Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Posnet Ergo kasa fiskalna dla branży spożywczej

Coraz więcej się mówi o innowacyjnej kasie fiskalnej marki Posnet. Trudno się zresztą dziwić, skoro oferuje tak szeroki zakres rozwiązań, o których wdrożeniu decyduje użytkownik. Jednak, mimo że urządzenie odnajduje się tak samo dobrze w biurze rachunkowym, salonie fryzjerskim i warsztacie samochodowym – prawdopodobnie, przedsiębiorcy z branży spożywczej to jedni z tych, którzy najpełniej wykorzystają możliwości modelu Ergo. Zarówno na początku, jak i na dalszych etapach działalności.

Z uwagi na różne rodzaje sprzedaży

Praca w branży spożywczej potrafi przyjmować różny charakter: począwszy od bezpośredniego dojazdu do danego klienta, przez handel obwoźny, a skończywszy na sprzedaży stacjonarnej. Dlatego jeśli urządzenie fiskalne ma oferować kompleksowe wsparcie dla całej dziedziny, musi posiadać cechy odpowiadające specyfice każdej z tych sytuacji.

I tak właśnie jest z modelem Ergo. To kasa fiskalna o niedużych gabarytach i lekkiej, ergonomicznej konstrukcji. Właściwości te sprawiają, że urządzenie świetnie leży w dłoniach, a także nie sprawia najmniejszych trudności, jeśli chodzi o przechowywanie go lub przenoszenie. Jeśli zatem potrzebujemy kasy, którą możemy zabrać w każdą podróż – model Ergo to znakomity kandydat.

Ale na tym nie koniec. Urządzenie bowiem równie skutecznie usprawnia wykonywanie zadań w punkcie handlowym. Kasa z łatwością wpasowuje się w stanowisko pracy, nawet, jeśli jego przestrzeń jest dość ograniczona. W tym wypadku nie przeszkadza także zastosowanie zintegrowanej szalki ważącej. Model marki Posnet, w połączeniu z urządzeniem peryferyjnym, sterowanym przy użyciu klawiatury kasy, znacząco przyspiesza przebieg każdej transakcji.

Co więcej – bez względu na to, czy chodzi o handel stacjonarny, czy mobilny, sklep czy targ – Posnet Ergo sprosta niekorzystnym warunkom pracy. A to dzięki temu, że cenne podzespoły kasy przykrywa solidna, dobrze spasowana obudowa, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz wnikanie wilgoci i pyłu. Jednocześnie, wytrzymała konstrukcja urządzenia nie oznacza rezygnacji z jakości estetyki. Ergo posiada elegancki, stonowany wygląd, który z łatwością współgra z wystrojem wnętrza firmy, podkreślając przy tym jej prestiż i profesjonalizm świadczonych usług.

Nowoczesne i wygodne standardy użytkowe

Atrakcyjność rozwiązań Ergo przejawia się w różnych aspektach prowadzenia działalności handlowej – począwszy od komfortu obsługi urządzenia fiskalnego, przez promocję firmy, a skończywszy na realizacji wymogów określonych w przepisach fiskalnych. Do tych ostatnich należy choćby przechowywanie kopii wystawionych paragonów, co model marki Posnet znacznie ułatwia.

Elektroniczna kopia paragonów, zastosowana w kasie Ergo, polega na umieszczaniu danych w formie cyfrowej na wbudowanej karcie pamięci. Rozwiązanie to oznacza dla użytkownika wiele korzyści: rozwiązanie kwestii gromadzenia wielu papierowych wydruków, ułatwione spełnianie obowiązków fiskalnych i ograniczenie kosztów związanych z eksploatacją urządzenia fiskalnego. Ponadto, informacje o zarejestrowanych transakcjach można łatwo zarchiwizować na komputerze oraz dodatkowo zabezpieczyć, umieszczając na innych nośnikach danych: płycie DVD, dysku zewnętrznym lub pendrivie – wyjaśnia Marcin Ciechowicz, eskpert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Za przyjemność pracy z użyciem modelu Ergo odpowiada również prosty w obsłudze mechanizm drukujący, a także intuicyjna klawiatura, zawierająca przyciski funkcyjne. Dzięki nim, jesteśmy w stanie zdefiniować własne skróty klawiszowe, przypisane następnie wybieranym produktom spożywczym lub istotnym funkcjom kasy (jak np. wykonanie raportu dobowego lub miesięcznego). Skuteczność tych rozwiązań potwierdza się zwłaszcza w sytuacji, gdy prowadzona przez nas działalność charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu i powtarzalnością konkretnych transakcji.

