Opakowania produktów spożywczych, Pakowanie żywności - Wiadomości, Nowości, Porady

Opakowania - Informacje i Wiadomości

worki do pakowania

Różne produkty spożywcze pakuje się w różne worki do pakowania. Nic w tym dziwnego, bowiem różne grupy artykułów mają swoje specyficzne wymagania.

Więcej…

Opakowania - Informacje i Wiadomości

woreczki foliowe

W otoczeniu zmiennych rynkowych, skuteczna ochrona produktów spożywczych staje się nieodzownym elementem strategii producentów żywności. Dlaczego warto zwrócić na to uwagę? Ponieważ trwałość produktów nie tylko wpływa na ich jakość, ale także kształtuje wizerunek marki, minimalizuje straty finansowe oraz wpływa na satysfakcję klientów. Jeśli zastanawiasz się, jak skuteczna ochrona folią spożywczą może przyczynić się do sukcesu w branży spożywczej, to zapraszamy do lektury tego artykułu. Razem z nami odkryj różnorodność dostępnych rodzajów folii, zastanowimy się, jak wpływają one na procesy logistyczne, a także dowiemy się, dlaczego partnerstwo z renomowanym producentem folii może stanowić klucz do osiągnięcia sukcesu. Czytaj dalej, jeżeli chcesz zrozumieć, jak skutecznie zadbać o trwałość i atrakcyjność swoich produktów.

Więcej…

Opakowania - Informacje i Wiadomości

święta

Czas okołoświąteczny jest sezonem, w którym punkty gastronomiczne przeżywają nawał zamówień na wynos. Oczywiście wynika to z faktu, że z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się nie przygotowywać świątecznych dań i ciast samodzielnie, a raczej skorzystać z wygody i oszczędności czasu, jakie daje katering. Z drugiej strony taki obrót sprawy jest niezwykle korzystny dla lokalnych cukierni, barów i restauracji, które w tym czasie mają szansę nie tylko na zwiększenie przychodów, ale i zyskanie grona nowych klientów. Dlatego też warto dołożyć wszelkich starań, aby dostarczana żywność była jak najlepszej jakości i docierała do klienta w niezmienionej, apetycznie wyglądającej formie. Sprawdź, jak opakować potrawy na wynos, aby zapewnić im bezpieczny transport na świąteczny stół!

Więcej…

Opakowania - Informacje i Wiadomości

parówki

Coraz więcej osób zamawia dania na wynos. Punkty gastronomiczne, które oferują taką usługę, powinny zaopatrywać się w odpowiednie opakowania, które właściwie zabezpieczają i umożliwiają przewożenie potraw. Jakie pudełka warto kupić do restauracji?

Więcej…

Opakowania - Informacje i Wiadomości

pakowanie kanapek

Kanapki są hitem, szczególnie w dużych miastach, gdzie duże firmy mają siedziby blisko siebie. Pracownicy korporacji z reguły nie robią sobie śniadania do pracy, tylko kupują je u przedstawicieli firm cateringowych bądź w pobliskich sklepach czy cukierniach. Warto zadbać o odpowiednie pojemniki na kanapki tak, by zachwycały wyglądem i estetyką.

Więcej…

Opakowania - Informacje i Wiadomości

worki termokurczliwe pakowanie póżniowe mięsa

Przedłużenie trwałości, łatwiejszy, bardziej higieniczny transport i magazynowanie, atrakcyjniejsza prezentacja produktów – to wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych do konkretnego towaru worków termokurczliwych. Jak wygląda proces pakowania próżniowego mięsa? W czym tkwi fenomen opakowań do żywności z tworzyw sztucznych? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule!

Więcej…

Opakowania - Informacje i Wiadomości

opakowania dla gastronomii

Prowadzenie pizzerii lub innego lokalu gastronomicznego potrafi spędzić sen z powiek. Ważnymi aspektami jest nie tylko dobre jedzenie, ale również przyjemnie wyglądające wnętrze lokalu, odpowiednia obsługa, czy chociażby zadbanie o sprzedaż posiłków na wynos. Wtedy właśnie największą rolę odgrywają opakowania gastronomiczne. Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, koniecznie przeczytaj ten poradnik.

