Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Catering dietetyczny to oferta zdrowych posiłków dowożonych do domu klienta powszechnie nazywanych dietą pudełkową. Ta potoczna nazwa wzięła się stąd, że większość firm dostarcza posiłki w jednorazowych pudełkach. Estetycznie zapakowane w firmową torbę każdego ranka trafiają pod drzwi klienta.

 

Na czym polega catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to oferta posiłków zdrowotnych dostarczanych bezpośrednio do klienta. Nie chodzi tutaj jednak o jednorazowe zamówienie posiłku jak w przypadku pizzy czy kuchni azjatyckiej z dowozem. Catering dietetyczny to oferta żywienia długookresowego. Wszystkie jadłospisy są układane przez najlepszych dietetyków, którzy trzymają się ściśle wytycznych danej diety. Jeśli więc klient zamówi dietę wegetariańską z pewnością nie otrzyma dania z mięsem. Największe firmy oferujące catering dietetyczny w Warszawie mają w ofercie bardzo szeroki wybór specjalistycznych diet. Znajdziemy tam diety typowo odchudzające takie jak: dieta 1200 i 1500 kcal, dieta śródziemnomorska i warzywna. Dostępne są także diety eliminacyjne, czyli bezmleczne i bezglutenowe. Klienci bardzo chętnie wybierają także diety: kopenhaską, Paleo, białkową, zgodną z grupą krwi, cukrzycową i niskocholesterolową. Ciekawostką jest oferowanie przez catering dietetyczny w Warszawie takich diet jak dieta na płaski brzuch czy dieta na pamięć i koncentrację. W ofercie cateringu zazwyczaj dostajemy pięć posiłków, które w razie potrzeby możemy podgrzać w kuchence mikrofalowej.

Jakie zalety niesie ze sobą catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to sposób na zdrowe żywienie i ogromna wygoda. Każdy, kto spróbuje, chociaż raz tej oferty szybko przekonuje się, że dzięki cateringowi zyskuje wiele cennego czasu. Gdy wszystkie posiłki są zamówione nie musimy myśleć, co ugotujemy, tworzyć list zakupów, chodzić do sklepów ani przygotowywać potraw. Niezwykle wygodnej jest także to, że mamy dużo mniej zmywania. Catering dietetyczny niesie ze sobą także korzyści jakościowe. Mamy szansę jeść nowoczesne, pyszne i pięknie podane potrawy, których nie bylibyśmy w stanie sami przygotować w domu.