Opakowania - Informacje i Wiadomości

Jedna z najnowocześniejszych firm w europejskiej branży rybnej, ALLOGEL, wybrała folie Darfresh® 3-Web

ALLOGEL SRL wpłynęła na nowe wody jako pierwszy we Włoszech klient firmy Sealed Air Cryovac wykorzystujący folie Darfresh® 3-web do pakowania mrożonych ryb. Wstępna reakcja konsumentów jest bardzo pozytywna.

Dla detalistów rozwiązanie to ma korzyści w postaci długiego okresu trwałości, atrakcyjnego wyglądu i doskonałej przejrzystości zapewniającej optymalną widoczność produktu w opakowaniu, a także lżejszego, bardziej ekologicznego opakowania bez kartonu. Allogel jest wiernym klientem firmy Sealed Air Cryovac i współpracuje z nią od dawna w zakresie opracowywania i testowania tego nowego rozwiązania, co dowodzi jej zaangażowania we wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, zarówno do oferty produktowej, jak i do procesów biznesowych.

 

Od wizji do wyników

Za decyzją firmy Allogel, by zastosować folie Darfresh® 3-web wraz z maszyną Darfresh® R275CD, stał konkretny cel, aby znaleźć rozwiązanie opakowaniowe łączące doskonałe właściwości wydłużające okres trwałości produktu z atrakcyjnym wyglądem.

Wybór, którego w efekcie tego dokonała firma, odpowiadał wizji jednego innowacyjnego opakowania, które eliminowałoby potrzebę opakowania wtórnego. Jego kompaktowy charakter pozwala zaoszczędzić miejsce w lodówce, wewnątrz opakowania nie osadza się para wodna, jest też mniej materiałów do wyrzucenia, co stanowi ogromną zaletę w kontekście ochrony środowiska. Sealed Air Cryovac towarzyszył swojemu klientowi od samego początku tej misji przeobrażenia wizji w bardzo praktyczną rzeczywistość. Dodatkowe usługi dostarczone przez Sealed Air Cryovac objęły m.in.: projekt graficzny, projekt matrycy, opracowanie oprogramowania dla linii pakującej, a także wsparcie dla wprowadzenia produktów na rynek i dalszych działań. Giorgio Alloni, dyrektor zakładu i produkcji w firmie Allogel opisuje współpracę w sposób następujący: "Kiedy potrzebujemy, zespół Cryovac jest zawsze do naszej dyspozycji. Gdy chcemy opracować nowe formaty lub zastosowania, lub mamy do rozwiązania problem dotyczący pakowania, oni sprawiają, że każde wyzwanie staje się łatwiejsze."

 

Odpowiedź rynku

Uznawana za jedną z najnowocześniejszych firm w branży rybnej w Europie, firma Allogel ma także swój własny supermarket, w którym wprowadza do sprzedaży wszystkie swoje nowe produkty, aby badać reakcję konsumentów u źródła. Mrożone ryby w nowym opakowaniu odniosły błyskawiczny sukces i są obecnie dostępne w największych sieciach handlowych we Włoszech, takich jak: Coop, Carrefour i Auchan. Giorgio Alloni wyjaśnia: "Zainwestowaliśmy w nowy system pakowania Cryovac Darfresh® 3-web i planujemy dalszą współpracę przy kolejnych projektach. Jesteśmy głęboko przekonani co do tego nowego opakowania i dołożymy wszelkich starań, by je maksymalnie wypromować."

 

System w akcji

System pakowania próżniowego Cryovac Darfresh® 3-web tworzy 3-warstwowe opakowanie, składające się z folii dolnej formowanej liniowo oraz z folii górnej typu "skin" (obie o wysokich właściwościach barierowych), a także z folii górnej typu 'lid". Każda z trzech folii nadaje się w pełni do zadruku, a wykorzystane w nich materiały nie zawierają chloru.

Maszyna stosowana przez Allogel to Cryovac Darfresh® R275CD, jeden z modeli maszyn pakujących nowej generacji Multivac Darfresh®, opracowana wspólnie przez Cryovac i Multivac. Maszyna ta ma pamięć 200 ustawień programów. Wszystkie funkcje maszyny, w tym kontrola temperatury i timery, są zarządzane przez mikroprocesory i obsługiwane za pomocą panelu sterowania „soft touch" i ekranu LCD. Najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny sprawiają, że maszyna spełnia wszystkie normy wymagane przez europejskie przepisy.