Dla zwierząt

 

Buldogi francuskie to rasa, która u wielu z nas wzbudza uśmiech, a nawet śmiech. Psy tej rasy potrafią być bardzo pocieszne oraz oddane swojemu właścicielowi. Dodatkowo również uwielbiają zabawy zarówno ze swoimi właścicielami, jak i innymi psami. Czym wyróżnia się ta rasa? Jakie są jej charakterystyczne zachowania? Z jakimi problemami zdrowotnymi najczęściej borykają się buldogi francuskie? Poniżej przedstawiamy charakterystykę rady – sprawdź, czy buldog francuski to rasa dla Ciebie!

 

 

Buldog francuski – wygląd

Obok buldoga francuskiego nie sposób przejść obojętnie. To mały pies o korpulentnej budowie i „nietoperzowatych” uszach osadzone na kanciastej głowie. Rasa osiąga wysokość 30 cm w kłębie oraz wagę od 8 do 14 kg. Buldogi francuskie charakteryzuje również błyszczące futro bez podszerstka. Może ono występować w kilku kolorach. Do najbardziej popularnych można zaliczyć: czarne, białe, kremowe oraz moręgowate. Szczególnie charakterystyczne dla tej rasy jest również krótka kufa oraz ogonek.

Buldog francuski – charakter

Buldogi francuskie są z natury wesołe, mądre i przyjacielskie. Bardzo lubią przebywać ze swoim właścicielem. Nie należą do psów, które bez problemu mogą przebywać w domu samotnie przez długie godziny. Ze względu na budowę czaszki mają problemy z zadyszkami, więc wolą raczej krótkie spacery od długich wędrówek ze swoim właścicielem.

Buldogi francuskie są pieszczochami, bardzo lubią być głaskane oraz przytulać się do swoich właścicieli. Z reguły psy tej rasy są również przyjaźnie nastawione do dzieci, innych psów, a także innych zwierząt. Buldogi francuskie są również chętne do zabawy zarówno z innymi psami, jak i swoimi właścicielami. Te wszystkie cechy sprawiają, że zwierzaki te zaliczane są do najczęściej wybieranych psów miejskich.

Wychowanie buldoga francuskiego

Buldog francuski nie jest trudny w wychowaniu, jednak tak jak każdy pies potrzebuje dyscypliny i konsekwencja. Z uwagi na budowę pyska psy te nie lubią przebywać w małych, zamkniętych pomieszczeniach, które w dodatku nie są wentylowane. Psy też nie należą również do ras, które świetnie znoszą podróże.

Jakie problemy ze zdrowiem może mieć buldog francuski?

Te urocze pieski mają niestety pewne choroby, do których mają tendencję. Warto je znać, ponieważ jako właściciel takiego zwierzaka będziesz miał szanse odpowiednio szybko zareagować na pierwsze objawy.

Najczęstsze choroby buldogów francuskich:

  • schorzenia kręgosłupa,
  • rozczepienia podniebienia,
  • choroby oczu,
  • zaburzenia oddechowe,
  • udar cieplny,
  • kłopoty z sercem,
  • alergie pokarmowe,
  • zwichnięcia rzepki,
  • głuchota

Psy te mają tendencje do chorób oczu, rozszczepienie podniebienia czy problemów z kręgosłupem. Czasami mogą też cierpieć na alergie pokarmowe lub nadwrażliwość na znieczulenia weterynaryjne. Niska odporność na warunki atmosferyczne sprawia, że mogą one cierpieć na udary cieplne.

Buldogi francuskie to wdzięczne pieski, które chwytają za serce wielu przechodniów na ulicy. Jeżeli zdecydujesz się na zostanie właścicielką lub właścicielem buldoga francuskiego, zobaczysz, że pokochają go Twoi znajomi, przyjaciele i rodzina. Chociaż rasa ta ma raczej łagodne usposobienie, pamiętaj, że każdy pies powinien mieć swój kaganiec podczas podróży transportem miejskim czy międzymiastowym, a także w czasie wizyty u weterynarza. Świetnie wykonane, wygodne kagańce dla buldoga francuskiego w sklepie Babuzoo to najlepszy wybór!

źródło zdjęcia: freepik.com

Tagi: