Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Pizza to jedna z tych potraw, które dla wielu lokali gastronomicznych stają się prawdziwym motorem napędowym sprzedaży. Nie ma się czemu dziwić: Polacy uwielbiają to włoskie danie. Pod warunkiem, że jest dobrze przyrządzone. Jednak aby tak było, restauracji potrzebny jest profesjonalny piec do pizzy. Czyli jaki?

Pizza, choć z pozoru dość prosta do przygotowania, smakuje dobrze tylko wtedy, gdy w jej przyrządzenie włoży się serce i wykorzysta właściwy sprzęt. Bowiem to właśnie od techniki pieczenia w dużej mierze zależy ostateczna konsystencja i smak ciasta. A na to klienci zwracają dużą uwagę. Przy wyborze pieca do pizzy warto więc wykazać się rozsądkiem i rozwagą, a przede wszystkim – postawić na urządzenie wysokiej jakości. Takie, które zagwarantuje niezawodną i wydajną pracę na lata.

Wszystko zależy od wielkości i specyfiki lokalu

Pieców do profesjonalnego wypieku pizzy na rynku znaleźć można bardzo wiele. Podstawą podczas dokonywania wyboru jest dokładne określenie swoich potrzeb. Zastanów się, czy pizza będzie tylko jedną z wielu oferowanych potraw, czy podstawą funkcjonowania lokalu? Ile dziennie zamierzasz lub chcesz jej sprzedać? Jak wiele miejsca masz na piec? Czy bardziej zależy Ci na niższym koszcie początkowym czy mniejszych kosztach eksploatacji? Wszystkie te czynniki powinny mieć wpływ na podjęcie decyzji.

Dla lokali mniejszych, w których pizza będzie jedną z wielu pozycji w menu, najlepiej sprawdzą się małe piece elektryczne – takie, które pozwolą upiec jeden lub dwa placki jednocześnie. Nie zajmą wiele miejsca, a jednocześnie sprawdzą się podczas wypieku lepiej niż klasyczny piec konwekcyjno-parowy. Jeśli Twój biznes jest nieco bardziej rozwojowy, możesz pomyśleć o piecu większym, nawet dwukomorowym. Dobrzy producenci oferują szeroki wybór wariantów. Nie warto jednak „przesadzać”. Zwłaszcza, że system elektrycznych pieców do pizzy możesz z czasem rozbudować.

Gdy prowadzisz lokal, który koncentruje się wyłącznie na pizzy i zależy Ci na szybkim, ale i dokładnym przygotowaniu dużej ilości dań – możesz postawić na piece gazowe. Choć ich zakup jest większą inwestycją niż kupno pieca elektrycznego, koszty eksploatacyjne (które przy intensywnym użytkowaniu są kluczowe) będą znacznie niższe, a zakup szybko się zwróci. Należy jednak postawić na model zaawansowany technologicznie i dający pełną kontrolę nad procesem pieczenia.

Na co zwrócić uwagę, wybierając piec do pizzy?

Ogromną rolę odgrywa jakość. Jeśli chcesz, by Twoi goście cieszyli się pizzą przygotowaną z zachowaniem najwyższych standardów, nie możesz godzić się na kompromisy. Najlepiej więc będzie, jeśli postawisz na sprawdzoną i nowoczesną markę. Taką jest np. Resto Quality. Producent oferuje niezawodne piece do pizzy w szerokiej gamie modeli – począwszy od tych niewielkich, dla małych i kameralnych lokali, aż po najbardziej zaawansowane. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, oparte o włoskie technologie, łatwe w czyszczeniu i ze świetną cyrkulacją ciepła – sprawią, że każda pizza będzie przyrządzona niczym we włoskiej trattorii. I takim właśnie rozwiązaniom warto się przyjrzeć.