Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Frytki to ulubiony dodatek do dań, serwowany w lokalach gastronomicznych. Tak jak jest wiele rodzajów frytek, tak istnieje wiele sposobów na ich serwowanie. Możesz zapakować je w pudełko na frytki, do torebki, nadziać patyczek i zaserwować jak szaszłyk. Który sposób wybrać? Czy lepiej postawić na kartoniki na frytki czy na rożki? Sprawdź, które opakowania na frytki są najbardziej praktyczne i dlaczego.

 

Opakowania na frytki na wynos, na dowóz i na miejscu w lokalu

Opakowania przeznaczone na frytki świetnie sprawdzają się zarówno, gdy chcesz serwować dania na wynos, jak i w lokalu. Niezależnie od tego, czy posiadasz w ofercie możliwość zamówienia jedzenia na dowóz, czy serwujesz je tylko na miejscu – odpowiednie opakowanie na frytki ułatwi Ci podawanie frytek w sposób estetyczny i wygodny dla zamawiającego.

Co to znaczy odpowiednie opakowanie na frytki? Takie, które odpowiada Twoim potrzebom, jest praktyczne i estetyczne. Takie, które zapewnia wygodę jedzenia, komfortowy transport, nie wpływa negatywnie na serwowaną zawartość. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego opakowania, sprawdź, które rozwiązania najlepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby.

 

Kartoniki na frytki w wersji eko

Tekturowe tacki i pudełka to z pewnością znacznie bardziej ekologiczne rozwiązanie niż serwowanie frytek na plastikowych talerzykach. Decydując się na konkretny rodzaj opakowań do gastronomii warto postawić na rozwiązania bezpieczne dla środowiska. Klienci coraz częściej zwracają uwagę z jakich produktów korzysta lokal, oceniają go pod kątem bycia eko. Warto dbać o planetę. I przy okazji o swój wizerunek.

Tacka czy pudełko na frytki? W czym serwować frytki belgijskie, klasyczne, karbowane

Papierowe opakowania do frytek mają różne kształty i rozmiary. Lokale serwujące frytki często stawiają na tekturowe tacki. Zapewniają one zarówno wygodę serwowania, jak i swobodę jedzenia. Zaserwujesz w nich właściwie każdy rodzaj frytek, opiekane ziemniaki i ziemniaczane kulki. Jednak o ile tacki świetnie sprawdzą się w lokalu, to serwowanie w nich jedzenia na dowóz stanowi już nie lada wyzwanie.

W opcji na dowóz doskonałym rozwiązaniem będzie kartonik na frytki z praktycznym zamknięciem. Skutecznie zabezpieczy frytki w transporcie i pozwoli im dotrzeć w nienaruszonym stanie do rąk zamawiającego. Materiał, z których wykonane są pudełka na frytki, często posiada specjalną warstwę ochronną. To dzięki niej opakowanie nie chłonie tłuszczu i jest odporne na pojawianie się plam.

 

opakowania gastronomiczne

Opakowanie na frytki w formie torebki

Jakie są zalety papierowej torebki na frytki? Przede wszystkim jest niezwykle lekka i świetnie się sprawdza, gdy chcemy zapakowaną porcję frytek ułożyć na wierzchu pudełka z burgerem lub kubełka wypełnionego złocistymi kawałkami kurczaka. Torebka zmieści dokładnie tyle frytek, ile powinno znaleźć się ich w porcji, dzięki czemu torebka jest odpowiednio wypełniona i apetycznie się prezentuje.

Koperta na frytki, rożek czy torebka idealnie mieszczą się w dłoni. To z nich najwygodniej podjadać frytki spacerując po deptaku. Lekkie i poręczne. Dzięki nim wygodnie zaserwujesz danie na wynos i w łatwy sposób oddzielisz frytki od reszty potrawy.

 

Patyczki do szaszłyków na zakręcone frytki

Już ponad dekadę temu pojawiły się na rynku gastronomicznym zakręcone frytki na patyku. Mimo, że czas mija, moda na ten sposób serwowania nadal trwa. To ciekawe rozwiązanie wpisało się w Street Foodowe menu i chętnie jest wybierane przez fanów ziemniaczanych przysmaków. Odpowiednio pocięte ziemniaki, smażone na patyku i podawane z przyprawami zaserwujesz zarówno w lokalu, jak i na wynos.

 

Niezależnie od tego, czy serwujesz frytki tradycyjne, zakręcone czy bardziej nietypowo z topinamburu i batata – wybór właściwego opakowania na frytki jest kluczowy dla powodzenia Twoich działań. Koperta, tacka i pudełko, aby mogły spełniać swoją rolę, powinny być odpowiednio dobrane do tego, jak chcesz serwować frytki. Zwracaj też uwagę na ich wykonanie. Jakość i rodzaj materiału, warstwa ochronna, a także estetyka mają ogromne znaczenie. Odpowiednio dobrane opakowanie skutecznie zabezpieczy frytki w transporcie, pozwoli utrzymać ich odpowiednią temperaturę i pożądaną chrupkość.