Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

ekspres do kawy

Dla wielu osób picie kawy to swego rodzaju rytuał. To nie tylko odrobina przyjemności, ale także zastrzyk energii. W pracy przerwa na kawę daje chwilę odpoczynku i pozwala wrócić do wykonywania obowiązków z większą werwą i koncentracją

 

Dlatego większość przedsiębiorców zapewnia swoim pracownikom dostęp do kawy zaopatrując firmę w ekspres do jej parzenia. Stają wówczas przed dylematem - kupić ekspres do kawy czy wynająć? Dla wielu najbardziej opłacalna jest dzierżawa ekspresów z uwagi na szereg korzyści płynących z tego rozwiązania.

Obniżenie kosztów - mniejsze obciążenie firmowego budżetu

Zakup ekspresu do kawy stanowi nie mały wydatek, który nawet po wliczeniu go w koszty związane z prowadzeniem działalności znacznie obciąża firmowy budżet. Wynajem ekspresów do kawy wiąże się z mniejszymi kosztami. Miesięczne opłaty za dzierżawę są bardzo przystępne, co pozwala obniżyć wydatki związane z zapewnieniem pracownikom dostępu do kawy. A nie ulega wątpliwości, że kawa dla sporej części ludzi jest niezwykle ważna by prawidłowo funkcjonować - efektywnie pracować.

Warto również podkreślić, że wypożyczalnia ekspresów do kawy zapewnia serwis sprzętu, który zwykle jest wliczony w koszty najmu przy długoterminowej współpracy. Nie trzeba się więc martwić jeśli sprzęt zawiedzie i szukać odpowiedniego specjalisty oraz ponosić dodatkowe koszty. Korzystając z opcji dzierżawy ekspresu do kawy ma się gwarancję szybkiej naprawy bądź wymiany sprzętu na inny - całkowicie za darmo. Ponadto nie trzeba pamiętać o ciągłej konserwacji sprzętu, ponieważ to zapewnia wypożyczalnia. Tak naprawdę wybierając opcję dzierżawy ekspresu ograniczamy się jedynie do korzystania z niego - o resztę dba firma, która go nam wynajmuje.

Możliwość znalezienia idealnego ekspresu do kawy, a także rodzaju kawy trafiającej we wszystkie gusta

Każdy miłośnik kawy ma swoje wymagania co do tego trunku - np. smaku czy sposobu podania (z mlekiem, bez). Zakup odpowiedniego ekspresu, który będzie serwował kawę idealną dla wszystkich stanowi nie lada wyzwanie. Dzierżawa ekspresów do kawy sprawia, że znalezienie właściwego ekspresu jest znacznie prostsze. Profesjonalna wypożyczalnia ekspresów do kawy oferuje swoim klientom możliwość testowania sprzętu by mogli wybrać ten, który będzie najlepszy do ich firmy spełniając oczekiwania wszystkich pracowników.

Ponadto decydując się na wynajem ekspresu do kawy nie trzeba się martwić kwestiami zaopatrzeniowymi. Wypożyczalnia ekspresów do kawy dba o uzupełnianie wszelkich braków. Umożliwia również testowanie różnego rodzaju kaw, dzięki czemu będzie można wybrać tą, która przypadnie do gustu wszystkim pracownikom. Ponadto stwarza również możliwość poznania i zasmakowania różnego rodzaju kaw, które nie są powszechnie znane. Caffe Grano to jedna z bardziej znanych firm która oferuje usługę dzierżawy profesjonalnych ekspresów do kawy: https://caffegrano.pl/dzierzawa-ekspresow-do-kawy/

Znika problem utylizacji nie działającego już sprzętu

Wynajem ekspresów do kawy ma jeszcze jedną zaletę - nie trzeba się martwić co zrobić ze sprzętem, którego przestaliśmy używać. To na właścicielach ekspresów leży obowiązek odpowiedniej utylizacji starego sprzętu, co stanowi dodatkowy kłopot. Przy umowie najmu znika ten problem, ponieważ w momencie kiedy przestajemy używać dany ekspres, to oddajemy go do wypożyczalni i koniec zmartwień.


Podsumowując należy podkreślić, że decyzja o zakupie czy najmu jest uzależniona od specyfiki danej firmy. Niemniej jednak dla wielu właścicieli firm opcja najmu ekspresów do kawy jest niezwykle korzystna i pozwala zoptymalizować wydatki związane z zapewnieniem pracownikom dostępu do świeżo parzonej kawy.