Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Otwierasz restaurację, małe bistro, firmę cateringową i kompletujesz sprzęt? Nie wiesz, co wybrać  i pragniesz rozsądnie wydatkować budżet przeznaczony na inwestycję?  Oto kilka zasad jak wyposażyć firmę w profesjonalne urządzenia gastronomiczne, oszczędzając środki.

Frytkownice gastronomiczne – zawsze

W zależności od tego, jaki profil działalności wybieramy, umieszczamy różne urządzenia na liście wyposażenia kuchni (lub ich tam nie umieszczamy). Nie ma np. logicznego umotywowania dla zakupu wielkiej zamrażarki, jeśli otwieramy bar sałatkowy lub kanapkowy, ale krajalnica, a nawet dwie czy trzy (do pieczywa, do warzyw, do wędlin) to rzecz wręcz nieodzowna. Są jednak urządzenia potrzebne niemal zawsze i w każdej formie działalności. Należą do nich chłodziarki, kuchnie gazowe lub elektryczne oraz profesjonalne frytkownice gastronomiczne. Ponadto zmywarki do naczyń, bemary, warniki, piece konwekcyjne i wiele innych. Jednak należy się zastanowić, czy konkretnego urządzenia będziemy używać codziennie czy raczej sporadycznie. Po co nam napełniacz do kiełbasy (nawet w promocji) jeśli nie mamy w ofercie kiszki ziemniaczanej ani kiełbasek?

Lepiej 1 niż 2

Kolejne zagadnienie należy dobrze przemyśleć. Tańszym w ostatecznym rozrachunku, ale i wygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup większej płyty grzewczej niż dwóch mniejszych. Jeśli chodzi o frytkownice gastronomiczne, to rozsądniej kupić jedną, ale dwukomorową i w zależności od potrzeb uruchamiać jedną lub obie komory, ewentualnie smażyć w obu równocześnie, ale różne produkty (rybę i frytki), chroniąc je w ten sposób przed wzajemnym przesiąkaniem swoimi zapachami. Inaczej jest jednak z chłodziarką; tu należy pamiętać, że przepisy higieniczno-sanitarne dotyczące przechowywania żywności wymagają, aby warzywa, sery i wędliny oddzielić od surowego mięsa i jaj, zatem w tym przypadku może trzeba będzie zaopatrzyć się w dwie mniejsze chłodziarki. Właśnie dlatego producenci profesjonalnego sprzętu gastronomicznego opracowali tak szeroką ofertę, aby każdy mógł dostosować wyposażenie do własnych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Wysoki koszt tanich rozwiązań

Kupowanie najtańszych dostępnych na rynku produktów może się skończyć ponowną koniecznością zakupu kolejnego egzemplarza, gdyż poprzedni okazał się niezbyt trwały lub zbyt awaryjny. Nie ma też szczególnej potrzeby (zwłaszcza na starcie) wybierać sprzętu najdroższego z możliwych. Często płaci się głównie za znaną , popularną i szeroko rozreklamowaną markę. Można także zapoznać się z ofertą urządzeń używanych. Udostępnia się listy aukcji komorniczych, gdzie bywa dostępny w atrakcyjnej cenie, sprawny, często nawet markowy sprzęt w całych zestawach.

Więcej o wyposażeniu kuchni przemysłowych (w tym frytkownice gastronomiczne) na http://emaks.pl/gastronomia-1/frytownice-elektryczne.html. Znaleźć tam można szeroki wybór urządzeń marki Royal Catering - producenta profesjonalnego sprzętu dla dużej i małej gastronomii.