Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Pucharki do lodów

Efektowne desery lodowe smakują wybornie, jeśli są podane w odpowiednio dobranym naczyniu. W tym celu najczęściej wybierane są pucharki do lodów, które pozwalają na przygotowanie pięknie wyglądającego deseru, ale także umożliwiające jego wygodne zjedzenie. Na co dokładnie należy zwracać uwagę w czasie wybierania pucharków do lodów, które będą stosowane w lokalach gastronomicznych?

 

Pucharki do lodów - z jakiego materiału?

Pucharki do lodów oferowane są z różnych materiałów. Najpopularniejsze są te wykonane ze szkła o różnej grubości, a także tworzywa sztuczne. Wybór materiału, z jakiego wykonane są pucharki lodowe będzie zależał od kilku kwestii. Przykładowo te wykonane z cienkiego szkła idealnie będą sprawdzały się na ekskluzywnych imprezach, gdzie stawia się na pełną elegancję, a każdy szczegół musi być idealnie dopasowany do innych elementów wystroju. Z kolei te wykonane z grubszego szkła mogą być wykorzystywane częściej, nawet na co dzień, gdyż są wytrzymalsze. Są odporniejsze na drobne uszkodzenia mechaniczne mogące powstać w czasie użytkowania czy mycia. Natomiast pucharki z tworzywa sztucznego są lekkie i bezpieczne w użytkowaniu, dlatego warto je mieć, jeżeli w lokalu gastronomicznym przygotowywane są specjalne desery dla dzieci. Dodatkowo dla dzieci warto wybrać specjalne pucharki o zabawnych kształtach przypominających zwierzęta czy postaci z ich ulubionych bajek. Więcej informacji związanych z kwestią materiałów, z jakich są wykonane pucharki do lodów, można znaleźć w artykule Pucharki do lodów dla kawiarni i lodziarni – na co należy zwrócić uwagę?

Pojemność pucharków lodowych

Przy wyborze pucharków do lodów warto pomyśleć również o zróżnicowanej pojemności. Pozwoli to na odpowiednie dobranie naczynia do przygotowywanej porcji deseru. Pozwoli to nie tylko na jego estetyczne podanie, ale także komfortowe zjedzenie go – deser nie będzie „wychodził” poza pucharek. Umożliwi także uzyskanie odpowiedniego efektu wizualnego – nie będzie efektu zbyt małej porcji w dużym naczyniu, a także wyżej wspomnianego efektu przepełnienia pucharka. Pucharki do lodów o różnych pojemnościach można znaleźć na stronie internetowej www.pucharydeserowe.pl.

Wygląd pucharków do lodów

Bardzo ważną kwestią jest też wygląd pucharków do lodów oraz estetyka ich wykonania. Rzutuje to na to, w jaki sposób klient postrzega lokal gastronomiczny jako całość. Wybór naczyń do podawania deserów jest bardzo duży pod względem ich wyglądu. Pucharki mogą być gładkie i mieć prosty kształt. Tego rodzaju naczynia doskonale sprawdzą się w lokalach o nowoczesnym, minimalistycznym wyglądzie. Natomiast pucharki z grubego szkła z grawerunkiem będą doskonale prezentować się w lokalach o klasycznym wystroju. Ciekawą propozycją są również pucharki, które mają elementy dekoracyjne wykonane z barwionego szkła. Osobną grupą są również naczynia do serwowania deserów dla dzieci, które zostały wspomniane wyżej. Duża różnorodność naczyń pozwala na dobranie ich idealnie również pod względem charakteru deseru – np. proste desery o wiele efektowniej będą wyglądały w pucharkach o ciekawym kształcie, natomiast te z wieloma dekoracjami, warto umieścić w prostym naczyniu.