Informacje - Słodycze, Lody, Desery

Żelki Haribo to jeden z fenomenów branży spożywczej. Rzadko się zdarza, by jeden produkt tak bardzo zdominował tak trudny i wymagający sektor rynku. Haribo nie traci jednak na popularności, mimo bardzo ostrej konkurencji z wielu różnych stron. Doskonale to rozumiemy w hurtowni słodyczy KURI, dlatego też od lat zapewniamy naszym klientom dostęp do szerokiej gamy tych produktów. Obecnie jest ich u nas kilkanaście – od tradycyjnych misiów po kable, paski i dropsy. Wszystko to z gwarancja jakości Haribo.

Tajemnica popularności żelków Haribo wynika nie tylko z ich długiej historii, ale przede wszystkim z przywiązania do kilku podstawowych wartości przy ich produkcji i rozwoju.

Żelki i inne podobne słodycze były znane już w XIX wieku. Ale dopiero Hans Riegel wpadł na pomysł, by wytwarzać żelki o różnych kolorach w kształcie niedźwiedzi (Gummibär lub Gummibärchen). To jeszcze nie był przełom. Przełomem dopiero stało się myślenie, że takie słodycze muszą być towarem dostępnym dla każdego, a nie czymś elitarnym. Dlatego żelki Haribo odniosły tak duży sukces.

Od 1922 roku – gdy powstał pomysł „ „Tańczącego misia” – żelki Haribo zanotowały sukces na skalę globalną. Zdecydowało o nim również to, że żelki mimo upływu lat nie zmieniły się, chociaż Haribo cały czas eksperymentuje z nowymi produktami, to podstawa całego przedsięwzięcia się nie zmienił. Dopiero w 2007 roku – ponad pół wieku po pokazaniu pierwszej paczki żelków – zmienił się i skład (dodano jeden smak, do podstawowych pięciu dodano jeden). To najlepiej pokazuje przywiązanie Haribo do tradycji. W 2010 pojawiły się ich nowy rodzaj czyli „Złote Misie z Sokiem" (Saft Goldbären) .

Nowe technologie sprawiają, że w branży cukierniczej cały czas trzeba stawiać na innowacje. Haribo też wprowadza różne nowe produkty, ale nie traci z oczu swojej misji i celu, jakim jest dostarczanie słodyczy o najwyższej jakości w przystępnej cenie. To powoduje, że żelki stały się globalnym hitem na całym świecie. KURI od lat dostarczę ja na polski rynek, ku zadowoleniu klientów hurtowych i detalicznych. KURI doskonale zdaje sobie sprawę, że to produkt, który będzie popularny niezależnie od obecnie panujących mód i trendów w branży.

Żelki Haribo