Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Lubisz wyśmienitą włoską kuchnię? Aromatyczne gnocchi, sycące tortellini oraz śródziemnomorskie przyprawy stanowią podstawę Twojego jadłospisu? Cenisz wykwintne restauracje, serwujące włoskie specjały? Sprawdź, jakimi kryteriami należy kierować się, wybierając najlepszy lokal.

 

Oryginalne produkty i ręcznie wyrabiany makaron

Polacy kochają włoskie dania i bardzo chętnie wybierają restauracje, serwujące potrawy rodem z Półwyspu Apenińskiego. Takich lokali jest na kulinarnej mapie naszego kraju bardzo wiele, jednak nie każdy zasługuje na zaszczytne miano dobrej włoskiej restauracji. Ta z prawdziwego zdarzenia powinna przede wszystkim zapewniać klientom dania wykonane w całości samodzielnie – najbardziej cenione restauracje produkują własne makarony – ręcznie wyrabiane przez najlepszych szefów kuchni. Dobry włoski lokal powinien również bazować na produktach i przyprawach importowanych bezpośrednio z Półwyspu Apenińskiego – oliwa z oliwek z truflami, toskańska szynka dojrzewająca, ocet winny, aromatyczne zioła, biały ser z mleka owczego, sosy pomidorowe – te i inne produkty stanowią podstawę włoskiej kuchni. Nie może zatem ich zabraknąć w lokalu, serwującym specjały z Italii – nie zastąpią ich nawet najlepsze polskie odpowiedniki.

 

Piec opalany drewnem – prawdziwa włoska tradycja

Importowane z Włoch artykuły spożywcze to oczywiście nie wszystko – niezwykle ważny jest również sposób przygotowywania potraw. Dobra włoska restauracja powinna posiadać specjalny piec opalany drewnem bukowym, służący do wypieku aromatycznej i sycącej pizzy. Dzięki takiemu urządzeniu ciasto zyskuje wyjątkowy smak i przygotowane jest zgodnie z włoską tradycją. Opalanie drewnem nadaje mu niepowtarzalnego aromatu, a odpowiednia temperatura i czas pieczenia sprawiają, że spód pizzy staje się chrupiący i przyrumieniony, a składniki są delikatnie przypieczone. Interesuje Cię najlepsza włoska restauracja? Toruń słynie z cenionych lokali, do których zaliczyć można między innymi www.staremetropolis.pl. Już teraz wejdź na stronę internetową lokalu i sprawdź menu.