Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

kuchnia restauracyjna

 

Niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni w lokalu gastronomicznym, obok rzecz jasna pieców, zmywarek czy urządzeń chłodzących, będą meble gastronomiczne. Jakie sprawdzą się najlepiej? Na co należy zwrócić uwagę jeżeli wybieramy meble gastronomiczne? Co powinniśmy uwzględnić podczas ich zakupów? Tego dowiecie się po przeczytaniu naszego tekstu.

Potrzeby na pierwszym miejscu

Jeżeli jesteśmy na etapie planowania wyposażenia lokalu gastronomicznego, powinniśmy wziąć pod uwagę ewentualne wymagania klientów restauracji, jak i zwrócić uwagę na aspekty ekonomiczne. Rzecz jasna, każdy stara się znaleźć możliwie najlepsze rozwiązanie oraz najbardziej funkcjonalne i jednocześnie ekonomiczne. Jednak wybierając meble gastronomiczne nie należy przesadnie oszczędzać, gdyż są one szczególnie ważne. Skoro inwestujemy w wymagające urządzenia, wybierając te niezawodne, wydajne i energooszczędne, podobnie powinniśmy postąpić w przypadku wyboru mebli do naszej kuchni w lokalu gastronomicznym. Otóż nie tylko maszyny do obróbki termicznej czy przechowywania żywności są tutaj kluczowe, ale bardzo ważny jest dobór mebli, które będą dostosowane do potrzeb lokalu, a także zapewniają komfort pracy całemu zespołowi. Specyfika lokalu powinna być zatem jednym z najważniejszych kryteriów podczas planowania wyposażenia kuchni w dowolnej restauracji, cukierni czy pizzerii.

Wielkość pomieszczeń i doświadczenie innych mają znaczenie

Pewnie każdemu z nas kojarzy się, że zaplecze lokalu gastronomicznego to ogromna przestrzeń. Jednak nie zawsze tak jest i niekiedy musimy dokładnie przemyśleć temat, jeżeli wybieramy jego wyposażenie. Przy urządzaniu kuchni w lokalach gastronomicznych kluczowym kryterium jest zapewnienie sprawnej organizacji pracy oraz swobodnego dostępu do wszystkich urządzeń. Właśnie dlatego, wybierając meble gastronomiczne, dokładnie powinniśmy przeanalizować pewne ograniczenia konstrukcyjne i kierować się wymiarami pomieszczenia.

Istotne jest także to, by wybór wyposażenia lokalu gastronomicznego konsultować chociażby z szefem kuchni. Będzie to o tyle istotne, o ile nie posiadamy dotychczasowego doświadczenia w tej dziedzinie. Dzięki temu, uda nam się wybrać możliwie najlepsze rozwiązania, a wydane pieniądze zainwestujemy rozsądnie. Pewne sugestie oraz wskazówki mogą okazać się niezwykle cenne, co pozytywnie wpłynie na jakość późniejszej pracy oraz komfort przygotowywania potraw. Sprawa także dotyczy wyboru mebli gastronomicznych, które wiążą się z niemałym nakładem finansowym. Może okazać się, że nasza wizja daleka jest od praktycznych rozwiązań, dlatego też sugestie osób doświadczonych będą przydatne.

Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej

Wspomnieliśmy już o tym, że komfort przygotowywania posiłków na zapleczu kuchennym lokalu gastronomicznego jest niezwykle ważny. Oczywiście kluczową rolę tutaj odgrywają wybrane produkty oraz umiejętności kucharza. Jednak nie możemy zapominać o tym, by zapewnić możliwie najlepsze warunki pracy całemu zespołowi, a także zachować higienę podczas przyrządzania konkretnych dań, dlatego też najlepszym wyborem będą meble ze stali nierdzewnej.

Meble wykonane ze stali nierdzewnej będą charakteryzowały się doskonałą odpornością na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, a także są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Wyróżniają się także tym, że nie są one podatne na działanie środków chemicznych, dzięki czemu również bardzo trudno je uszkodzić wskutek niewłaściwego użytkowania. Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej świetnie sprawdzą się tak naprawdę w każdym lokalu. Wyróżniają się one wysoką jakością, dzięki czemu posłużą nam przez wiele lat. Ponadto z powodzeniem znajdziemy meble ze stali nierdzewnej, które będą nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne, co z pewnością wpłynie na komfort pracy.

Podsumowanie

Wybór mebli gastronomicznych ze stali nierdzewnej powinien być dokładnie przemyślany. Oczywiście kluczowe będą tutaj stoły i blaty robocze, ale nie możemy zapominać o różnego rodzaju szafkach czy regałach służących do przechowywania zarówno żywności, jak i naczyń. Z pewnością warto porozmawiać z szefem kuchni na temat jego preferencji, dotyczących wyboru mebli. Tego typu konsultacja może przynieść owocne efekty, co wpłynie na późniejszą jakość pracy.