Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Wigilia, konferencje, ważne uroczystości rodzinne takie jak I Komunia Święta, Wesele, czy rocznica ślubu, urodziny prywatne, bądź danej firmy, czy zwyczajne przyjęcie w gronie przyjaciół i najbliższych. Niezależnie od tego co świętujemy chcemy aby wszystko było perfekcyjnie przygotowane, dopięte na ostatni guzik. Istnieje powiedzenie ,,jeśli zabrakło jedzenie, to oznacza, że impreza się udała, a goście świetnie się bawią”. Trudno się z tym nie zgodzić. Tym bardziej należy odnieść to do współczesnych firm cateringowych, które zarówno pod względem menu, dbałości o detale, jak i licznych udogodnień działają na pełnych obrotach, a Warszawa jest tego doskonałym przykładem.

Okazje i menu

Bo oczywiście posiłki powinny być dostosowane nie tylko do okoliczności, ale i pory dnia. Dlatego poniżej przedstawiamy najważniejsze propozycje.

Dlaczego Warszawa?

Bo to miejsce, które może poszczycić się cateringiem uznawanym nie tylko w mieście, ale i w całym kraju. Tu dominuje dbałość nie tylko o smak, ale i każdy detal związany dekoracją wnętrza uroczystości.

Wydarzenia korporacyjne

Czyli wszelkiego rodzaju konferencje, uroczystości, czy jubileusze danej działalności. Bardzo popularne są też uroczystości w formie pikników firmowych. Niezależnie od okoliczności, nastroju, czy pory roku firma z powodzeniem partneruje wydarzeniom zarówno dla kilkunastu, jak i kilkudziesięciu osób.

Kongresy i konferencje

Zarówno same konferencje, jak i kongresy, to dla wielu trudna organizacja zwłaszcza pod względem logistycznym. To też przy okazji tego typu wydarzeń zazwyczaj pracuje do kilkunastu dostawców. W związku z tym potrzeba firmy cateringowej, która kompleksowo zajmie się organizacją takiego wydarzenia. Zwłaszcza jeśli chodzi o kongresy trzeba mieć na uwadze fakt przyjazdy gości z zagranicy. W związku z tym trzeba zadbać nie tylko o ich gusta kulinarne, ale i o ich komfort i bezpieczeństwo. W związku z tym jest tu pełne otwarcie na organizacje kongresów związanych z branżą medyczną, motoryzacyjną, przemysłową, czy bankową. A wspomniane usługi świadczone są dla każdego typu działalności.

Przyjęcia prywatne

Czyli wszelkiego rodzaju uroczystości rodzinne takie jak: wesela, I Komunia Święta, rocznica ślubu, czy urodziny. Dla firmy jest to zawsze ogromne wyzwanie, bowiem każdy klient ma swój indywidualny gust i wymagania, którym chce sprostać.

O menu słów kilka

Menu składa się czterech głównych części: przystawki, zupy, dania głównego, oraz deseru. Dlatego też postanowiliśmy przedstawić po kilka propozycji, które mam nadzieje zachęcą do skorzystania z oferty.

Przystawki – tu zdaje się królować tatar z dojrzewającej polędwicy wołowej. Jednak oprócz tego mamy znacznie bardziej oryginalne propozycje jak: polskie ślimaki z gąskami i mazurskim serem dojrzewającym, czy wiejskie pomidory z płatkami róży i nasturcją.

Zupy – tu przykładowo mamy do wyboru Consommé borowikowe z domową ricottą, lub Krem z sałaty z wędzonym sumem.

Dania główne – to jak zwykle ,,konfrontacja” mięsa i ryb. W związku z tym mamy tu wybór Jagnięciny z marchewką i suską sechlońską, czy Białego suma z kwiatami i zielonym ogórkiem. Idealnym uzupełnieniem tego menu wydaje się być chociażby Seriola z liśćmi brukselki i białymi malinami.

Deser – tu nie brakuje zarówno słodkości, jak i szczypty alkoholu. I tak mamy oto: Czekoladowy pączek z kremem z szampana i pianą z solonego orzecha laskowego, sernik z pieczonej śliwki z lodami rumowymi. Dla mniejszych smakoszy alkoholi propozycja Musu z karmelizowanego borowika z lodami z pieczonego mleka i suszonym koglem-moglem.

Przyjęcia piknikowe

To przede wszystkim fantastyczna forma spędzania miłego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Coraz częściej taka forma wykorzystywana jest w przypadku organizacji eventów dla firm. Dlatego też firma cateringowa pomoże zorganizować tego typu wydarzenie zarówno w ,,swojskim” stylu, jak i bardziej oficjalnym.

W przypadku pikników, jak i innych przedsięwzięć bardzo modną formą jest tak zwany ,,live coocking”, czyli nic innego jak możliwość podpatrzenia jak kucharz przygotowuje dania serwowane na bankiecie.

http://www.cateringbydesign.pl/pl/