Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

wyposażenie dla gastronomii

Urządzasz swój pierwszy lokal i nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jakie wyposażenie kuchni gastronomicznej jest Ci potrzebne w restauracji? Chcesz wygodnie gotować, szybko podawać posiłki i utrzymywać produkty w dobrym stanie? Dobór urządzeń nie może być przypadkowy. Przede wszystkim trzeba postawić na modele dobrej, profesjonalnej marki. Dowiedz się, co powinno się znaleźć w kuchni.

 

Meble gastronomiczne — podstawa dobrze zorganizowanej pracy

W każdej kuchni — także w gastronomicznej — potrzebny jest długi blat roboczy. To na nim się przygotowuje składniki do gotowania, a także komponuje posiłki. Dlatego w lokalu nie może zabraknąć mebli gastronomicznych.

Najlepiej, jeśli będą wykonane ze stali nierdzewnej. Dobrym przykładem jest wyposażenie gastronomii oferowane przez sklep Iguana. One są dopuszczone do kontaktu z żywnością, a jednocześnie są odporne na działanie wody czy wysokiej temperatury. Dzięki temu są wytrzymałe i mogą służyć przez wiele lat.

Ciągi grzewcze i piece konwekcyjno-parowe — wyposażenie gastronomiczne niezbędne do przyrządzania posiłków na ciepło

Jeśli serwujesz dania na ciepło, w kuchni w lokalu nie może zabraknąć urządzeń gastronomicznych do obróbki cieplnej, czyli ciągów grzewczych i pieców konwekcyjno-parowych. Wyróżniają się:

  • dużą powierzchnią —np. w piecach gastronomicznych można umieścić wiele foremek i upiec duże porcje jedzenia jednocześnie;
  • wielofunkcyjnością — np. na ciągach grzewczych z powodzeniem nie tylko ugotujesz, ale także grillujesz i usmażysz potrawy.

Dzięki tym urządzeniom można skrócić czas przygotowania posiłku. W rezultacie można obsłużyć wielu gości jednocześnie.

Zmywarki gastronomiczne — gwarancja higieny w lokalu

Tzw. zmywak, czyli miejsce ze zlewami, gdzie myje się naczynia, jest niezbędne w każdym lokalu. Aby przyspieszyć pracę zespołu, warto zainwestować dodatkowo w zmywarki gastronomiczne. Za ich pomocą można nie tylko wyczyścić duże ilości garnków, akcesoriów i zastawy stołowej.

Urządzenia wykorzystują do mycia wysoką temperaturę, która dezynfekuje naczynia. Zwiększa to poziom higieny w lokalu.

Urządzenia chłodnicze — praktyczne wyposażenie kuchni gastronomicznych jako najlepszy sposób na oszczędności

Zdarza Ci się kupować np. produkty zwierzęce w hurtowych ilościach? Aby je utrzymać w dobrym stanie, niezbędne są urządzenia chłodnicze. Można w nich nie tylko przechowywać nadmiar jedzenia. Warto w nich trzymać także wstępnie przygotowane posiłki, np. pokrojone warzywa czy ugotowane sosy. Dzięki nim czas przyrządzania potrawy się znacznie skraca.

Pamiętaj, żeby wybierać wyposażenie do lokalu na podstawie swoich potrzeb. Nie potrzebujesz dużego pieca konwekcyjnego, jeśli np. serwujesz wyłącznie sałatki czy koktajle. Dzięki racjonalnemu podejściu możesz sporo zaoszczędzić!