Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

gastronomia wyposażenie

Prowadzenie własnego lokalu gastronomicznego to spore wyzwanie. Wymaga dużej cierpliwości, wielu umiejętności i odpowiedniego sprzętu. Oczywiście nie każda restauracja będzie miała na wyposażeniu dokładnie te same urządzenia. W jaki sprzęt warto jednak zainwestować? Gdzie można się w niego zaopatrzyć? Jak powinno wyglądać zaopatrzenie gastronomii? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

 

Zaopatrzenie gastronomii – gdzie kupić potrzebny sprzęt?

Niestety sprzęt gastronomiczny nie jest tani. Dlatego warto kupować go w sprawdzonych miejscach, które oferują korzystny stosunek jakości do ceny. Przykładem może być chociażby internetowy sklep gastromix.pl. Zaopatrzyć się w nim można we wszystkie potrzebne urządzenia. Dodatkowo są one dostarczane pod wskazany adres. Nie trzeba się więc przejmować kwestią transportu, co jest niewątpliwie bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Jakie urządzenia są potrzebne w lokalu gastronomicznym?

Zaopatrzenie gastronomii to wbrew pozorom bardzo szeroka kategoria. Są to m.in. różnego rodzaju lodówki, stoły chłodnicze czy zamrażarki. Tego typu sprzęt pozwala zachować świeżość półproduktów potrzebnych do przygotowywania posiłków.

Równie istotne są urządzenia grzewcze – piece gastronomiczne, grille kontaktowe czy ciągi grzewcze – dostosowane do wielkości lokalu. Wyposażenie nie jest poza tym kompletne bez urządzeń przeznaczonych do obróbki mechanicznej. Zaliczają się do nich np. krajalnice do serów i wędlin, miksery, blendery, maszynki do mielenia mięsa czy szatkownice do warzyw.

W każdej profesjonalnej kuchni muszą znaleźć się poza tym odpowiednie meble – stoły, szafki czy półki. Zazwyczaj są produkowane z wytrzymałej stali nierdzewnej.

Jak wyposażyć punkt gastronomiczny?

Zaopatrzenie gastronomii w dużej mierze zależy od tego, co będzie serwowane w danym lokalu gastronomicznym. Oczywiście w zasadzie w każdym punkcie przydać powinien się ekspres do kawy, zmywarka czy kuchenka mikrofalowa. Nie może się też obyć bez lodówki czy szafek chłodniczych. W pizzerii podstawą jest piec do pizzy, a w klasycznej restauracji kuchenki palnikowe lub indukcyjne.

Zaopatrzenie gastronomii – na co trzeba zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Wiele osób zastanawia się, co ma kluczowe znaczenie przy wyborze zaopatrzenia gastronomii. Na pewno zacząć trzeba od jakości kupowanego sprzętu. W tym przypadku zdecydowanie nie ma miejsca na półśrodki. Nie można także zapominać o wielkości urządzeń gastronomicznych. Im lokal jest mniejszy, tym mniejsze sprzęty należy w nim umieścić. Poza tym należy pamiętać o gwarancji. Im jest ona dłuższa, tym lepiej.