Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Polacy coraz większą uwagę przywiązują do tego, co jedzą – czytają etykiety na produktach spożywczych, sprawdzają kaloryczność i wartość odżywczą potraw. W restauracjach sięgają po lekkie sałatki, dania wegetariańskie czy ryby lub owoce morza. Coraz liczniejszą grupę gości restauracji stanowią alergicy i osoby na diecie bezglutenowej. Aby w pełni odpowiedzieć na rosnące oczekiwania klientów, firma Sodexo Polska On-site Services wprowadziła w swoich restauracjach w całej Polsce nowe, różnorodne menu.

Menu w restauracjach Sodexo – kompozycja doskonała

 

Filozofia budowania nowego menu powstała w oparciu o aktualne trendy żywieniowe, na bazie ponad 20-letniego doświadczenia Sodexo na polskim rynku usług żywieniowych. Unikalne podejście do tworzenia różnorodnego menu wypracowali szefowie kuchni, menedżerowie restauracji i dietetycy. Ponad rok pracy zaowocował stworzeniem kompleksowej oferty składającej się ze zdrowych i smacznych potraw, dostępnych w przystępnych cenach.

Każdego dnia eksperci żywieniowi Sodexo tworzą listę dań, które są serwowane w restauracjach w całej Polsce. Nowe menu uwzględnia sezonową dostępność poszczególnych produktów, jest dostosowane do kalendarza obchodzonych świąt, a także uwzględnia tematykę organizowanych w lokalach akcji edukacyjnych czy festiwali kulinarnych.

 

Bez sody i glutaminianu sodu

We wszystkich restauracjach Sodexo w Polsce potrawy są przyrządzane codziennie, na miejscu, na bazie świeżych składników, pochodzących od sprawdzonych dostawców. Co należy podkreślić, kucharze zamiast gotowych mieszanek przypraw i dodatków, wykorzystują wyłącznie składniki i przyprawy bez zawartości glutaminianu sodu, czyli chemicznego wzmacniacza smaku i zapachu. Posiłki są komponowane zgodnie z normą ISO 22000, gwarantującą jakość i bezpieczeństwo w procesie ich przygotowywania.

 

Klasycznie czy lekko? Danie z mięsem czy bez?

W nowym menu wyodrębniono dania rybne i mięsne oraz dania wegetariańskie w dwóch wersjach: klasycznej i lekkiej. Wśród lekkich dań mięsnych, rybnych i wegetariańskich znalazły się różnorodne potrawy przygotowane bez dodatku tłuszczu, bez mąki, panierki i zasmażki. Jest to propozycja skierowana do osób, które prowadzą zdrowy tryb życia, jak również dla tych, które dbają o linię lub są na diecie. Natomiast dania klasyczne to oferta dla klientów, którzy cenią sobie domowe smaki, są tradycjonalistami kulinarnymi oraz wybierają dania kuchni polskiej i międzynarodowej przygotowywane według tradycyjnych receptur. Ponadto osoby eliminujące ze swojej diety gluten będą mogły każdego dnia w menu restauracji znaleźć coś dla siebie. Wegetarian natomiast ucieszy bogata propozycja lekkich, urozmaiconych dań na bazie warzyw, ze szczególnych uwzględnieniem tych strączkowych.

 

„Jesteśmy dumni z wdrożenia unikalnej na polskim rynku, kompleksowej oferty restauracyjnej. To nie tylko nasza odpowiedź na rosnące oczekiwania klientów, ale przede wszystkim realizacja strategii Sodexo, która koncentruje się na poprawie jakości codziennego życia. Jestem przekonana, że nasza nowa oferta zaspokoi gusta i zasmakuje najbardziej wymagającym klientom” – powiedziała Katarzyna Skipor, Dyrektor Marketingu Sodexo Polska On-site Services. – „Dziękuję całemu zespołowi za zaangażowanie w proces wdrażania tego przełomowego projektu”.

 

Sodexo Polska On-site Service zarządza blisko 80. restauracjami w całej Polsce oraz prowadzi techniczną obsługę nieruchomości w blisko 400 obiektach.

 

Szczegółowe informacje na temat restauracji Sodexo Polska On-site Services dostępne są na stronie www.sodexo.pl

Tagi: