Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Sushi na dowóz

Wiele osób zapomina o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Nic więc dziwnego, że nie mają oni siły na pracę, skoro nie dostarczają swojemu organizmowi wystarczającej energii z rana! A co z osobami, które pracują na 8 a niejednokrotnie nawet 12 godzin dziennie? Nawet jeśli mają czas z rana na zjedzenie śniadania, nie mogą zapominać, że posiłki powinno się spożywać co kilka godzin, dlatego kwestia drugiego śniadania tudzież lunchu jest równie istotna. Co możesz brać ze sobą do pracy? O tym w najnowszym materiale!

Kanapki to podstawa

Niezależnie od tego, jaki masz stosunek do chleba i jak często jadasz go na co dzień, kanapka do pracy to zawsze dobre rozwiązanie. Jest pożywna, dostarcza wielu składników odżywczych, a przede wszystkim, możesz ją chwycić do ręki i bardzo szybko zjeść. I wcale nie musi być nudna! Możesz przecież codziennie eksperymentować z innymi składnikami. Klasyczna kanapka z serem może przerodzić się w serową ucztę zapieczona z dodatkową mozzarellą i grillowanym kurczakiem, a kromka z miodem poprzez dodanie odrobiny mała orzechowego i banana stanie się wykwintnym daniem godnym Twojego podniebienia – sprawdź sam!

Kupowane jedzenie

Oczywiście, możemy zrozumieć, że nie masz na co dzień zbyt wiele czasu na to, by przygotowywać czy to skomplikowane posiłki czy ciepłe lunche, które mógłbyś podgrzać sobie w pracy. Nie każde pomieszczenie socjalne w pracy czy kuchnia wyposażone są przecież w mikrofalówki. Wyjściem w takiej sytuacji będzie znalezienie sobie niewielkiej restauracyjki, która każdego dnia ma w swoim menu inne specjały lub punktu takiego jak http://www.sushi-tokyo.pl, który przygotowuje dla swoich klientów gotowe zestawy lunchowe, które z ochotą zjesz na zimno. Alternatywą będą też wszelkie bary sałatkowe czy miejsca ze zdrową żywnością, które serwują swoim klientom ciekawe tortille i wrapy pełne świeżych warzyw i pożywnego mięsa.

Zdrowe przekąski

Nie zawsze masz w pracy na tyle czasu, by zjeść pełen posiłek? Rozwiązaniem w takiej sytuacji będą zdrowe przekąski, do których zaliczyć można zarówno warzywa i owoce (możesz je sobie umyć i pokroić nawet w domu), wafle ryżowe, batoniki zbożowe i suszone owoce, takie jak jabłka czy rodzynki. Nie zapominaj także o piciu dużych ilości wody oraz świeżo wyciskanych soków, które odpowiednio nawodnią Twój organizm, by miał siły do dalszej pracy i wytrzymał do kolejnego posiłku. Choć to strategia na chwilowe oszukanie głodu, jest znacznie lepsza niż niejedzenie niczego.