Opakowania - Informacje i Wiadomości

Sealed Air Corporation ogłosiła nabycie większościowego pakietu udziałów firmy ProAseptic Technologies z siedzibą w Barcelonie, która projektuje i wytwarza maszyny pakujące i napełniające do żywności i napojów pakowanych – w zależności od potrzeb – aseptycznie lub w warunkach sterylnych.

 

Sealed Air Corporation oferuje szeroki wybór rozwiązań do pakowania produktów płynnych napełnianych na zimno i na gorąco w woreczki o pojemności od 100 ml do 10 litrów, a nawet do 1 000 litrów, z otworem do dozowania lub bez. Niedawno firma Sealed Air jako pierwsza opracowała i wprowadziła na rynek elastyczne woreczki typu „pouch” do pakowania aseptycznego oraz w warunkach sterylnych żywności płynnej o wysokiej i niskiej kwasowości dla branży HoReCa.

 

Systemy opracowane przez firmę ProAseptic Technologies wytwarzają aseptyczne / sterylne woreczki stojące z dozownikiem z nakrętką, o różnych kształtach, o pojemności od 100 ml do 1 litra, przeznaczone przede wszystkim do wykorzystania w handlu detalicznym.

 

Dzięki połączeniu specjalistycznej wiedzy firmy Sealed Air w dziedzinie opakowań elastycznych z know-how firmy ProAseptic Technologies w zakresie technologii pakowania aseptycznego, obaj producenci mogą zaoferować branży detalicznej i gastronomicznej kompletną gamę rozwiązań opakowaniowych, zarówno do produktów chłodzonych, jak i przechowywanych w temperaturze pokojowej. Klienci skorzystają z kompleksowej oferty maszyn i folii do produkcji opakowań aseptycznych, dostarczanych z jednego źródła we wszystkich regionach świata dzięki globalnej sieci sprzedaży i wsparcia technicznego firmy Sealed Air Cryovac.

 

“Mamy okazję, by wzmocnić naszą obecność na rozwijającym się rynku produktów przetwarzanych w warunkach aseptycznych” – skomentował Jean-Marie Demeautis, prezes Sealed Air Food Solutions. – “Ponadto, systemy aseptycznych woreczków typu “pouch” firmy ProAseptic Technologies uzupełnią naszą wciąż rozwijającą się ofertę rozwiązań dla branży spożywczej, która już teraz obejmuje produkty do pakowania pionowego w systemie form – fill – seal oraz bag-in-box.”

“Cieszymy się z tego, że dołączamy do Sealed Air – firmy, która podziela naszą pasję do innowacji, dostarczając swoim klientom zróżnicowane rozwiązania systemowe, które usprawniają dystrybucję produktów i wzmacniają ich marki” – powiedział Arnaud Quétin, założyciel ProAseptic Technologies.

 

Pakowanie aseptyczne zapewnia wiele korzyści, w tym dłuższy okres trwałości żywności, napojów oraz leków, bez potrzeby przechowywania w warunkach chłodniczych, przy jednoczesnym zachowaniu ich wartości odżywczych i smaku. Technologia ta jest szczególnie korzystna dla producentów nabiału i przetwórców warzyw i owoców ze względu na gwarancję większego mikrobiologicznego bezpieczeństwa żywności, a także na atrakcyjny wygląd i wygodę użytkowania woreczków typu „pouch”, zwłaszcza możliwość powtórnego ich zamknięcia i lżejszą wagę.

 

Dzięki produktom marki Cryovac® i innych marek, Sealed Air jest od ponad pół wieku globalnym liderem w dziedzinie opakowań elastycznych, którego technologie pomagają zachować świeżość żywności, poprawiają jej smak i czynią ją łatwiej dostępną.

 

Warunków finansowych tej transakcji nie ujawniono. Według oczekiwań firmy Sealed Air, nie wpłynie ona na skonsolidowane wyniki finansowe firmy, ani na wyniki jej działalności.

Tagi: