Gastronomia / Handel - Nowości rynkowe, Informacje, Porady

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

horecaline portal branży horeca

Branża HoReCa to sektor o ogromnym potencjale, ale jednocześnie pełen wyzwań. Kryzys kadrowy, niestabilność inflacji, dyrektywa plastikowa, KSeF, stale zmieniające się trendy i oczekiwania klientów – to tylko niektóre z problemów, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy. Jak sobie z nimi radzić? Zacznij od… wiedzy. Poznaj Horecaline.pl – nowy portal na rynku, który stanie się Twoim codziennym wsparciem informacyjnym.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

deska mięsnych przystawek

Organizacja cateringu to kluczowy element sukcesu każdego przyjęcia, niezależnie od jego rodzaju. Odpowiedni catering może wzbogacić doświadczenie gości i uczynić wydarzenie niezapomnianym. Oto co powinien zawierać dobry catering na imprezy okolicznościowe czy święta.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

przyprawy premium

Przyprawy to jeden z najważniejszych elementów gotowania. Bez nich dania nie mają smaku i nie pobudzają apetytu. Trudno wyobrazić sobie gotowanie choćby bez soli i pieprzu, jednak gama przypraw jest znacznie szersza. Do ulubionych dań można dodawać suszone zioła, przyprawy orientalne, a także sos sojowy, rybny, worcester lub inny. Dzięki temu mięsa, warzywa, ryby i inne składniki dań są smaczne i aromatyczne. Z tego względu duża ilość ziół, papryki mielonej, kurkumy i innych przypraw musi znaleźć się w profesjonalnej kuchni. Sprawdź, co lokalom gastronomicznym oferuje hurtownia przypraw.

1. Przyprawy przeznaczone dla kuchni z różnych stron świata

2. Przyprawy sypkie i płynne dla gastronomii

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

gofry

Gofry to jedne z najbardziej pożądanych słodkości na świecie. Ich chrupiąca struktura, delikatne wnętrze i wszechstronność pod względem dodatków sprawiają, że są chętnie wybierane przez klientów różnego wieku. Ale czy znasz sekret szybkiego i łatwego przygotowywania idealnych gofrów w Twoim lokalu?

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

gastronomia wyposażenie

Prowadzenie własnego lokalu gastronomicznego to spore wyzwanie. Wymaga dużej cierpliwości, wielu umiejętności i odpowiedniego sprzętu. Oczywiście nie każda restauracja będzie miała na wyposażeniu dokładnie te same urządzenia. W jaki sprzęt warto jednak zainwestować? Gdzie można się w niego zaopatrzyć? Jak powinno wyglądać zaopatrzenie gastronomii? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

meble catering

Organizacja różnego rodzaju eventów nie należy do łatwych zadań. Organizatorzy muszą przemyśleć wiele kwestii, by goście czuli się podczas wydarzenia jak najlepiej. Na ich samopoczucie i wygodę składa się m.in. obecność funkcjonalnych i estetycznych mebli. Profesjonalne firmy powinny wiedzieć, na jakie kwestie związane z wyborem elementów wyposażenia należy zwrócić szczególną uwagę. Warto pamiętać, że wysokiej jakości produkty znajdują się w ofercie HAGEA.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

wędzarnia

W dzisiejszych czasach, przemysł gastronomiczny stanowi niezwykle dynamiczną dziedzinę gospodarki, w której innowacje technologiczne odgrywają kluczową rolę. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest profesjonalna wędzarnia, która znacząco wpływa na jakość, smak i różnorodność potraw oferowanych przez restauracje, hotele oraz inne placówki gastronomiczne. W tym artykule przyjrzymy się z bliska zastosowaniom profesjonalnej wędzarni w przemyśle gastronomicznym.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

kebab rzemieślniczy

Kebab rzemieślniczy - Co to takiego i czym różni się od innych kebabów?

Kebab to jedno z najpopularniejszych w Polsce dań, które można zamówić na mieście. To między innymi dlatego, że można go przygotować w prosty i szybki sposób. Zwykle nie obciążą także zbytnio budżetu, dlatego może pozwolić sobie na niego niemal każdy. Można zjeść go na miejscu w lokalu lub w drodze, co jest dodatkowym plusem tej potrawy.

W ostatnim czasie coraz częściej w punktach serwujących słynne arabskie danie można spotkać się z określeniem kebab rzemieślniczy. Co to dokładnie znaczy? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

  1. Skąd pochodzi oryginalny kebab?
  2. Kebab i kebap - Cz to jest to samo?
  3. Kebaby duże i małe - Placek pszenny do kebaba
  4. Kebaby rzemieślnicze - Czym się wyróżniają?

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

dieta pudełkowa

W obecnych czasach coraz większa liczba ludzi poszukuje skutecznych strategii utrzymania odpowiedniej wagi i dobrego samopoczucia. I właśnie tutaj pojawia się dieta pudełkowa! Jest to sposób na wygodne i zrównoważone posiłki, dostarczane prosto pod nasze drzwi. Jednak czy tania opcja diety pudełkowej jest naprawdę realnym rozwiązaniem? Bez wątpienia! To doskonały wybór, szczególnie dla osób, które nie mają czasu na przygotowywanie posiłków.

 

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

wyposażenie dla gastronomii

Urządzasz swój pierwszy lokal i nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jakie wyposażenie kuchni gastronomicznej jest Ci potrzebne w restauracji? Chcesz wygodnie gotować, szybko podawać posiłki i utrzymywać produkty w dobrym stanie? Dobór urządzeń nie może być przypadkowy. Przede wszystkim trzeba postawić na modele dobrej, profesjonalnej marki. Dowiedz się, co powinno się znaleźć w kuchni.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Ubranie dla ucznia szkoły gastronomicznej

Osoba zaczynająca naukę w szkole gastronomicznej oprócz standardowej wyprawki musi zadbać również o ubranie, w którym będzie odbywać zajęcia praktyczne. Co się składa na ubranie do gastronomii dla ucznia? Na co trzeba zwrócić uwagę przy jego wyborze? Odpowiadamy.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

szkło gastronomiczne

Trudno byłoby wyobrazić sobie jakikolwiek obiekt restauracyjny, barowy czy kawiarniany bez wyposażenia w postaci profesjonalnie dobranego szkła gastronomicznego. Jakiego rodzaju akcesoria warto zakupić i na jakie elementy dobrze jest zwrócić uwagę przed wyborem?

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Jeżeli zastanowić się trochę bardziej dokładnie nad różnymi ofertami gastronomicznymi, to może się okazać, że po prostu nie korzystamy z tego, co mamy dostępne. A mamy jak wiadomo bardzo wiele nowoczesnych restauracji, które będą działały nawet w bardzo małych miastach. Jeżeli więc chodzi o kwestie takie jak restauracje i żywność, na przykład dietetyczna, to będziemy mieli dostęp do bardzo wielu różnych punktów usługowych, ale także doradców klienta, którzy działają jako doświadczeni dietetycy.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Restauracja

Bez restauracji turyści nie mieliby powodu, by odwiedzać miasto. W miastach, w których nie ma przemysłu turystycznego, przemysł restauracyjny przyspieszy i stanie się najważniejszym punktem w tym mieście. Aby przyciągnąć więcej turystów, konieczne jest, aby restauracje i żywność stworzyły swój własny, niepowtarzalny styl i oferowały różnorodne dania. Powinni również zadbać o to, aby były spójne z ich projektem, tak aby turyści mogli je łatwo rozpoznać podczas spaceru po mieście.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Prowadzenie lokalu gastronomicznego to nie lada wyzwanie. Wielu restauratorów, właścicieli firm cateringowych, czy także niewielkich barów, dba o to, by zarówno pracownikom, jak i klientom oferować możliwie najlepsze rozwiązanie.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Dieta pudełkowa z roku na rok zyskuje na popularności. Trudno się dziwić. Jest nie tylko wygodna, ale również ułatwia przestrzeganie zasad, dotyczących zdrowego stylu życia oraz przy chorobach. Zobacz catering better life i rodzaje diety, które można tam wybrać!

Więcej…