Opakowania - Informacje i Wiadomości

Doskonale znany producent wyrobów spożywczych koncern Heinz wprowadził na rynek nowy typ opakowań pochłaniających tlen.

Nowe opakowanie produkowane dla Heinza przez firmę RPC zostało dopasowane do podgrzewania w kuchence mikrofalowej. Ma ono wydłużać trwałość przechowywania produktów w warunkach niechłodzonych.

Rozwiązanie wykorzystuje termoformowany w RPC mocny pojemnik o konstrukcji warstwowej łączącej polipropylen oraz kopolimer etylenu z alkoholem winylowym EVOH. W opakowaniu zastosowano dodatek służący do pochłaniania tlenu w warstwie barierowej szczelnego opakowania, zanim dotrze on do żywności. Dzięki temu procesowi produkt nie traci na jakości podczas przechowywania, zwłaszcza pod względem barwy i smaku. Pochłaniacze tlenu utrzymują świeżość produktów Greenseas.

Dla dodatkowej atrakcyjności i wygody konsumenta opakowanie wyposażono w zintegrowaną z nim łyżkę oraz zadrukowaną część kartonową, która służy jako praktyczna podstawa podczas podgrzewania w kuchence mikrofalowej oraz tacka ułatwiająca przenoszenie gorącego pojemnika.

Brzegi kartonu są perforowane. Przygotowując produkt do spożycia, konsument po prostu odrywa górną część kartonu, pozostawiając samą podstawę.Tagi: