Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Zakładając własną pizzerię, z całą pewnością trzeba zastanowić się nad jej urządzeniem. Od tego, jakie wyposażenie wybierzemy oraz w jaki sposób je zorganizujemy, zależeć będzie efektywność pracy w naszej pizzerii, a co za tym idzie — zadowolenie klienta, które w branży gastronomicznej jest kluczową kwestią.

 


Niezbędne do funkcjonowania każdej pizzerii wyposażenie można pogrupować w kilka podstawowych modułów o charakterze funkcjonalnym:

  • Magazynowanie
  • Obróbkę wstępną
  • Obróbkę termiczną
  • Zmywanie


W ramach magazynowania konieczne jest zapewnienie odpowiedniej liczby szaf chłodniczych i mroźniczych oraz stołu chłodniczego. Z całą pewnością przydatne będą także regały magazynowe.

W przypadku obróbki wstępnej należy zaopatrzyć się w szatkownicę do warzyw i miksery ręczne. Przydatne mogą okazać się także stoły do obróbki warzyw. W obszarze obróbki termicznej niezbędny będzie piec do pizzy. W zależności od koncepcji lokalu wykorzystywane mogą być także witryny grzewcze.

Wraz ze wzrostem obrotów pizzerii pojawiać będzie się coraz więcej zmywania. W sprawnym funkcjonowaniu tego procesu pomogą zmywarki kapturowe oraz podblatowe. W ramach podstawowego wyposażenia służącego zmywaniu nie może zabraknąć takich akcesoriów, jak stoły basenowe czy zlewowe oraz specjalnych baterii z długimi wężami umożliwiającymi sprawne manipulowanie strumieniem wody. Koniecznie należy zadbać o to, aby wspomniane zmywarki były zaopatrzone w kosze do szkła z przegrodami. W przeciwnym razie sprawne zmywanie naczyń szklanych bez ich uszkodzeń może okazać się niemożliwe.

Kiedy występuje potrzeba zaopatrzenia się w tak szeroki asortyment, warto pomyśleć o znalezieniu odpowiedniego dostawcy. Korzystając z oferty takich firm, jak na przykład Tanake (www.tanake.com.pl), można liczyć nie tylko na kompletne wyposażenie, ale również na doradztwo w zakresie tworzenia i realizacji projektu. Przedsiębiorstwo działa na rynku już od wielu lat, a jego ofertę można odnaleźć w internecie. Jeżeli uda nam się kupić wszystkie niezbędne rzeczy u jednego dystrybutora, to nie tylko zaoszczędzimy na czasie, ale także możemy negocjować rabaty wynikające z dużych zakupów. W obecnych czasach to właśnie przedsiębiorstwa zapewniające kompleksowe zaopatrzenie lokali gastronomicznych skutecznie pomagają początkującym przedsiębiorcom w zrealizowaniu ich projektów.