Informacje - Słodycze, Lody, Desery

Prowadząc nawet najbardziej restrykcyjną dietę, czasami warto ją trochę poluzować i nieco nagrodzić się za wytrwałość w ograniczaniu kalorii. Przecież każdy z nas ma w sobie, chociaż od czasu do czasu, niecierpliwego łasucha, który musi niezwłocznie chwycić za słodkości, aby zaspokoić swą niepochamowaną żądzę cukru!

 

Cukier? Tylko z umiarem!

Ludzie lubią słodkie, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Wyjaśnienie tego zamiłowania jest związane z naturalnym mechanizmem przetrwania. Nasz mózg, gdy tylko dowie się, że receptory smakowe wyczuły słodkość, nagradza nas endorfinami i dopaminą. Trudno nie czuć wtedy rozkoszy! Ewentualny kac przychodzi dopiero potem, gdy waga pokazuje nadprogramowe kilogramy.

Wiadomo, że cukier w dużych ilościach jest naszym wrogiem, o tym trzeba bezwzględnie pamiętać. Jednakże jest on jest również źródłem energii niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Warto więc spożywać go z umiarem, tak aby nie zachorować na np. cukrzycę. Kluczem do zdrowego stylu życia jest zbilansowana dieta i tego powinniśmy się trzymać!

Smakowite pomysły na ekspresowe słodkości

Tak jak wspomnieliśmy słowem wstępu, czasem każdy potrzebuje odrobiny luzu i słodyczy. A gdy już przyjdzie taka chwila, to warto sprawdzić następujące przepisy:

Czytając powyższe przepisy, a w szczególności oglądając niniejsze desery na zdjęciach, aż ślinka cieknie, prawda? Nie ma co czekać, trzeba w ekspresowym tempie zabrać się do ich przygotowania i jeszcze szybszej konsumpcji!