Pieczywo, Pieczenie - Informacje i Wiadomości

Z początkiem nowego roku ruszył Projekt „Doskonalenie „Chlebem Powszednim” Nauczyciela Zawodu”. Jest to wyjątkowa szansa by całkowicie bezpłatnie nabyć profesjonalne umiejętności związane z praktycznym i teoretycznym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa piekarsko-cukierniczego.

Zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę branży piekarsko-cukierniczej ciągle rośnie. Jednak absolwenci szkół zawodowych – potencjalni kandydaci na szefów kuchni, mistrzów piekarstwa i cukiernictwa – są nieprzygotowani do podjęcia pracy w nowoczesnych przedsiębiorstwach czy prestiżowych cukierniach. Brakuje osób, które kształciłaby swoich uczniów w sposób dostosowany do prężnie rozwijających się przedsiębiorstw z branży piekarsko-cukierniczej.

I tu pojawia się Projekt „Doskonalenie „Chlebem Powszednim” Nauczyciela Zawodu”, który jest doskonałym lekiem na ten problem.

Głównym celem jest wypracowanie wspólnie z przedsiębiorcami i szkołami nowego podejścia do nauczania praktycznego. Podczas Projektu Uczestnicy/czki, pod czujnym okiem ekspertów, wzbogacą swój warsztat pracy. Wszystko po to, aby ich uczniowie zdobyli odpowiednie przygotowanie do podjęcia pierwszej pracy i osiągania tytułów mistrza sztuki kulinarnej.

Projekt skierowany jest do aktywnych zawodowo Nauczycieli/ek Przedmiotów Zawodowych oraz Instruktorów/ek Praktycznej Nauki Zawodu Kucharz i pokrewnych oraz Technik Technologii Żywności i pokrewnych z całej Polski.

Wyjątkowym rozwiązaniem zastosowanym w Projekcie, jest dostosowanie praktyk do osobistego profilu zawodowego Uczestnika/czki – opracowanego przez wysokiej klasy ekspertów. Umiejętne połączenie części teoretycznej i praktycznej sprawi, że Uczestniczki/cy udoskonalą zarówno merytoryczny jak i metodyczny warsztat pracy.

Dzięki współfinansowaniu Projektu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego udział jest całkowicie bezpłatny. Zapewnione jest całodniowe wyżywienie, noclegi, materiały piśmiennicze, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i profesjonalny strój kucharski z logotypami tego prestiżowego Projektu oraz zwracane są wszelkie kosztu dojazdów.

Projekt realizowany jest przez MPJ Mirosław Łęczycki w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kucharzy Polskich.

Mirosław Łęczycki od 11 lat prowadzi sieć zakładów piekarsko-cukierniczych, które cieszą się wielkim zaufaniem mieszkańców Warmii i Mazur. Piekarnie zostały włączone do prestiżowej sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle. Właściciel przesiębiorstwa – Mirosław Łęczycki, uzyskał dyplomy mistrzowskie w zawodach piekarz i cukiernik oraz uprawnienia IPNZ. Wiedzą swą dzieli się z uczniami szkół zawodowych, którzy chętnie wybierają jego piekarnie na miejsce pierwszych praktyk zawodowych.

Partnerem jest Stowarzyszenie Kucharzy Polskich, które prowadzi Pomorską Akademię Kulinarną. Odbędą się tam dwudniowe zjazdy – spotkania diagnozujące. Wśród członków Stowarzyszenia znajdują się wysokiej klasy specjaliści branży gastronomicznej i cukierniczej: Mistrzowie Świata w Grillowaniu i BBQ, Laureaci Oskarów Kulinarnych oraz Mistrzowie oraz wice mistrzowie Polski w wielu konkurencjach kulinarnych i cukierniczych. Współzałożycielem Stowarzyszenia Kucharzy Polskich jest Krzysztof Szulborski - mistrz świata BBQ 2006. Jest on ekspertem merytorycznym Projektu. Krzysztof Szulborski odniósł wiele sukcesów zarówno na arenie krajowej jak i światowej. Jest zapraszany jako juror na prestiżowe konkursy w Polsce m.in. Sielawa Blues, Olimpiada Smaku, Kuchnia Włoska, Kuchnia Regionalna, Zielone Czapki.

Projekt realizowany jest na podstawie umowy podpisanej z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Postaw na swój rozwój! Zgłoś się już dziś!

Więcej informacji na temat Projektu znajdziecie Państwo na stronie www.doskonaleniechlebem.pl.

 

Szukaj w katalogu firm