Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

meble catering

Organizacja różnego rodzaju eventów nie należy do łatwych zadań. Organizatorzy muszą przemyśleć wiele kwestii, by goście czuli się podczas wydarzenia jak najlepiej. Na ich samopoczucie i wygodę składa się m.in. obecność funkcjonalnych i estetycznych mebli. Profesjonalne firmy powinny wiedzieć, na jakie kwestie związane z wyborem elementów wyposażenia należy zwrócić szczególną uwagę. Warto pamiętać, że wysokiej jakości produkty znajdują się w ofercie HAGEA.

 

Jakie meble cateringowe wybrać?

Najpopularniejsze meble do jadalni to oczywiście stoły i krzesła. Nierzadko dostępne są gotowe zestawy składające się z wymienionych mebli. Warte uwagi są również stoły cateringowe i bankietowe, które stanowią praktyczny i atrakcyjny element przyjęć oraz zabaw na dworze. Meble cateringowe dostępne są w różnych rozmiarach i formatach. Największą popularnością cieszą się prostokątne stoły. Najczęściej wykorzystuje się jeden duży stół bankietowy, wokół którego gromadzą się wszyscy goście. Istnieje oczywiście również opcja ustawienia kilku mniejszych stolików prostokątnych, kwadratowych lub okrągłych. W takich przypadkach stosuje się także stół szwedzki oraz barowy. Krzesła cateringowe muszą być wygodne i bezpieczne, by umożliwiały komfortowe spożywanie posiłków i odpoczynek. Takie modele powinny dodatkowo prezentować się elegancko.

Jakie cechy mebli cateringowych należy wziąć pod uwagę?

Krzesła cateringowe oraz stoły muszą wykazywać się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia oraz zarysowania, a jeśli mają stać na zewnątrz – dodatkowo na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Meble te będą użytkowane przez wiele osób, stąd też należy wybrać takie produkowane z solidnych materiałów. Umożliwi to również utrzymanie eleganckiego i estetycznego wyglądu produktów przez długi czas. Często można spotkać składane meble cateringowe. Ułatwi to korzystanie z nich, transport oraz przechowywanie. Najczęściej modele takie są lekkie i posiadają intuicyjny system składania. Po złożeniu meble zajmują niewiele miejsca, dlatego da się je bez trudu przewieźć samochodem czy przechować na niedużej powierzchni. W przypadku krzeseł alternatywę stanowi opcja sztaplowania. Oznacza to, że jeden mebel da się składować na drugim. Trzeba też zwrócić uwagę, czy wybrane produkty da się z łatwością utrzymać w czystości i konserwować. By zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo, trzeba sprawdzić, czy wybrany stół lub krzesło nie chwieje się, a przy modelach składanych – czy posiada blokadę powstrzymującą przed przypadkowym złożeniem. Zapobiegnie to upadkowi osoby korzystającej z mebla.

 

hoker

Meble dla firm cateringowych od HAGEA

W ofercie HAGEA można znaleźć wiele różnych mebli dla firm cateringowych, nie tylko tradycyjne stoły i krzesła. Warto jednak skupić się najpierw na podstawowych meblach do stołówki. Wysokiej jakości krzesła oferują producenci tacy jak Siesta i Papatya. W asortymencie Siesta można wyróżnić np. hoker Marcel należący do całej kolekcji składającej się dodatkowo z dopasowanych stołów o różnych wysokościach oraz krzeseł z podłokietnikami i bez. Bestsellerową propozycję stanowi krzesło Maya o prostej konstrukcji. Dostępne w wielu różnych kolorach. Jeśli wydarzenie ma mieć elegancką oprawę, sprawdzi się model Elizabeth stylizowany na krzesło tapicerowane z epoki Ludwika XVI. Warto wspomnieć także o polyrattanowym krześle Florida. Wśród propozycji od Papatya można wymienić m.in. prostolinijne krzesło Evo K.

Najlepiej jest wybrać stoły pochodzące z tej samej kolekcji co krzesła. Poza wymienionymi już w przypadku krzeseł seriami warto zwrócić też uwagę na produkty Hagea Horeca, takie jak stół bankietowy Uno T. Posiada on stabilny metalowy stelaż malowany proszkowo.

Wśród innych mebli dla firm cateringowych od HAGEA można wymienić też sofy, np. Siesta Mykonos. Projekt został oparty o klasyczne modele mebli drewnianych, nadaje się do użytku wewnątrz i na zewnątrz lokalu. Prestiżu wydarzeniu doda jedna z modnych lamp od New Garden. Będzie prezentowała się niezwykle efektownie dzięki obecności żarówki RGB.