Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Kiedy powstaje nowy lokal gastronomiczny albo następuje całościowa wymiana sprzętu w już istniejącym podmiocie, najważniejszą kwestią jest dobór firmy dostarczającej wyposażenie. Wbrew pozorom nie jest to błaha sprawa, bo choć tego typu dostawców na rynku nie brakuje, to nie na wszystkich można w równym stopniu liczyć. Niektóre firmy działają na zasadzie „sprzedaj i zapomnij”, nie oferując nic ponad zwykłą transakcję handlową. Jak zatem szukać, by znaleźć nie tyle dostawcę, ile dobrego partnera biznesowego?

 

Wyposażenie dla gastronomii – oferta ma znaczenie

Sprzęt i wyposażenie dla gastronomii to branża, która stosunkowo niedawno przeniosła się na poważnie do Sieci. Wcześniej transakcje w tej dziedzinie odbywały się niemal wyłącznie offline, a nierzadko też poprzez system poleceń. Teraz jednak bez trudu znajdziemy potencjalnego dostawcę w Internecie, co ma swoje plusy.

Przede wszystkim możemy wstępnie ocenić poziom profesjonalizacji dostawcy. Zadbana, przejrzysta i atrakcyjna strona internetowa może świadczyć o tym, że do potencjalnego klienta podchodzi on poważnie i z szacunkiem. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w jednym miejscu możemy obejrzeć całą ofertę. A to właśnie szerokość i różnorodność asortymentu wyposażenia gastronomii jest jednym z wyznaczników tego, czy warto nawiązać współpracę z daną firmą.

Atutów Internetu w tej branży jest jednak więcej. Na stronie potencjalnego dostawcy możemy zapoznać się często z historią marki. Dzięki temu wiemy, jak duże ma doświadczenie w branży i kogo zaopatrywała w dystrybuowane przez siebie produkty. A jeśli podmiot prowadzi jeszcze aktywnie swoje profile w mediach społecznościowych, to już pełnia szczęścia – możemy bowiem wstępnie ocenić jego sposób komunikacji i poznać kilka dodatkowych szczegółów o marce, w tym opinie osób, które już z nią współpracowały.

Nie trzeba przy tym chyba dodawać, że najlepiej podjąć współprace z doświadczoną firmą, będącą na rynku już wiele lat. Daje to gwarancję tego, że zna się ona na swojej pracy, zna branżę na wskroś, ma rozbudowaną sieć kontaktów i jest w stanie nam pomóc w razie jakiejś awaryjnej sytuacji.

Wyposażenie gastronomii – sklep internetowy to nie wszystko

Research internetowy to bardzo pomocna rzecz przy wyborze dostawcy – zwłaszcza że obecnie wielu z nich posiada własny e-sklep, dzięki czemu w sposób wygodny możemy kupić wszystko, czego potrzebujemy – nie wychodząc z domu. Nie da się jednak ukryć, że zakup wyposażenia dla gastronomii bez kontaktu z przedstawicielem handlowym jest krokiem, który wiele osób uzna za ryzykowny – w końcu mamy do czynienia z zakupami o dużym wolumenie.

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem dostawcy jest wskazany także z innego powodu – handlowiec jest naszym potencjalnym kontaktem na przyszłość i to od jego poziomu profesjonalizmu będą zależały nasze kontakty z dostawcą. Dlatego warto udać się na przynajmniej jedną rozmowę z taką osobą – podczas niej, oprócz poznania szczegółów dotyczących asortymentu, będziemy mieli okazję zadać szereg pytań dodatkowych i dowiedzieć się, jak druga strona wyobraża sobie przyszłą współpracę. A przecież może ona przebiegać różnie i zawierać wiele dodatkowych elementów, takich jak rabaty na większe zamówienia, doradztwo, czy bezproblemowy kontakt także poza oficjalnymi godzinami pracy. Tego typu benefity bywają na wagę złota, dlatego jeśli chodzi o wyposażenie techniczne w gastronomii, lepiej upewnić się, że negocjujemy z profesjonalistami, którzy będą dla nas partnerem, a nie wyłącznie sprzedawcą.

Profesjonalne wyposażenie gastronomii na stronie: https://multigastro.pl/