Gastronomia / Handel - Nowości rynkowe, Informacje, Porady

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

wędzarnia

W dzisiejszych czasach, przemysł gastronomiczny stanowi niezwykle dynamiczną dziedzinę gospodarki, w której innowacje technologiczne odgrywają kluczową rolę. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest profesjonalna wędzarnia, która znacząco wpływa na jakość, smak i różnorodność potraw oferowanych przez restauracje, hotele oraz inne placówki gastronomiczne. W tym artykule przyjrzymy się z bliska zastosowaniom profesjonalnej wędzarni w przemyśle gastronomicznym.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

kebab rzemieślniczy

Kebab rzemieślniczy - Co to takiego i czym różni się od innych kebabów?

Kebab to jedno z najpopularniejszych w Polsce dań, które można zamówić na mieście. To między innymi dlatego, że można go przygotować w prosty i szybki sposób. Zwykle nie obciążą także zbytnio budżetu, dlatego może pozwolić sobie na niego niemal każdy. Można zjeść go na miejscu w lokalu lub w drodze, co jest dodatkowym plusem tej potrawy.

W ostatnim czasie coraz częściej w punktach serwujących słynne arabskie danie można spotkać się z określeniem kebab rzemieślniczy. Co to dokładnie znaczy? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

  1. Skąd pochodzi oryginalny kebab?
  2. Kebab i kebap - Cz to jest to samo?
  3. Kebaby duże i małe - Placek pszenny do kebaba
  4. Kebaby rzemieślnicze - Czym się wyróżniają?

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

dieta pudełkowa

W obecnych czasach coraz większa liczba ludzi poszukuje skutecznych strategii utrzymania odpowiedniej wagi i dobrego samopoczucia. I właśnie tutaj pojawia się dieta pudełkowa! Jest to sposób na wygodne i zrównoważone posiłki, dostarczane prosto pod nasze drzwi. Jednak czy tania opcja diety pudełkowej jest naprawdę realnym rozwiązaniem? Bez wątpienia! To doskonały wybór, szczególnie dla osób, które nie mają czasu na przygotowywanie posiłków.

 

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

wyposażenie dla gastronomii

Urządzasz swój pierwszy lokal i nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, jakie wyposażenie kuchni gastronomicznej jest Ci potrzebne w restauracji? Chcesz wygodnie gotować, szybko podawać posiłki i utrzymywać produkty w dobrym stanie? Dobór urządzeń nie może być przypadkowy. Przede wszystkim trzeba postawić na modele dobrej, profesjonalnej marki. Dowiedz się, co powinno się znaleźć w kuchni.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Ubranie dla ucznia szkoły gastronomicznej

Osoba zaczynająca naukę w szkole gastronomicznej oprócz standardowej wyprawki musi zadbać również o ubranie, w którym będzie odbywać zajęcia praktyczne. Co się składa na ubranie do gastronomii dla ucznia? Na co trzeba zwrócić uwagę przy jego wyborze? Odpowiadamy.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

szkło gastronomiczne

Trudno byłoby wyobrazić sobie jakikolwiek obiekt restauracyjny, barowy czy kawiarniany bez wyposażenia w postaci profesjonalnie dobranego szkła gastronomicznego. Jakiego rodzaju akcesoria warto zakupić i na jakie elementy dobrze jest zwrócić uwagę przed wyborem?

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Jeżeli zastanowić się trochę bardziej dokładnie nad różnymi ofertami gastronomicznymi, to może się okazać, że po prostu nie korzystamy z tego, co mamy dostępne. A mamy jak wiadomo bardzo wiele nowoczesnych restauracji, które będą działały nawet w bardzo małych miastach. Jeżeli więc chodzi o kwestie takie jak restauracje i żywność, na przykład dietetyczna, to będziemy mieli dostęp do bardzo wielu różnych punktów usługowych, ale także doradców klienta, którzy działają jako doświadczeni dietetycy.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Restauracja

