Opakowania - Informacje i Wiadomości

Połączenie etykiet EAS firmy Checkpoint Systems, posiadających certyfikat dopuszczający do kontaktu z żywnością i termokurczliwych opakowań Sealed Air Cryovac Smartpak, pomoże sprzedawcom w zwalczaniu kradzieży takich artykułów jak sery i inne, świeże produkty spożywcze.

Checkpoint Systems, wiodący producent i dostawca kompleksowych rozwiązań z zakresu identyfikacji, kontroli przepływu towarów i zabezpieczeń w handlu, jak i w całym łańcuchu dostaw oraz Sealed Air Cryovac, światowy lider w produkcji opakowań do żywności, a także materiałów i systemów chroniących produkty przed uszkodzeniem, wprowadzają innowacyjne rozwiązania antykradzieżowe dla produktów spożywczych.

Opakowania termokurczliwe zintegrowane z etykietami EAS to rozwiązanie stworzone z myślą o najczęściej kradzionych artykułach, takich jak nabiał czy mięso - mówi Grzegorz Popek, Dyrektor Zarządzający Checkpoint Systems na Polskę.

Rob van der Merwe, President i CEO Checkpoint Systems, Inc. przypomina, że "Raport o Kradzieży w Handlu Detalicznym" wykazał rosnący poziom kradzieży produktów spożywczych." Na przykład we Włoszech odnotowuje się 9-procentowe straty w serach typu Parmigiano Reggiano. Nowe rozwiązanie stworzone przez Checkpoint Systems i Cryovac to dobry przykład na walkę z tego rodzaju szkodami w branży spożywczej - podsumowuje van der Merwe.

Współpraca między Checkpoint Systems a Sealed Air Cryovac we Włoszech trwa od 2007 roku. Firmy zainicjowały wspólnie proces zabezpieczania towarów takich jak mięso czy nabiał już na etapie pakowania, czyli Source Tagging. Centra badawczo-rozwojowe Checkpoint Systems wyprodukowały pierwszą dopuszczoną do kontaktu z żywnością etykietę Elektronicznych Systemów Antykradzieżowych (EAS) w technologii radiowej (RF). Jest to jedyna tego typu etykieta, spełniająca wymagania amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), która uzyskała również europejską autoryzację i certyfikat ISEGA, zezwalające jej na bezpośredni kontakt ze świeżymi produktami spożywczymi. Zastosowane rozwiązania są zgodne ze standardami funkcjonowania systemów EAS Checkpoint Systems - podkreśla Popek.

Efektywność zabezpieczania produktów spożywczych już na etapie pakowania sprawdzano we Włoszech na serze Parmigiano Reggiano. Testy trwały sześć miesięcy. Pierwsze zamówienie, jakie otrzymała firma Sealed Air Cryovac, opiewało na 2 miliony opakowań wyłącznie dla Parmigiano Reggiano.

Już wkrótce antykradzieżowe opakowania znajdą zastosowanie w zabezpieczeniu również innych typów sera, a także mięsa. Produkty te stanowią duży odsetek towarów dostępnych w lodówkach supermarketów i mają one znaczący udział w sprzedaży, jak i w ponoszonych stratach. Przeprowadzone badania pokazały, że zabezpieczanie towarów za pomocą etykiet EAS już na etapie pakowania, może pozwolić na zmniejszenie strat w nabiale z 9 aż do 1 procenta.

Sealed Air Cryovac wdrożył nowy system produkcji, by swoje termokurczliwe opakowania zintegrować z dopuszczonymi do kontaktu z żywnością etykietami antykradzieżowymi Checkpoint Systems. Powstały produkt skutecznie zabezpiecza przed potencjalnymi złodziejami, gdyż nie da się usunąć etykiety EAS nie niszcząc całego opakowania. Dodatkowo producenci świeżej żywności mogą skorzystać z zalet Source Tagging, szczególnie ze względu na skuteczność zabezpieczenia oraz oszczędność czasu, dzięki eliminacji ręcznej aplikacji etykiet produktowych.

"Dzięki nowym rozwiązaniom stworzonym we współpracy z Cryovac, Checkpoint Systems wyznacza trendy w zabezpieczaniu produktów na etapie produkcji i pakowania " - mówi van der Merwe i dodaje "Naszym celem jest spełnianie wymagań zarówno największych sprzedawców, jak i producentów trudnych do zabezpieczania towarów żywnościowych."

Sealed Air Cryovac to dostawca rozwiązań oferujących wysokiej jakość produkty i systemy dla całego łańcucha dostaw branży spożywczej. "Dzięki technologii RF udostępnionej przez Checkpoint Systems, jesteśmy w stanie pomóc naszym klientom i detalistom poprzez redukcję kosztów związanych z kradzieżą na przykład takich produktów jak wspominane sery Parmigiano Reggiano. Dzięki tej technologii przed rynkiem spożywczym otwierają się nowe możliwości" - podsumowuje Gerd Wichmann, Marketing Director EMEA, Cryovac Packaging.

Informacje o Checkpoint Systems: Checkpoint Systems Inc. jest międzynarodową firmą, wiodącym producentem i dostawcą kompleksowych rozwiązań z zakresu logistyki, oznaczania i ochrony produktów. Firma notowana jest na NYSE (NYSE:CKP), działa na rynkach w każdym regionie geograficznym i zatrudnia 3900 pracowników na całym świecie. Firma występuje w roli jednego z ekspertów opiniujących The Global Retail Theft Barometer (Światowy Barometr Kradzieży w Handlu Detalicznym), który jest najpoważniejszym przedsięwzięciem obrazującym nie tyko skalę strat, ale i podejście mieszkańców poszczególnych obszarów Świata do własności.

Informacje o Sealed Air Cryovac: Cryovac i Smartpak to zarejestrowane znaki handlowe firmy Cryovac Inc., oddziału Sealed Air Corpotation. Cryovac Packaging i Cryovac Food Solutions to filie SealedAir i światowi liderzy w innowacyjnych, elastycznych i sztywnych materiałach do opakowań, a także systemach dla produktów spożywczych. Zatrudniając ponad 3000 pracowników w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, Sealed Air Cryovac prowadzi swoje fabryki we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Rosji, Polsce, na Węgrzech, w Południowej Afryce i Botswanie. Sealed Air stale monitoruje swój wpływ na środowisko i podejmuje działania mające na celu zapewnienie wysokiej wydajności plastikowych opakowań żywności. Firma zaangażowana jest w utylizację materiałów poprzez recykling, a także ponowne wykorzystywanie odpadów przemysłowych.