 

Więcej…

Opakowania - Informacje i Wiadomości

CRYSTA-LINE Inforgrafika

Utrzymanie jakości i świeżości produktów spożywczych w znacznej mierze zależy od tego, w co będą one pakowane. Eurocast wprowadził na rynek rozwiązanie opakowaniowe, które ulepsza konserwację żywności, a także w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia.

Więcej…

Opakowania - Informacje i Wiadomości

styropianowe pojemniki

Żywność jest towarem, który jest bardzo nietrwały - szczególnie w niesprzyjających warunkach takich, jak wysoka temperatura czy duży poziom wilgoci. Jednak w dzisiejszych czasach istnieje olbrzymie zapotrzebowanie na transport żywności z miejsca na miejsce - często może ona nawet przemieszczać się pomiędzy różnymi kontynentami. Dlatego niezbędne jest to, aby produkty spożywcze były transportowane w odpowiedni sposób, najlepiej z wykorzystaniem pojemników wykonanych z konkretnych materiałów, które byłyby odpowiednie właśnie do transportu żywności. Dlaczego warto postawić na praktyczne pojemniki? Na co zwrócić uwagę przy wyborze opakowań na żywność? Gdzie kupić solidne pojemniki styropianowe?

1. Pojemniki na żywność - dlaczego warto z nich korzystać?

2. Na co zwrócić uwagę wybierając opakowania na żywność?

3. Czym powinny charakteryzować się pojemniki na jedzenie?

4. Gdzie kupić pojemniki plastikowe i styropianowe?

Więcej…

Opakowania - Informacje i Wiadomości

drewniane skrzynie na żywność

Opakowania drewniane do żywności to segment, w którym stawia się bardzo wysokie wymagania, spełniające standard IPPC ISPM 15. Co oznacza standard ISPM 15 i z czego są wykonywane drewniane opakowania do żywności?

Więcej…

Opakowania - Informacje i Wiadomości

Rosnąca świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa przyczynia się do zmiany nawyków zakupowych konsumentów, czego efektem jest stopniowe zmniejszenie ilości plastikowych odpadów. Obecnie Polacy coraz częściej sięgają po opakowania ekologiczne do żywności przyjazne środowisku naturalnemu. Jakie są główne zalety tego rozwiązania? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

 

Więcej…

Opakowania - Informacje i Wiadomości

Pakowanie żywności

Kartonowe pudełko, w którym mieści się produkt spożywczy, musi spełniać szereg wymagań, co raczej nie budzi u nikogo zdziwienia. Zachowanie względów bezpieczeństwa w tym zakresie jest konieczne dla dobra konsumentów. Jak powinno wyglądać zgodne z normami opakowanie spożywcze i gdzie można je zamówić?

Więcej…

Opakowania - Informacje i Wiadomości

Pojemniki GN

Czym są pojemniki GN? Jakie lokale gastronomiczne powinny się w nie zaopatrzyć i czym kierować się podczas wyboru wspomnianych pojemników?

Więcej…

Opakowania - Informacje i Wiadomości

Coraz więcej w przestrzeni publicznej mówi się o negatywnych skutkach zastosowania plastiku. Przekonuje się odbiorców, że powinni zrezygnować z plastikowych słomek, wodę pić w butelkach wielokrotnego użytku, zamiast kupować wodę z plastikowych jednorazówkach, a z gospodarstwa domowego zupełnie powinni usunąć plastikowe talerzyki i sztućce, zastąpione przez bambusowe albo inne ekologiczne ich wersje. W tej trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, a także w perspektywicznym myśleniu o przyszłości planety jest dużo racji. W branży spożywczej, szczególnie produkcji hurtowej, plastiku natomiast uniknąć nie sposób i wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Branża może wszakże wybierać dobry plastik, bezpieczny dla zdrowia. Taka jego odmiana naprawdę istnieje.

Więcej…

Opakowania - Informacje i Wiadomości

Konieczność recyklingu plastiku to obecnie jedna z ważniejszych kwestii ekologicznych. Tworzywa sztuczne są niezwykle trwałe, ich biodegradacja trwa kilkaset lat, dlatego nieustannie poszukiwane są nowe technologie, dzięki którym możliwa będzie redukcja powstających z nich odpadów.

Więcej…