Warto również wspomnieć, że Ergo to nie tylko szybki i precyzyjny wydruk paragonów, ale też okazję do zastosowania dodatkowej reklamy. Wystawiane dowody sprzedaży mogą zawierać (w nagłówku i stopce) dowolną, czarno-białą grafikę, promującą naszą firmę.

Czytaj również: Co rok 2015 oznaczał dla branży fiskalnej i jakie będą kolejne lata?

Elastyczne rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb

Trzeba jednak przyznać, że wymienione wyżej cechy nie stanowią już nowości na rynku fiskalnym. Co zatem sprawia, że model Ergo jest wyjątkowy? Aby to pokazać, musimy zwrócić uwagę na jeszcze 2 niezwykle istotne aspekty: zarządzanie asortymentem oraz komunikację z urządzeniami peryferyjnymi.

Wyjściowo, kasa fiskalna posiada standardowe złącze USB oraz pozwala na obsługę szuflady na pieniądze. Dodatkowo, oferuje 3 moduły rozszerzeń, wzbogacające Ergo o dodatkowe rozwiązania: pierwszy (USB, 2 x RS-232), drugi (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth) i trzeci (USB, 2 x RS-232, modem 3G). O tym, który z wariantów będzie zastosowany, zdecyduje użytkownik. Podobnie zresztą, jak o pojemności bazy towarowej, która może wynosić 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU. Najważniejsze jest jednak co innego.

Dotychczas możliwość wyboru tego typu wariantów kojarzyła się z momentem zakupu urządzenia fiskalnego. Tymczasem kasa rejestrująca Ergo pozwala na rozbudowę jej rozwiązań także w przyszłości, na dalszych etapach prowadzenia działalności handlowej. Przedsiębiorca nie musi od razu decydować się na większą liczbę pozycji towarowych czy dodatkowe interfejsy – może na spokojnie sprawdzić obecne opcje i doposażyć swoje urządzenie dopiero w chwili, gdy te okażą się niewystarczające – objaśnia Marcin Ciechowicz.

Dlatego modułowa kasa fiskalna Ergo to nie tylko urządzenie na miarę dzisiejszych osiągnięć technologii sprzedaży. To niespotykana dotąd swoboda i precyzja w dostosowywaniu rozwiązań do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Jeśli uznamy pewne funkcje za nieprzydatne, możemy na nich zaoszczędzić. Jeśli zaś po pewnym czasie zechcemy poszerzyć asortyment lub nadać inną formę współpracy z urządzeniami peryferyjnymi, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zmienili zdanie i – wedle zaproponowanych możliwości – rozbudowali kasę o wybrane opcje. To znakomita wiadomość zarówno dla sprzedawców niepewnych jeszcze co do przyszłego profilu ich firmy, jak i dla tych planujących dynamiczny rozwój biznesu.

Osobnym, skutecznym rozwiązaniem może się okazać wybór kasy oferującej wyższe parametry, niż model Ergo. Posnet Revo to urządzenie, które pozwala wybrać jeden z 2 wariantów zdecydowanie pojemniejszej bazy towarowej (10 000 i 15 000 PLU), rodzaj klawiatury (stykowa lub silikonowa), a nawet wersję kolorystyczną spośród 6 dostępnych. Najważniejsze jednak, aby pamiętać, że dobór rozwiązań i zakres możliwości kasy fiskalnej powinny wynikać z charakteru naszej działalności.