Bez restauracji turyści nie mieliby powodu, by odwiedzać miasto. W miastach, w których nie ma przemysłu turystycznego, przemysł restauracyjny przyspieszy i stanie się najważniejszym punktem w tym mieście. Aby przyciągnąć więcej turystów, konieczne jest, aby restauracje i żywność stworzyły swój własny, niepowtarzalny styl i oferowały różnorodne dania. Powinni również zadbać o to, aby były spójne z ich projektem, tak aby turyści mogli je łatwo rozpoznać podczas spaceru po mieście.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Prowadzenie lokalu gastronomicznego to nie lada wyzwanie. Wielu restauratorów, właścicieli firm cateringowych, czy także niewielkich barów, dba o to, by zarówno pracownikom, jak i klientom oferować możliwie najlepsze rozwiązanie.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Dieta pudełkowa z roku na rok zyskuje na popularności. Trudno się dziwić. Jest nie tylko wygodna, ale również ułatwia przestrzeganie zasad, dotyczących zdrowego stylu życia oraz przy chorobach. Zobacz catering better life i rodzaje diety, które można tam wybrać!

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

obiady Lublin na dowóz

Wiele większych miast w Polsce, w tym Lublin, oferuje szerokie możliwości gastronomiczne zarówno w kontekście miejsca do spotkania się ze znajomymi na mieście, jak i z opcją jedzenia na dowóz w Lublinie. Posiłki można również odebrać samodzielnie i zjeść w urokliwym zakątku na Starym Mieście, czy w parku. Warto skorzystać z opcji, jakie dają nam różne oferty cateringowe i szukać swojej ulubionej kuchni próbując nowych, czasem wyszukanych smaków.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Kiedy powstaje nowy lokal gastronomiczny albo następuje całościowa wymiana sprzętu w już istniejącym podmiocie, najważniejszą kwestią jest dobór firmy dostarczającej wyposażenie. Wbrew pozorom nie jest to błaha sprawa, bo choć tego typu dostawców na rynku nie brakuje, to nie na wszystkich można w równym stopniu liczyć. Niektóre firmy działają na zasadzie „sprzedaj i zapomnij”, nie oferując nic ponad zwykłą transakcję handlową. Jak zatem szukać, by znaleźć nie tyle dostawcę, ile dobrego partnera biznesowego?

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

sprzęt gastronomiczny

Chyba każdy restaurator zdaje sobie sprawę z tego, że różnorodne awarie urządzeń gastronomicznych mogą doprowadzić do niepożądanego przestoju lokalu, a tym samym utraty klientów. Dlatego w przypadku, kiedy zauważymy niepokojące nas objawy i niewłaściwą pracę sprzętów elektronicznych, powinniśmy reagować od razu.

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

Każdy – kto jest właścicielem lokalu gastronomicznego, robi wszystko, aby zwiększyć poziom zadowolenia klientów, a tym samym zachęcić do siebie kolejnych, którzy jeszcze nie mieli okazji zasmakować podawanych w nim specjałów. Ostatnimi czasy pandemia znacząco wpłynęła na działanie wielu sektorów, w tym również (a w zasadzie głównie) gastronomicznego. W jaki sposób można powiązać papierowe podkładki na stół z sytuacją pandemiczną? To bardzo proste – dziś, pomimo że obostrzenia zostały zdjęte i znów możemy na nowo cieszyć się z otwartych restauracji, to niezwykle ważne jest zapewnienie w tych miejscach odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa oraz zadbanie o higienę. Czy podkładki papierowe na stół to rzeczywiście uniwersalne i sprawdzające się w praktyce rozwiązanie? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu. Zostań z nami!

Więcej…

Informacje - Gastronomia Handel, Restauracje

By stworzyć świetnie prosperujący lokal gastronomiczny, trzeba zainwestować w dobrej jakości, wydajny sprzęt. Niezbędny jest m.in. solidny piec, meble ze stali nierdzewnej czy urządzenia mroźnicze. Dokładne wyposażenie zależy od wielkości oraz charakteru lokalu. Cześć jednak jest stała i niezbędna w każdym lokalu.

Więcej…