wydłużyć nawet o 7 dni. Jak to możliwe? Stworzenie beztlenowych warunków przechowywania uniemożliwia rozwój bakterii tlenowych i innych mikroorganizmów, takich jak grzyby i pleśnie, odpowiedzialnych za gnicie i psucie się pokarmów. Szczelne zamknięcie stanowi także skuteczną barierę dla wilgoci. Przechowywane w workach próżniowych sypkie produkty pozostają suche. Natomiast te co zawierają w sobie wodę, dłużej zostają soczyste. Warto tu zaznaczyć, iż wspomniana zawartość wody, zwłaszcza w przypadku produktów mięsnych jest jednym z czynników, które wciąż trzeba mieć na uwadze, planując dłuższe przechowywanie żywności. Nawet najlepsze worki do pakowania próżniowego nie zastąpią lodówki. Wysokie temperatury i narażenie na promieniowanie słoneczne, duża wilgotność i nieodpowiednie pH, mogą przyczynić się do szybszego psucia się pokarmów.

Dłuższa trwałość to nie wszystko – co jeszcze zyskujemy stosując worki Vacuum?

Wysoka przezroczystość worków termokurczliwych oraz ścisłe przyleganie folii do danego produktu, umożliwiają jego atrakcyjną i wysoce estetyczną prezentację. Klienci bardzo doceniają fakt, iż na własne oczy mogą ocenić walory kupowanego mięsa i mieć gwarancję otrzymania świeżego, spełniającego ich oczekiwania towaru.

Worki do pakowania próżniowego pozwalają także na higieniczny i łatwiejszy transport oraz magazynowanie, gdyż stanowią skuteczną barierę dla przenikania jakichkolwiek zapachów czy płynów. Zapakowane w solidne, ściśle przylegające worki Vacuum mięso zajmuje również zdecydowanie mniej miejsca niż w przypadku stosowania standardowych pojemników. Co więcej, współczesne technologie pozwalają pakować nie tylko porcjowane surowe mięso, wędliny, kiełbasy i parówki, ale także porcje zawierające kości. Optymalnie dobrana grubość foli wykazuje relatywnie dużą wytrzymałość na przebicia, przy zachowaniu, niezbędnego do atrakcyjnej prezentacji produktu, wysokiego połysku i przezroczystości.