Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

garnki gastronomiczne

Bardzo trudno wyobrazić sobie prowadzenie lokalu gastronomicznego bez odpowiednich garnków. To właśnie w nich każdego dnia przyrządza się wiele różnorodnych potraw, które potem serwowane są gościom. Nie ma znaczenia, czy prowadzimy elegancką restaurację w centrum dużego miasta czy niewielki bar na przedmieściach. W każdym z tych miejsc nie może zabraknąć profesjonalnych naczyń, w tym wysokiej jakości garnków gastronomicznych. Dzięki nim gotowanie dań będzie nie tylko znacznie szybsze, ale także zdecydowanie przyjemniejsze. Sprawdź zatem, jakie garnki mogą okazać się niezbędne w gastronomii oraz wybierz najlepsze dla swojego biznesu.

 

Garnki gastronomiczne - dla profesjonalistów i nie tylko

Na rynku znajdziemy wiele garnków gastronomicznych, które różnią się między sobą nie tylko rozmiarem, ale także materiałem, z którego zostały wykonane, dostosowaniem do konkretnych kuchenek czy specjalnym przeznaczeniem. Odpowiednio skompletowane garnki gastronomiczne pomogą nam przygotowywać nawet bardzo duże ilości potraw bez ryzyka ich przypalenia. Warto postawić na takie, które będą dostosowane do różnych kuchenek - gazowych, elektrycznych bądź indukcyjnych - oraz wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na przykład na zarysowania. W lokalu gastronomicznym jest to bardzo ważne, bowiem źle dobrane garnki zwyczajnie trzeba będzie szybko wymienić na nowe. Porysowane powierzchnie nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też trudniej utrzymać je w czystości.

Warto pamiętać, że wysokiej jakości garnki gastronomiczne doskonale sprawdzą się nie tylko w barze czy restauracji, ale także domowej kuchni. Dobrym pomysłem jest zaopatrzyć się w kilka przynajmniej sztuk, aby bez problemu przygotować potrawy na świąteczny stół czy różne imprezy rodzinne.

Garnki ze stali nierdzewnej

Garnki ze stali nierdzewnej to klasyka, którą znajdziemy w naprawdę wielu kuchniach. Nic w tym dziwnego. Takie garnki gastronomiczne posiadają szereg zalet, które decydują o ich popularności. Przede wszystkim są niezwykle trwałe oraz odporne na zarysowania, co podczas intensywnego użytkowania ma kluczowe znaczenie. Dodatkowymi atutami takich garnków jest również grube dno, a także równomiernie nagrzewająca się powierzchnia. To wszystko sprawia, że gotowanie w garnkach ze stali nierdzewnej jest zdecydowanie prostsze, a dodatkowo nie musimy martwić się o to, że przypalimy przyrządzoną potrawę. Podkreślić należy również to, że wspomniane garnki prezentują się naprawdę elegancko. Nowoczesny design sprawia, że z pewnością staną się nie tylko praktycznym naczyniem, ale również ozdobą kuchni.

Na rynku znajdziemy na przykład garnki ze stali nierdzewnej, które zostały wyposażone w specjalną podziałkę, namalowaną na wewnętrznej stronie garnka. Taka niepozorna rzecz jest niezwykle przydatna w gastronomii, bowiem pozwala na szybkie odmierzenie odpowiedniej ilości płynów, chociażby podczas gotowania zup. W garnkach ze stali nierdzewnej świetnie też gotuje się te potrawy, które często zdarza nam się przypalić, w tym ulubiony bigos, ryż, a nawet mleko. Do lokalu gastronomicznego dobrze jest wybrać garnki o znacznej pojemności - 70 lub 100 litrów. Niezastąpione będą też te, w których przygotujemy sos lub dodatki do dań. Tutaj wystarczy wybrać kilka garnków o znacznie mniejszych pojemnościach, jak 12, 15 bądź też 25 litrów. Odpowiednio skompletowane garnki ze stali nierdzewnej będą z pewnością ulubionym elementem wyposażenia każdej restauracji czy barze.

Profesjonalne garnki do zadań specjalnych

W lokalu gastronomicznym z całą pewnością przydadzą się garnki gastronomiczne do zadań specjalnych, które będę niezastąpione w wielu sytuacjach. Jakie garnki do gastronomii można tutaj wskazać? Przede wszystkim wysokiej jakości garnki z kranem, które przydadzą się podczas gotowania ziemniaków czy warzyw. Doskonale sprawdzą się też w czasie gotowania kompotów czy soków. Również tutaj warto jest postawić na garnki ze stali nierdzewnej, które dodatkowo będzie można z powodzeniem myć w zmywarce. Kolejnym garnkiem gastronomicznym, który warto mieć, jest specjalny podłużny garnek do gotowania ryb. Jego unikalny kształt sprawia, że potrawa nie będzie się rozpadać i łatwo wyjmiemy ją z naczynia.

Garnki gastronomiczne - podsumowanie

Wybierając garnki gastronomiczne, na początku warto dobrze przyjrzeć się specyfice naszego lokalu. Przede wszystkim zwróćmy uwagą na to, jakie potrawy znajdują się w karcie dań i które z nich są najczęściej przyrządzane. Jeżeli królują zupy, to wybierzmy garnki gastronomiczne o dużej pojemności. W restauracjach, gdzie króluje kuchnia polska, postawmy też na garnki z kranem, które będą niezastąpione na przykład podczas gotowania ziemniaków.

Garnki gastronomiczne różnej wielkości będą niezbędne nie tylko w lokalu gastronomicznym, ale też w prywatnej kuchni. Ich bogatą ofertę, od uznanych na rynku producentów, oferuje sklep internetowy Termosy.com.pl: https://termosy.com.pl/Garnki-gastronomiczne-c24