Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Garnki gastronomiczne

Odpowiednio dobrane wyposażenie usprawni pracę każdej kuchni. Niezbędnym uzupełnieniem kuchennego wyposażenia są profesjonalne garnki gastronomiczne. Garnki takie charakteryzują się solidną konstrukcją i niezwykłą trwałością. Odpowiednio dobrane pozwalają na szybkie i łatwe gotowanie, a ich wysoka jakość wpływa na smak przygotowywanych potraw. Zapoznaj się z typami garnków gastronomicznych i wybierz coś co ułatwi Ci pracę w kuchni.

 

Dla kogo garnki gastronomiczne?

Na rynku dostępne są garnki gastronomiczne o różnych pojemnościach, wielkościach i kształtach, wykonane z różnorakich materiałów. Szeroka gama oferowanych produktów pozwala na zakup profesjonalnego wyposażenia zarówno przez niewielkie lokale gastronomiczne, duże restauracje, a także do domowej kuchni.

 

Jakiego typu garnki możesz kupić?

Garnki gastronomiczne dzielą się na trzy grupy: garnki wysokie, garnki średnie oraz garnki niskie. Garnki te różnią się między sobą głównie pojemnością oraz wysokością. Garnki wysokie są to duże garnki wykorzystywane w gastronomii. Rekomendowane są dla dużych i małych lokali gastronomicznych. Są to garnki mające pojemność od kilkunastu do nawet stu litrów. Najczęściej są wykonane ze stali nierdzewnej. Szczególnie polecanym jest garnek ze stali nierdzewnej z trójwarstwowym dnem typu "sandwich", który możesz zakupić na https://revolution.pl/garnki_i_patelnie/garnki_wysokie.html. Dno w tego typu garnku zbudowane jest z trzech warstw: stal nierdzewna/aluminium/stal nierdzewna, dzięki czemu pozwala łączyć zalety obu tych materiałów. Profesjonalna konstrukcja umożliwia równomierne rozprowadzanie ciepła, dzięki czemu potrawa ma jednolitą temperaturę. Garnki średnie są to garnki o pojemności od kilku do kilkudziesięciu litrów. Przeznaczone głównie do gotowania i duszenia potraw. Garnki niskie mają pojemność zazwyczaj do około 30 litrów. Idealnie sprawdzają się przy przyrządzaniu mniejszych ilości potraw. Garnki te są podstawą wyposażenia zarówno w lokalach gastronomicznych, jak i w gospodarstwach domowych. Ich zaletą jest profesjonalna konstrukcja, która uniemożliwia nagrzewanie się uchwytów. Wszystkie typy garnków nadają się do mycia w zmywarkach .

 

Z jakiego materiału garnki wybrać?

Najpopularniejsze są garnki gastronomiczne ze stali nierdzewnej. Cechują się one wysoką jakością i niezwykłą trwałością. Swoją popularność zawdzięczają głównie doskonałemu przewodnictwu cieplnemu. W garnkach tego typu ciepło jest równomiernie rozprowadzane, a potrawy nie przypalają się. Odpowiednio skonstruowane dno garnka pozwala na utrzymanie ciepła przez długi czas po zakończeniu gotowania. Dużą popularnością cieszą się także garnki emaliowane. Warstwa emalii zabezpiecza garnek przed korozją, a przy tym jest łatwa w czyszczeniu. Często wybierane są przez małe lokale. Kuchnię w swoim lokalu możesz również wyposażyć w garnki aluminiowe oraz miedziane.

 

Jaki garnek kupić?

Pamiętaj, aby praca w kuchni była przyjemnością, musisz zadbać o odpowiednie wyposażenie. Kupując garnki gastronomiczne zwróć uwagę przede wszystkim na ich jakość. Materiały, z których są wykonane Powinny być najwyższej jakości, co zapewni im trwałość i wysoką odporność na zużycia. Gotowanie a takich garnkach łatwe i przyjemne oraz odpowiedni smak serwowanych potraw. Wybierając garnki warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze na rynku garnki ze stali nierdzewnej. Charakteryzują się one zaawansowaną technologią produkcji, dzięki której mają niezwykle trwałą konstrukcję.