Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Prowadzenie lokalu gastronomicznego to nie lada wyzwanie. Wielu restauratorów, właścicieli firm cateringowych, czy także niewielkich barów, dba o to, by zarówno pracownikom, jak i klientom oferować możliwie najlepsze rozwiązanie.

 

Prowadzenie lokalu gastronomicznego to nie lada wyzwanie. Wielu restauratorów, właścicieli firm cateringowych, czy także niewielkich barów, dba o to, by zarówno pracownikom, jak i klientom oferować możliwie najlepsze rozwiązanie. Warto również zwrócić uwagę na to, by zainwestować w różnego rodzaju sprzęty, które ułatwia pracę. W dzisiejszym tekście zastanowimy się nad wózkami gastronomicznymi, cateringowymi, a także omówimy wózek kelnerski. Wszystkie te produkty mają pozytywny wpływ na uzupełnianie działań w lokalu gastronomicznym.

Co warto wiedzieć o wózkach serwisowych?

Tak naprawdę różnego rodzaju wózki serwisowe stanowią podstawowe narzędzie pracy w każdym lokalu gastronomicznym. Posiadają one mnóstwo cech użytkowych, dzięki czemu wyróżniają się swoim ergonomicznym zastosowaniem, są niezwykle trwałe i oczywiście wszystkie z produktów powinny zostać oznaczone konkretnymi normami, by mogły być dopuszczone do kontaktu z żywnością. Dlatego też tego typu wózki są tak chętnie wybierane do wyposażenia sklepów, znajdują zastosowanie w piekarniach, stołówka, restauracjach, cukierniach, firmach cateringowych i innych lokalach gastronomicznych. Ich podstawowym zadaniem jest ułatwienie pracy wielu osobom zarówno z branży hotelarskiej, jak i typowo gastronomicznej. Śmiało możemy również przyznać, że wózek kelnerski to niezbędne wyposażenie każdej restauracji. Trudno jest sobie wyobrazić funkcjonowanie lokalu gastronomicznego bez tego przydatnego sprzętu. Służy on do transportu potraw na salę, a także jest przydatny w czasie obsługi gości oraz znajduje zastosowanie wtedy, kiedy sprzątamy stoliki. Dodatkowo taki wózek świetnie sprawdzi się również firmach cateringowych, które dokładają wszelkich starań, by obsługa różnych wydarzeń przebiegała bez zastrzeżeń. Wózek kelnerski może więc być wykorzystywany także w trakcie spotkań służbowych, podczas obsługi konferencji czy szkoleń, a także innych miejscach, gdzie kluczowe jest zadowolenie klientów i zapewnienie im wystarczającej ilości posiłków.

Śmiało możemy zatem przyznać, że różnego rodzaju wózki serwisowe stosowane w gastronomii znacznie ułatwiają rozwożenie potraw oraz pomagają w trakcie sprzątania brudnych naczyń, sztućców, czy innych akcesoriów stojących na stolikach. Dodatkowo musimy przyznać, że znacznie minimalizują one ryzyko ewentualnego uszkodzenia zastawy stołowej, stłuczenia szklanek itd. Ponadto na uwagę zasługuje również fakt, że na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych modeli omawianych wózków, które dodatkowo mogą zostać wyposażone w różnego rodzaju akcesoria. Z powodzeniem będziemy mogli zakupić tutaj np. szuflady na sztućce, co stanowi niezwykłe ułatwienie. Niektóre modele wózków będą posiadały także tace, które z powodzeniem możemy wyciągać, a antypoślizgowa ich powierzchnia sprawia, że ustawiania na nich naczyń jest wyjątkowo stabilne.

Praktyczne rozwiązanie warte inwestycji

Oprócz tego, że wózki kelnerskie mają wyżej wymienione zastosowania, o którym już wspomnieliśmy, należy wspomnieć także o dodatkowym praktycznym aspekcie. Bardzo często są one wykorzystywane w kuchniach jako dodatkowa przestrzeń robocza. Dzięki temu, że zostały one dopuszczony do kontaktu z żywnością, możemy przygotowywać na nich potrawy, szczególnie wtedy, gdy mamy natłok pracy, a pozostałe blaty pozostają zajęte. Niektóre modele wózków dodatkowo oprócz blatu posiadają odpowiednie półki i skrytki, dzięki czemu możemy w nich przechowywać różnego rodzaju produkty. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, gdyż w dowolnym momencie możemy sięgnąć po interesujące nas akcesoria. Oznacza to więc, że optymalne zagospodarowanie przestrzeni kuchennej lub wykorzystywanie wózka jako schowek na różnego rodzaju produkty czy także naczynia kuchenne to naprawdę świetny pomysł. Te wielofunkcyjne rozwiązania to naprawdę świetna inwestycja dla każdego lokalu gastronomicznego. Dodatkowo dzięki temu, że wyróżniają się one solidnością wykonania i estetycznym wyglądem, będą dobrym wyborem na długie lata użytkowania.

Podsumowanie

Możemy być pewni, że inwestując w rozwiązanie ze stali nierdzewnej i takie, które posiada dwie półki, za kupimy produkt spełniający nasze oczekiwania. Możliwość przemieszczania wózka za pomocą kółek oraz dodatkowy mechanizm umożliwiający ich unieruchomienie to niewątpliwie istotne aspekty, których możemy oczekiwać.