Informacje - Słodycze, Lody, Desery

Prezentujemy Państwu nową maszynę do lodów amerykańskich kręconych świderków firmy "AP Polska"

Nowa maszyna do lodów twardych niskotemperaturowych o dwóch smakach + mix.

 

Najważniejsze informacje:
- AP ice cream 8640 maszyna wyprodukowana od podstaw z myślą o produkcji lodów tak zwanych amerykańskich kręconych świderkach.
- Technologia produkcji tego typu lodów różni się od innych niską temperaturą mrożenia którą uzyskaliśmy montując wysokiej klasy trzy agregaty chłodnicze.
- sterowanie maszyną za pomocą sensorów dotykowych

- niezawodny energooszczędny system pracy maszyny
- niskie koszty eksploatacji
- produkcja lodów o dwóch smakach z możliwością miksowania
- chłodzona komora w której znajdują się kegi z masą lodową
- najwyższy standard higieniczny HACCP
- wskaźnik temperatury masy lodowej HACCP
- stabilna i cicha praca automatu
- świdry ze stali szlachetnej
- najnowsza technologia automat niezawodny w eksploatacji
- kółka wyposażone w hamulce ułatwiające transport
- serwis i wsparcie techniczne przez AP POLSKA

Dane Techniczne:
model AP ice-cream 8640
wysokość 184cm
szerokość 67 cm
głębokość 91 cm
waga 380 kg
funkcja konserwacji tak
wydajność porcji lodów / h 2 x 426 sztuk (100g)
kondensacja/chłodzenie powietrze / woda
charakterystyka elektr 400V
liczba komór 2
pojemność zbiornika 2 x 17 litry
zakres regulacji twardości loda. 0.5 st.C.
podawanie mieszanki pompa ciśnieniowa
liczba smaków 2 + mix

Opis
Fabrycznie nowa maszyna do lodów twardych niskotemperaturowych o dwóch smakach + mix. Układ chłodniczy / powietrzny Chłodzenie maszyny jest wodne i powietrzne dzięki zastosowaniu nowoczesnego układu chłodzenia maszyna uzyskuje swoją pełną wydajność w zakresie temperatur zewnętrznych od +5 do +35 stopni c . Wodny i powietrzny układ chłodzenia pozwala użytkownikowi na wszechstronne zagospodarowanie maszyny, w miejscach gdzie nie ma możliwości podłączenia bieżącej wody maszyna pracuje na układzie powietrznym w chwili podłączenia bieżącej wody system automatycznie przestawia się na tryb pracy /chłodzenie wodą/ Układ chłodniczy renomowanej włoskiej firmy Aspera czynnik chłodzący 404a

 


Podam Państwu kilka przykładów zastosowania obu układów chłodzenia i różnic między nimi.
1. Wodne chłodzenie - chłodzenie elementów mechanicznych przy użyciu układu, w którym medium transportującym ciepło jest woda. Podstawową zaletą chłodzenia wodnego, jest niska cena wody - najtańszego z możliwych ciekłego medium chłodzącego. W porównaniu z układami powietrznymi, wodne układy chłodzące są zwykle dużo bardziej efektywne dzięki nim otrzymujemy ciągłą i stabilną pracę maszyny bez spadku wydajności . Taki system dedykowany jest do klientów którzy planują zagospodarowanie maszyny w miejscu szczególnie nasłonecznionym , mało przewiewnym, w sąsiedztwie innych urządzeń które emitują ciepło jak i dla tych klientów którzy nie dysponują zbyt dużą powierzchnią i chcą maszynę np. zabudować w ladę lub meble barowe czy sklepowe, oraz dla klientów którzy bezwzględnie chcą wykorzystać 100% wydajności maszyny oraz wszędzie tam gdzie nie można wykorzystać maszyny chłodzonej powietrzem z innych względów. Systemy chłodzenia wodnego są stosowane m.in. samochodach maszynach i czasem komputerach.

 

2. Chłodzenie powietrzem - chłodzenie elementów mechanicznych przy użyciu układu, w którym medium transportującym ciepło jest powietrze. Podstawową zaletą chłodzenia powietrznego, jest niska cena - medium chłodzącego. W porównaniu z układami wodnymi układy chłodzące powietrzne są zwykle mniej efektywne niedogodność tę kompensujemy dużo niższą ceną maszyny i możliwością zastosowania maszyny wszędzie tam gdzie nie ma możliwości podłączenia wody bieżącej lub występują jej ograniczenia lub braki. Maszyna chłodzona powietrzem powinna mieć spełnione co najmniej jeden z poniższych warunków aby pracowała prawidłowo i bezawaryjnie
- wokół maszyny musi znajdować się co najmniej 0,5 metra wolnej przestrzeni aby powietrze swobodnie przepływało wokoło
- temperatura otoczenia nie powinna przekraczać 35c
- pomieszczenie w którym znajduje się maszyna winno być systematycznie przewietrzane
- jeśli istnieje taka możliwość należy ciepłe powietrze wydostające się z maszyny odprowadzić na zewnątrz budynku
- jeśli istnieje możliwość ustawić maszynę w pomieszczeniu klimatyzowanym
- maszyna z układem chłodzenia powietrznego doskonale sprawdza się w czasie pracy na zewnątrz lokalu zadaszona np parasolem.

 

Kontrola elektroniczna W urządzeniu jest zastosowana japońska niezawodna elektronika automat posiada 9 stopni ustawiania twardości loda.
Konserwacja/mycie Na panelu sterowniczym jest funkcja "?clear mycie" po włączeniu jej i zastosowaniu płynów myjąco dezynfekujących maszyna samoczynnie przeprowadzi cykl myjąco dezynfekujący.

 

Wydajność / świder - Wydajność 2 x 426 porcji lodów na godzinę. - Świder jest konstrukcji stalowej. Pojemność cylindra to ok. 3,2 litra.
Zbiorniki na masę lodową 2 x 34 litry
Zasilanie: AC 400V 3800W

 

GWARANCJA Naprawy gwarancyjne 12 miesięcy możliwość wykupienia pakietu na kolejne 24 miesiące = GWARANCJA 3 LATA.


źródło: appolska.pl