Informacje - Słodycze, Lody, Desery

General Mills poszerza portfolio lodów Häagen-Dazs - od listopada br. na polskim rynku pojawi się nowy smak Häagen-Dazs Cho Choc Chip.

 

Häagen-Dazs Choc Choc Chip to połączenie świeżej, słodkiej śmietanki, holenderskiego kakao i kuszących kawałków wyśmienitej czekolady.

 

Jak wszystkie lody Häagen-Dazs, Choc Choc Chip powstały z połączenia wyłącznie naturalnych składników najwyższej jakości i według tradycyjnej receptury. Nie zawierają sztucznych barwników ani konserwantów.

 

Häagen-Dazs Choc Choc Chip jest jedenastym wariantem smakowym lodów Häagen-Dazs dostępnym na polskim rynku w opakowaniach 500 ml. Dotychczas polscy konsumenci mogli wybierać spośród następujących smaków: Baileys, Belgian Chocolate, Cookies & Cream, Dulce de Leche, Macadamia Nut Brittle, Pralines & Cream, Strawberries & Cream, Strawberry Cheesecake, Vanilla, Vanilla Caramel Brownie oraz zestawów Fruit Variety Pack, zwierających 4 poręczne mini kubeczki o smakach Mango & Cream, Strawberries & Cream, Banana & Cream oraz Summer Berries & Cream pakowane wraz z łyżeczkami.

Choc Choc Chip są dostępne w sieciach handlowych na terenie całego kraju od listopada 2009 roku w opakowaniach 500 ml. Sugerowana cena za opakowanie to ok. 22 zł.


Dystrybutorem Häagen-Dazs w Polsce jest Jago S.A.

Historia uwielbianej na całym świecie marki Häagen-Dazs rozpoczęła się przed prawie 90 laty w Nowym Jorku. Tam właśnie w 1921 roku rodzina polskiego emigranta o nazwisku Mattus założyła lodziarnię produkującą lody owocowe. W 1932 roku rodzinną firmę przejął syn założycieli, Reuben Mattus i dalej ją rozwijał.

 

W 1961 roku Reuben Mattus rozpoczął produkcję wyjątkowych lodów pod tajemniczą nazwą Häagen-Dazs, która wyrażać miała tradycję, wyjątkową jakość, świeżość i oryginalność - wartości, które do dziś nieodłącznie związane są z marką Häagen-Dazs. W latach 60-tych minionego wieku, lody Mattus'a sprzedawane były w wybranych delikatesach jedynie w okolicach Nowego Jorku. Bardzo szybko jednak zyskiwały nowych amatorów i na początku lat 70. stały się numerem jeden na rynku amerykańskim. W kolejnych latach lody Häagen-Dazs zawładnęły całym światem: od Dalekiego Wschodu aż po Europę. W Polsce lody Häagen-Dazs dostępne są od grudnia 2007 roku.